سرخط خبرها
خانه / معلمان / اطلاعیه کانون صنفی معلمان مبنی بر مخالفت با استعفای آقایان عبدی و بهشتی
اطلاعیه کانون صنفی معلمان مبنی بر مخالفت با استعفای آقایان عبدی و بهشتی

اطلاعیه کانون صنفی معلمان مبنی بر مخالفت با استعفای آقایان عبدی و بهشتی

در روز های گذشته آقایان عبدی و بهشتی لنگرودی، اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان اعلام کردند که در شرایط فعلی از سمتهای خود به عنوان دبیر کلی و سخنگویی کانون استعفا میدهند . پس از آن، کانون صنفی معلمان در جلسه هفتگی، با انتشار اطلاعیه ای با این استعفا مخالفت کرد.

متن کامل اطلاعیه:

اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران
بدینوسیله به اطلاع کلیه همکاران گرامی میرساند که درخواست استعفای آقایان اسماعیل عبدی دبیرکل و محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون که از سوی ایشان در فضای مجازی اعلام شده است، تاکنون مورد قبول هییت مدیره قرار نگرفته است و پذیرش و رسمیت آن منوط به کسب اکثریت آرا پس ازتبادل نظر کافی در جلسات آتی کانون خواهد بود .
ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی شایبه نامبردگان تا اطلاع ثانوی با تعلیق فعالیت نامبردگان با حفظ سمت موافقت میشود.
کانون صنفی معلمان ایران ۹۴/۲/۱۵

 

13 نظر

 1. با ارزوی موفقیت برای این عزیزیان .ما هم از درخواست استعفای شما دوستان ارجمند ناراحت و مخالفیم.

 2. هیچ کس ترسو نیست این حرفهای دشمن شاد کن را کنار بگذاریم

 3. زرتشت احمدی راغب

  درود . آفرین بر کانون صنفی و حمایت از عبدی و بهشتی …

 4. امیر سامانی

  یک گروه در شبکه های اجتماعی تلفنی لازم است .

 5. امیر سامانی

  درود بیکران بر شما آمزگاران و پیشروان

 6. امیر سامانی

  درود بر همه شما معلمان آگاه و آموزگار نسل آینده پیروان جامعه مدنی

 7. اسداله نصیری

  ما در چارچوب قانون اساسی کشورمون نسبت به تبیعض ها اعتراض داریم. ما ساختار شکن نیستیم. دنبال حاشیه و خوراک تبلیغاتی برای بیگانگان نیستیم.حرف ما کاملا روشن و واضح است. اگر کسی معنای لغوی و اصطاحی منزلت و معیشت را بداند متوجه می شود که منظور ما چیست.
  انصافا اعضای محترم کانون وظیفه ی دشواری را به دوش می کشند. بر ما پوشیده نیست که اعضای محترم کانون در چنین آوردگاهی ،تن به تن، فشارهای زیادی را تحمل می کنند.
  این عزیزان با همه ی وجود تمام تلاش خود را در طبق اخلاص گذاشتند … ما برای این عزیزان چه کرده ایم؟!
  باید به این عزیزان حق بدهیم که اگر هر لحظه احساس کنند که دیگر با شرایط موجود نمی توانند ادامه دهند حق انتخاب داشته باشند. قبول کنیم که در معرض امتحان قرار گرفتن دشوار است. از بیرون گود باز هم با احتیاط برخورد می کنیم! چه رسد به این که داخل گود شویم؟!
  البته خدا وند یار و یاور مظلومان بوده و خواهد بود. با ایمان به خدا و عشق به خاک وطن می توان از آزمون ها سربلند بیرون آمد. رویارویی با برخی یقه سفید ها و آقازاده ها کار هر کسی نیست. دل شیر می خواهد .

  • مهدی سلطانی

   سلام.
   متاسفانه معلمان را در چارچوب قانون اساسی راه نمیدهند.

 8. احمد محمدی

  کسانی همچون آقایان عبدی ، بهشتی ، بداقی ، خاکسار و ده ها اسم دیگر که در این سال های متمادی تمام وقت و زندگی خود را صرف دفاع از حقوق پایمال شده ی معلمان این مملکت نموده اند ، حق بزرگی بر گردن جامعه ی فرهنگی دارند . این افراد براستی ، جزو بزرگان عرصه ی تعلیم و تربیت و فرهنگ این کشور می باشند . اگر برای ساعاتی کوتاه وارد زندگی خصوصی و شخصی این افراد شوید مشاهده می کنید که از این منظر چه مشکلات انبوهی نصیب خود وخانواده هایشان گشته است . این در حالی است که این عزیزان تمام این مصائب را بدون هیچگونه چشمداشتی به جان خریده اند و در این راه هیچگاه دم نزده اند . قدر این افراد را باید بیشتر از این ها دانست . بنده شخصاً به هر دوی آقایان عبدی و بهشتی ، درود فراوان می فرستم و استدعا دارم در این برهه ی حساس جامعه ی معلمان را تنها نگذارند . فرهنگیان در این مقطع مهم و حیاتی به شدت به شجاعت و لیاقت این عزیزان نیاز دارند .
  محمدی – همکار فرهنگی از سقز

 9. همکاران محترم مواظب حراست باشید میخوان با پنبه سر ببرند.
  مدیر کل ما 18 تا مشاور داره هر کدوم دارن در دوران بازنشستگی استفاده های فراوانی میبرن
  وزیر 20 تا مشاور داره. اینها فقط بلدن پول خرج کنند. اگر حقوق دست اینها بود فکر کنم از حقوق ما میزدن برای خودشون.

 10. ای درود بر شرف همه شما که جلوی ستم ودخالت ستم گران ایستاد ید .این بیانیه شما در تاریخ خواهد ماند ومهر استقلال را بر تشکل معلمان زد. همبستگی وایستادگی یگانه راهی است که تاریخ نشان داده است ستم دیدگان را به پیروزی می رساند!
  با مهر واحترام

 11. لطفا اتحاد و یکدلی را فدای ترس نکنید.

  • محمد کرمی از یزد

   با سلام دوست عزیز
   شما حاضر نیستی با اسم خودت کامنت بدی، اونوقت اطلاق ترسو به کسانیکه چندین سال برای کانون کار کردن و الان هم حکم حبس طولانی مدت بالاسرشونه بی انصافیه. قرار نیست بقیه برن زندان و ما قهرمان سازی کنیم، هر کسی باید به اندازه خودش مشارکت کنه…
   بسم الله…