سرخط خبرها
خانه / معلمان / اعتراض سراسری دانشجویان به پولی شدن آموزش عالی
اعتراض سراسری دانشجویان به پولی شدن آموزش عالی

اعتراض سراسری دانشجویان به پولی شدن آموزش عالی

از روز گذشته (چهارم مهرماه) دانشجویان چند دانشگاه سراسری کشور در اعتراض به پولی شدن آموزش عالی و دریافت هزینه سنوات تجمع کرده‌اند.

به گزارش 4مهرخبرگزاری دانشجو،  روز گذشته، تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به هزینه‌های سنوات ظهر امروز با حضور حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

این تجمع از ساعت ۱۲:۳۰ در مقابل سلف دانشگاه شریف آغاز شد و معترضین به سمت دفتر معاونت آموزشی این دانشگاه حرکت کرده و خواهان پاسخگویی  میرعمادی، معاون آموزشی دانشگاه شدند.

 دانشجویان در مقابل دفتر معاونت آموزشی با سردادن شعار «معاون آموزش، استعفا استعفا» خواهان رفتن میرعمادی از معاونت آموزشی شدند.

 پس از عدم پاسخگویی معاونت آموزشی، دانشجویان راهی دفتر رئیس دانشگاه شدند و خواهان حضور او در جمع معترضین بودند. اما فتوحی به دلیل سفر خارج از کشور امکان حضور را نداشته و به جای وی وثوقی، معاون دانشجویی دانشگاه شریف به جمع معترضین آمد.

از قرار معلوم این تجمع امروزهم ادامه داشته است.

گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز به علت اعتراض به قانون سنوات در این دانشگاه دست به اعتراض و تجمع زدند. از قرار معلوم ابتدا نمایندگان دانشجویان با مسئولان دانشگاه مذاکراتی داشته اند که به علت بی نتیجه بودن این مذاکرات تجمع صورت گرفته است.

این تجمعات در دانشگاه بهشتی نیز برگزار شده است.