سرخط خبرها
خانه / معلمان / آخرین وضعیت پرونده ی رسول بداقی
آخرین وضعیت پرونده ی رسول بداقی

آخرین وضعیت پرونده ی رسول بداقی

رسول بداقی که از سیزدهم مرداد 94 دوران حبس شش ساله اش به پایان رسیده است همچنان در زندان اوین تحت بازداشت  سپاه پاسدارن به سر میبرد امروز نوزدهم مرداد، دونفر از فعالان صنفی برای پیگیری پرونده ایشان به دادستانی کل کشور مراجعه کردند:
امروز برادی دیدار با مسئول مربوطه ی پرونده ی رسول بداقی به دادستانی کل کشور مراجعه کردیم که متاسفانه دیدار با ایشان مقدورنشد وصلاح را در این دیدند که گفت وگو با  ایشان درحضورخانواده ی آقای بداقی صورت گیرد،لذا برای دوشنبه ی آینده وقت لازم برای گفتگو  و دیدارمقررشد. درادامه ازوضعیت پرونده ی آقای بداقی جویا شدیم ظاهراً، برای جناب بداقی قرارکفالت صادرشده است والبته این قرار، حتی قبل ازبازداشت مجدد ایشان توسط سپاه صادرشده و براین اساس ایشان می بایست آزادمی شد ند. وقتی که برروی این مورد انتقاد وتاکید کردیم،مشخص شد که علی الظاهر برای خود آن ها هم این رویه غیرمتعارف بوده است. ازآن هاراهکارقانونی خواستیم، گفتند بهتراست با بازپرس محترم شعبه ی 6 که این قرارراصادرکرده صحبت کنید. تاکید کردیم که متاسفانه به خانواده ی محترم بداقی اجازه ی گفت وگوبابازپرس محترم رانمی دهند. گفتند، پس بهتراست که هفته ی آینده با آقای خدابخشی دیدارداشته باشید. به خانه که رسیدم باخانم بداقی گفت وگویی داشتیم وازوی خواستیم که مشترکاً ، فردا به اوین مراجعه کنیم وبا بازپرس محترم گفت وگوکنیم، تمایل چندانی نداشتندوهمان قراردوشنبه ی آینده راپدیرفتند. سعی کردم با آقای پیمان عطاروکیل بداقی صحبت کنم که به دلیل حضورایشان درجلسه هنوز موفق نشدم.

امیدواریم که هرچه زودتر آزادی رسول بداقی میسر گردد و خانواده ی ایشان از این نگرانی طاقت فرسا خلاصی یابند.

3 نظر

 1. چقدر تلخ
  گاهی وقتها فکر میکنم کا ما مثل پارو به سمت خواب زدنه
  متاسفم برای این نظام و سیستم
  افسوس

 2. سلام

  خسته نباشید.

  خواهش میکنم هر چه زود تر وکیل اقدای بداقی را در جریان بگذارید.

  این هفته همراه اقای وکیل با بازپرس شعبه صحبت کنید.

  حتی اگر فردا بتوانید هماهنگ کنید بسیار خوب است.

  اقای عطار باید سریع تر از پرونده خبر دار می شدند.

  حتی به نظر من فردا برادر بزرگتراقای بداقی هم همراه شما باشند.

  با سپاس فراوان از شما.

 3. سلام یاران این ها به این دلیل رسول را آزاد نمی کنند که می دانند حضور رسول وروح پر از شجاعت او وتسلیم ناپذیری او در برابر دشمنان مردم می تواند روحیه ترس ویاس را در بین معلمان وهمه مبارزان بیشتر بشکند وبه سازماندهی بیشتر مبارزه وحق طلبی ها بیفزاید چرا که در دوران زندان با حقایق بیشتری از جنایتکاری ها وپلیدی های این حکومت اشنا شده که نمی تواند آنها را همچون من فراموش کند ! کسانی که زندان های طولانی مدت حکومت را تجربه کنند به هیچ وجه نمی توانند فریبکاری کنند وخودشان را گول بزنند والکی دنبال جناح های حکومتی سینه بزنند! وجود امثال رسول به زلال شدن هرچه بیشتر مبارزه ما کمک می کند تا دوغ ودوشاب ها جدا شود ودست محافظه کاران وماموران پنهان حکومتی در نهاد های مستقل وآزادمزد بگیران را رو می کند . حکومت گران در کار امثال رسول مانده اند! اما چاره ما چیست ؟ سکوت وسکون وتسلیم روش های حکومتی شدن ،که به قیمت جان ده ها نفر امثال اقای اصلانی وآقای محمدعلی طاهری شده است ، براستی که انهاخود معلمی از انسانیت ودانایی وفلسفه نوین ورشد وارتباط هستی با یکدیگر بود ه اند ، جا دارد که شما نازنیان وفعالان راه انسانیت ،نام انها را در زمره معلمان وآموزگاران قرار دهید همچون مهدی فراحی شاندیز که از معلمان حق التدریس بوده است وجرمش از سال 1386 به بعد تلاش برای گشایش سندیکای معلمان حق التدریسی بوده است. همچنین دبیر برجسته دبیرستان های غرب تهران در مدارس غیر انتفاعی آقای ارژنگ داوودی که به جز شجاعت وراستگویی ودفاع از نظریات به شدت دموکراتیک ومردم گرای خود جرمی نداشته است ، در زندان وقبل از ان من این عزیزان را دیده واز میزان شجاعت انها در دفاع از حقوق مردم بهره مند شده ام . لذا پیشنهاد می کنم برای گسترش هرچه بیشتر عدالت جویی خویش این نکات را لطفا در نظر بگیرید!