سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / اعتراض ریاست اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا نسبت به بازداشت فعالین صنفی در ایران
اعتراض ریاست اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا نسبت به بازداشت فعالین صنفی در ایران

اعتراض ریاست اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا نسبت به بازداشت فعالین صنفی در ایران

ترجمه و تنظیم: اسکندر لطفی

آقای پل موریس رئیس کشوری اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا، که یکی از اتحادیه های بزرگ کانادا می باشد و قبلا هم از حقوق و مطالبات معلمان، بارها دفاع کرده و نامه های اعتراضی به مقامات دولتی ایران نوشته است اخیرا در رابطه با مرگ شاهرخ زمانی فعال کارگری بیانیه ای صادر کرده و مرگ او در زندان را محکوم کرده است.
در این بیانیه آمده است: به نمایندگی از طرف بیش از ششصد هزار عضو اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی (CUPE) ما همبستگی خود را با جنبش کارگری ایران بعد از مرگ غم انگیز شاهرخ زمانی در زندان اعلام می داریم.

در این بیانیه آمده است که شاهرخ زمانی در مدتی که در زندان بسر می برده است ” ملاقات ممنوع و از دسترسی به تلفن و درمان محروم شد و مورد خشونت فیزیکی و روانی قرار گرفت. شاهرخ زمانی به دلیل شجاعت اش به یکی مشهورترین و محترم ترین فعالین کارگری زندانی در ایران بدل شد.”

آقای پل موریس رئیس اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا همچنین نگرانی خود را از محکومیت محمود صالحی به 9 سال زندان با وجود از دست دادن هر دو کلیه خود اعلام کرده است و خواهان مختومه اعلام کردن همه اتهامات به محمود صالحی شده است.
در این بیانیه همچنین آمده است که: ” شوربختانه لیست فعالین کارگری و صنفی که توسط دولت ایران مورد اذیت و آزار قرار دارند، چنان بلند است که نمی توان نام همه را در اینجا بر شمرد. اما ضروری است اشاره کنیم که علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، از 15 سپتامبر تا کنون در حبس بسر می برد. رسول بداقی عضو کانون صنفی معلمان ایران که حکم شش سال زندان را اخیرا گذارنده است دو باره، سه سال حکم زندان گرفته است. بهنام ابراهیم زاده علاوه بر حکم زندان قبلی به 7 سال زندان محکوم شده است . به همین گونه محمود بهشتی لنگرودی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان و سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران ایران ( تهران) که در 6 سپتامبر 2015 توسط نیروهای امنیتی در منزلش دستگیر شد، هنوزدر حبس است . اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران ( تهران) و نیز تعدادی از معلمان بر جسته از جمله علی اکبر باغانی، علیرضا هاشمی همچنان در زندان بسر می برند. ”
در پایان این آقای پل موریس رئیس مرگ شاهرخ زمانی در زندان را محکوم کرده و خواهان آزادی بدون قید وشرط همه فعالین کارگری و معلمان در بند شده است.

منبع:

وبسایت اتحادیه کارگران بخش خدمات عمومی کانادا