سرخط خبرها
خانه / معلمان / اعتراض گروهی از معلمان در مقابل استانداری سیستان و بلوچستان
اعتراض گروهی از معلمان در مقابل استانداری سیستان و بلوچستان

اعتراض گروهی از معلمان در مقابل استانداری سیستان و بلوچستان

بنا بر  گزارش‌های رسیده از زاهدان، تعدادی از معلمان معترض به سوء قصدهای مسلحانه اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان، در مقابل استانداری تجمع کرده‌اند.
یکشنبه ۴ آبان (۲۶ اکتبر) معلمان تجمع کننده در مقابل استانداری سیستان و بلوچستان، خواستار «برقراری امنیت» در استان شده و نمایندگانی را برای گفتگو با مسئولین به استانداری فرستاده‌اند.

به گزارش سایت زاهدان نیوز، از دیگر رسانه‌های محلی سیستان و بلوچستان، عده‌ای از معلمان برای شرکت در تجمع امروز کلاس‌های درس خود را تعطیل کرده‌اند.

تجمع معلمان، پنج روز بعد از سوء قصد منجر به قتل یک معلم به نام رضا سرگزی در شهرستان قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان برگزار شده است. این سوء قصد، با شلیک گلوله انجام شد و همایون امیری رئیس آموزش و پرورش قصرقند، ماهیت آن را «تروریستی» دانست.

در فروردین ماه گذشته، یک معلم دیگر در شهرستان سرباز در جنوب استان سیستان و بلوچستان با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.
در پی آن سوء قصد، گروه جیش العدل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «در صورتی که فعالیت‌های آموزشی و تدریسی در بلوچستان به بومیان واگذار نشود»، به اقدام علیه «واحد‌ها و پرسنل غیربومی» خواهد پرداخت.

این گروه در ۲۱ فروردین ماه تهدید کرد «اکیپ‌هایی را به این منظور به بخش‌های مختلف بلوچستان اعزام خواهد کرد» و این اکیپ‌ها «ماموریت دارند با پرسنل غیر بومی برخورد کنند».

با وجود این، گروه جیش العدل به طور رسمی مسئولیت قتل معلم‌های کشته شده در استان سیستان و بلوچستان را قبول نکرده است.
جنوب استان سیستان و بلوچستان، در ماه‌های اخیر شاهد درگیری‌ها و حملات مسلحانه متعددی بوده است.

 

منبع:

زاهدان نیوز