سرخط خبرها
خانه / معلمان / ارجاع شکایت مجلس به قوه قضائیه در پی اجرایی نشدن قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی
ارجاع شکایت مجلس به قوه قضائیه در پی اجرایی نشدن قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی

ارجاع شکایت مجلس به قوه قضائیه در پی اجرایی نشدن قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از ارجاع شکایت مربوط به مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی با موافقت کمیسیون متبوعش به قوه‌قضاییه خبر داد وگفت: پیگیر چرایی اجرا نشدن قانون مصوب مجلس در خصوص مربیان پیش‌دبستانی هستیم.

به گزارش هرانا، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از اجرایی نشدن قانون مصوب مجلس در خصوص استخدام مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی٬ گفت: در پی بی‌توجهی دولت به این قانون و ضرورت برگزاری آزمون برای استخدام این افراد٬ شکایت مربیان پیش‌دبستانی به قوه قضاییه ارجاع شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: عدم تکمین دولت و وزیر آموزش و پرورش به قانون مصوب مجلس به بهانه نبود ردیف استخدامی مشخص در خصوص مربیان پیش دبستانی باعث شد کمیسیون آموزش مجلس با ارجاع پرونده شکایت این افراد به قوه قضاییه موافقت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه طبق قانون مصوب مجلس٬ دولت باید تا تاریخ ۱۷ مهر ۹۳ یعنی پایان مهلت دوساله خود، آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی را برگزار می‌کرد٬ تصریح کرد: بی‌توجهی به متن صریح قانون مجلس را وادار به استفاده از ابزارهای قانونی خود همچون استفاده از ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه مربیان پیش دبستانی که عمر خود را در خدمت آموزش و پرورش و خدمت به دانش‌آموزان بوده‌اند حال نباید بلاتکلیفی باشند٬ گفت: مجلس پیگیر قانون مصوب خود بوده و تا حد توان به اجرای قانون مذکور پافشاری خواهد کرد.

منبع:

خبرگزاری خانه ملت