سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / اتحادیه معلمان فنلاند: نه به قطع بودجه های آموزشی!
اتحادیه معلمان فنلاند: نه به قطع بودجه های آموزشی!

اتحادیه معلمان فنلاند: نه به قطع بودجه های آموزشی!

در آگوست، اتحادیه معلمان فنلاند (OAJ)،  کمپینی گسترده شامل معلمان و کارکنان بخش آموزش به راه انداختند. هدف این کمپین، حفظ بودجه های آموزشی از دستبرد کاهش توسط مقامات است. در این ماهها، اعضای این کمپین با برگزاری تظاهرات خیابانی و نشست های سراسری به همه یادآوری کردند که سرمایه گذاری هرچه بیشتر برای آموزش و معلمان، یک نیاز قطعی است. در طول این مدت،هیات مدیره OAJ بارها با مقامات دولتی و سیاستگذاران دیدار کرده اند و نتیجه این که تا کنون چیزی از بودجه های دولتی که قرار بوده کسر شود، کم نشده است.

در آوریل 2015 در این کشور قرار است انتخابات پارلمان برگزار گردد. OAJ از حالا اعلام کرده است که اتحادیه معلمان و بدنه پرقدرت آن، تنها از کاندیداها و احزابی حمایت خواهد کرد که در برنامه های درازمدت خود، افزایش بودجه های آموزشی را در نظر گرفته باشند.

پیام معلمان فنلاند ساده است: آموزش با کیفیت نیاز به بودجه دولتی دارد. این بودجه، نه تنها نباید قطع شود یا کاهش یابد، بلکه باید افزایش هم بیابد. این یک الزام است.

 

منبع :

وبسایت سازمان جهانی آموزش (EI)

یک نظر

  1. اقای وزیر اموزش پرورش از وزیر بهداشت یاد بگیرید که حقوق کارکنانش را چطور بهبود بخشیده است.. ….چرا وقتی نوبت معلمان است حرف از تحریم به میان میایید اما حقوق یک پرستار با یک سال سابقه یک میلیون وهشتصد هزار تومان است. .اما معلمی همچون بنده با پانزده سال سابقه یک میلیون ان هم با نوار مرزی ومناطق محروم میگیرم.. حالا وای به حال کسانی که مناطق محروم نیستند.. ای خدای به کی بگیم…