سرخط خبرها
خانه / معلمان / آخرین خبر از تجمع مربیان پیش دبستانی (دوشنبه نوزدهم مرداد ماه)
آخرین خبر از تجمع مربیان پیش دبستانی (دوشنبه نوزدهم مرداد ماه)

آخرین خبر از تجمع مربیان پیش دبستانی (دوشنبه نوزدهم مرداد ماه)

تهیه گزارش: محمد دهقانی، تهران

تجمع ادامه دارد. تجمع کنندگان معتقدند سخنان مسوولان با عمل آنها تناقض دارد.

……………………………………….

تجمع مربیان پیش دبستانی سراسر کشور برای دومین روز مقابل مجلس ادامه دارد. بر اساس اطلاعات رسیده، فضای مقابل مجلس تحت کنترل شدید است و نیروهای امنیتی اجازه گرفتن عکس و فیلم به کسی نمیدهند.

مهمترین خواسته مربیان این است که نیروهای پیش دبستانی که بالای 5 سال سابقه دارند بدون قید و شرط در آموزش و پرورش استخدام شوند و در اولویت قرار گیرند.این در حالی است که 19مهر 91 مصوب شد که الویت استخدام با نیروهای پیش دبستانی در حال فعالیت باشد. انتقاد مربیان این است که فانی، وزیر آموزش و پرورش، دو سال زمان برای تعیین تکلیف این نیروها داشته، اما در این مدت هیچ اقدامی نکرده است.
همچنین “محمد دیمه ور” هم بدون در نظر گرفتن اعتراضات، در سخنانی تکرار کرد که اولویت استخدام با نیروهای پیش دبستانی در حال کار است، اما مربیان معتقدند این ادعا با برگزاری آزمون و لزوم شرکت همه حتی مربیان با سابقه بیش از 5 سال، همخوانی ندارد.
گفته می شود چند نماینده مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت نیروهای پیش دبستان شده اند.

بر طبق اخبار دریافتی حقوق معلم و کارگر، تعدادی از این مربیان معترض، شب گذشته را با خانواده مقابل مجلس سپری کرده اند. روایت یک شاهد عینی این گونه است:

غروب که شنیدم یه تعدادی از همکارانم با بچه های کوچک وخرد سالشان برای دفاع از حقشان تجمع کرده اند وحتما تعداد زیادی از آنها از شهرستان آمده اند ومکانی برای خوابیدن و استراحت ندارند، تصمیم گرفتم هر طور شده شب بروم درب مجلس و لااقل یک یا دوتا  ازخانواده ها را بیاورم خانه خودم.  مقابل مجلس که رسیدم دیدم  همکارا ن در ضلع شرقی مجلس در پیاده رو با بچه های کوچکشان خوابیده اند که قریب به 30الی40نفری بودند. البته چند نفر از برادران نیروی انتظامی هم از آنها مراقبت میکردند. ……

یکی دیگر از مربیان پیش دبستانی حاضر در تجمع، در تماسی با حقوق معلم و کارگر روند اعتراضات را این طور بیان کرده است:

ما  نزدیک به یک ماه است که در حال تماس با نمایندگان مجلس هستیم و تا کنون خیلی از آنها را متقاعد کرده ایم.ما برای اعتراض به آزمون آموزش و پرورش تجمع نکرده ایم، بلکه برای تصویب طرح یک فوریتی حق التدریس جمع شده ایم.  تنها روزنه امید ما تصویب طرح حق التدریس است. آیا حق ما این است که بعد از سالها خدمت، همچنان بلاتکلیف باشیم؟؟؟