سرخط خبرها
خانه / معلمان / آموزش وپرورش مخالف انعکاس اخبار پرداخت مطالبات معلمان در رسانه هاست
آموزش وپرورش مخالف انعکاس اخبار پرداخت مطالبات معلمان در رسانه هاست

آموزش وپرورش مخالف انعکاس اخبار پرداخت مطالبات معلمان در رسانه هاست

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش وپرورش گفت: سیاست آموزش وپرورش عدم انعکاس اخبار پرداخت مطالبات معلمان در رسانه هاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فاضل با اشاره به انعکاس اخبار پرداخت مطالبات معلمان در رسانه ها، گفت: معتقدیم، پرداخت هایی که با توجه به شرایط معمول و براساس قوانین شغلی از جمله افزایش سابقه خدمت و احکام ارتقاء رتبه های شغلی صورت می گیرد نباید در رسانه ها مطرح شود. زیرا، اعلام این اخبار در هیچ وزارتخانه ای صورت نمی گیرد و جامعه تنها شاهد انعکاس اخبار پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان آن هم بعد از مدت زمان زیاد است و معلمان از این که علی رغم عدم انجام اقدام ویژه ای از طرف مسئولین در خصوص افزایش حقوق تنها اخبار پرداخت مطالبات آن هم با تأخیر در رسانه ها منعکس می شود گلایه مند هستند که البته این گلایه به حق است، زیرا در خصوص سایر کارمندان این گونه عمل نمی شود.

وی در خصوص چرایی انعکاس این گونه اخبار در آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: این یک واقعیت است که در مقایسه با سایر کارمندان دولت حقوق عادی معلمان در طول سال های گذشته به موقع پرداخت نشده است. از این جهت همیشه پرداخت حق و حقوق معلمان مورد توجه رسانه بوده است. از طرف دیگر فرهنگ حاکم بر رسانه ها و رقابت های خبری در خصوص پیگیری این گونه اخبار از طرف خبرنگاران حوزه آموزش وپرورش در مقایسه با خبرنگاران سایر حوزه ها بیشتر است.

فاضل افزود: علی رغم این که سیاست اصلی وزیر آموزش و پرورش، عدم انعکاس این گونه اخبار در رسانه هاست، متاسفانه اعلام این اخبار از طرف بخشی از مدیران آموزش وپرورش از دلایل دیگر پرداختن رسانه ها به این مطالبات است که ما از همکاران خود خواسته ایم در مصاحبه با رسانه ها از اعلام اخبار مرتبط با پرداخت مطالبات و هرگونه افزایش حقوق که حق طبیعی جامعه شریف معلمان است، خودداری کنند.

وی، خواهان همکاری رسانه ها به ویژه خبرنگاران حوزه آموزش وپرورش در تحقق خواسته قاطبه فرهنگیان و عملی شدن سیاست وزیر آموزش وپرورش مبنی بر عدم انعکاس این گونه اخبار شد.

2 نظر

  1. شهریارسعادتی

    مسئولین محترم بخاطررشد فرهنگی، اجتماعی،اقتصادی،…کشورمان.لطفا به وضعیت معیشتی معلمان رسیدگی کنید

  2. دولت محترم و مجلس دلواپس خواهشا وضعیت معیشت معلمان را درک کنن از نظر حقوق در پایین ترین حد خود در بین کارمندان دولت قرار گرفته حتی از یک کارگر شهرداری هم وضعش بدتر است