سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / اعتراض معلمان برزیلی
اعتراض معلمان برزیلی

اعتراض معلمان برزیلی

معلمان برزیلی با برپایی تظاهراتی گسترده نسبت به هزینه‌های سنگین و سرسام آور برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، معلمان برزیلی در خیابان های شهر ریودو ژانیرو تظاهرات گسترده ای را برگزار کردند تا خشم و مخالفت شدید خود را نسبت به هزینه های چند میلیارد دلاری مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک 2016 میلادی در این کشور اعلام کنند.

بر اساس این گزارش معلمان معترض برزیلی همچنین خواستار افزایش سطح دستمزد و حقوق و سرمایه گذاری بیشتر در بخش آموزش و بهداشت شدند.تظاهرکنندگان پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: هیچ جام جهانی در برزیل وجود نخواهد داشت، ما بهداشت و حمل و نقل نداریم.

تازه ترین نظرسنجی منتشر شده نشان می دهد میزان نارضایتی مردم برزیل از عملکرد دولتمردان این کشور در آستانه آغاز بازی های جام جهانی فوتبال به طور فزاینده ای افزایش یافته است.نتایج جدیدترین نظرسنجی حاکی از آن است که نارضایتی مردم برزیل نسبت به وضعیت اقتصادی و عملکرد دیلما روسف رئیس جمهور این کشور به شدت رو به افزایش بوده است.

بر اساس این گزارش نظرسنجی موسسه “پیو” نشان می دهد که میزان نارضایتی عمومی در برزیل به بیش از 72 درصد رسیده است. این رقم در نظرسنجی سال گذشته به کمتر از 55 درصد رسیده بود. برزیل در ماه های اخیر با بی سابقه ترین اعتراضات خیابانی در دو دهه اخیر روبرو بوده است.

برزیل در آستانه آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال شاهد اعتراضات و اعتصاب های گسترده اقشار مختلف مردم است.فیفا نیز به شدت نگران این مساله است که برپایی اعتراضات و راهپیمایی ها برگزاری مسابقات جام جهانی را با اختلال روبرو کند. این تورنمنت قرار است در 12 شهر برزیل طی روزهای 12 ژوئن تا 13 جولای برگزار شود.پیش بینی می شود بیش از 600 هزار طرفدار فوتبال از کشورهای مختلف جهان برای دیدن بازی های تیم های مورد علاقه خود به برزیل بیایند.
منبع:
وبسایت فرهنگیان نیوز