سرخط خبرها
خانه / معلمان / التفات کریمانه دولت به معلمان
التفات کریمانه دولت به معلمان

التفات کریمانه دولت به معلمان

حسن درویشی

رعیتی به خان شکایت برد که فلان مباشر تو به من فلان ظلم را کرده. جناب خان شروع کرد به نفرین کردن مباشر واینکه بله کار بسیار نابه جایی کرده ونباید اینگونه عمل می کرد. مرد لبخندی زد وسری تکان داد وبلند شد که برود. خان گفت کجا؟ گفت نزد مادر بزرگم، چون بهتر از شما نفرین می کند.

حال حکایت ما معلمان است با نمایندگان مجلس وجناب وزیرو معاونانشان و صدا وسیمای عزیز. همه  این عزیزان بعد از چندین ماه اعتراض معلمان وطومار نوشتن و تجمع کردن متفق القول شده اند که بله حقوق معلمان نسبت به سایر کارمندان کمتر است  و مزایای دریافتی معلمان از قبیل خدمات پزشکی و وامهای بدون بهره و حق لباس وایاب وذهاب و خوراک و  مسکن و  غیره در قیاس با دیگر کارمندان بسیار ناچیز است وخلاصه شده اند مانند کوهی بزرگ در برابر معلمان که فریاد معلمان را با طنینی بلند تر ودل انگیز تر انعکاس می دهند و انتظار دارند که معلمان هم خوشحال وشاد بروند به دنبال کار خودشان چون بالاخره مسئولان محترم به خودشان زحمت داده اند وکلی فکر کرده اند و فهمیده اند که بله  اوضاع معلمان کشور ناجور است.

به راستی اگر  همانطور که برخی از نمایندگان و مسئولان محترم می گویند اداره آموزش و پرورش ورفع مشکلات اقتصادی آن به خاطر پرسنل بسیار زیاد آن، در حدود یک میلیون وصد هزار نفر، خیلی سخت است (اگر ناممکن نباشد)، سوال ما فرهنگیان این است مگر بقیه کارمندان دولت منظورم تمام کارمندان  دیگر وزارت خانه ها به جز آموزش وپرورش چند نفر هستند، آیا تعداد انها بر روی هم کمتر از کل معلمان است؟ شما فرض کنید تمام وزارت خانه های دیگر یک وزارت خانه هستند، آن وقت تعداد کارمندانشان بیشتر از معلمان می شود پس چگونه  برای همه ی انها وام وحق مسکن حق پوشاک وهزار ویک امکانات دیگر می توان فراهم کرد اما برای معلمان نمی شود

اما فکر می کنم اگر دولت بخواهد حقوق معلمان را مثلا دو یا سه برابر کند انوقت ممکن است حقوق برخی از عزیزان گرانقدر تر از جان ما اندکی کم شود والا دلیل دیگری ندارد که دولت نتواند حقوق معلمان را افزایش دهد. وقتی به افزایش حقوق سال جدید معلمان نگاه کنید می بینید در حدود سیصد هزار تومان اضافه شد این مبلغ  حداکثر در نظر گرفته شده که کل این مبلغ در یک سال می شود در حدود سه میلیون تومان  باور کنید  اگر به کارمندان دیگر وزارت خانه ها بگویند در سال جدید کل اضافه حقوقتان را یکجا پرداخت می کنیم  انهم سه میلیون تومان زمین وزمان را به هم می دوزند انوقت دولت تدبیر وامید انتظار دارد با دادن مبلغی در حدود سه میلیون تومان به معلمان ، آنها راضی باشند وبه به و چه چه  کنند

بنده که قبلا هم پیشنهاد کرده بودم اکنون آن را  تکرار می کنم. خیلی راحت با کم کردن حدود بیست و یا شاید هم  ده درصد از حقوق های فوق بالای برخی از مدیران کل و معاونان و اقایان وزراء و نمایندگان محترم مجلس می  توان  صد در صد به حقوق معلمان اضافه کرد.

 

23 نظر

 1. برادرشما نمیتوانی آپارتمان بخری.من باسابقه بیشترازشما نمیتوانم آپارتمان اجاره کنم.

  • همه باهم یک صدا روز 27 فروردین. لطفاض اطلاع رسانی کنید. هر کس تشریف نیاورد به اول به خو دوم به خانواده اش و سوم به جامعه معلمان خیانت کرده است.
   همه باهم جلوی ادارات کل
   27فروردین ماه 94

 2. ممد نبودی ببینید که شهر ازاد گشته درود بر روان پاک شهیدانی که مردانه در مقابل صدام جنگیدند ولی صد تاسف همان معلم که در دو کوهه می جنگید این است حال و روز زندگیش شرمنده زن و بچه هایش شده هر چه هم بنویسد نشان نمی دهند انگار که شهر وند این مملکت نیست انگار که اختلاس میلیاردی کرده گناهش این است که نسل جدید را با جهان آرا – و همتی ها اشنا میکند ممد نبودی

 3. باید در مرقد امام جمع بشیم همه معلمان.حتی یکی هم جا نیوفته.انوقت ببینم هر بی سوادی جرات می کنه حرف مفت بزنه.وزیر میگه این افزایش ١۴درصدی تبعیض رو از بین می بره و لطف ی بوده از جانب دولت بر سر معلمان.خفت دیگه تا این حد.مردک نادان استعفا بده.

  • فکر می کنی یکی دیگه بیاد وضع درست می شه .. بد می ره بدتر میاد تا حالا هر دولتی اومده برای معلمها چی کار کرده …؟؟

 4. تحصن در هفته معلم.وزیر بی لیاقت

 5. به خدا یک مدیر کل در استان کردستان می شناسم که با هم در دبیرستان بودیم هر دو مدرک لیسانس داریم من معلم شدم حال او در بهترین نقطه شهر سنندج یک میلیاردو دویست هزار تومان به یک خانه داده ومن با 28 سال سابقه نمی توانم یک آپارتمان بخرم ببینید جایگاه یک معلم در ایزان اسلامی کجاست

 6. تنها راه برداشت پول و خالی کردن حساب صندوق است.

 7. ما معلما به حقوقمان اعتراض کردیم،تمام ملت در مقابل ما جبهه گرفتند،کارگران و نیروی انتظامی هم به ما خرده گرفتند که با این همه تعطیلی و کار به این آسانی باز هم ادعای افزایش حقوق دارید؟
  گفتند مطالبات فرهنگیان پرداخت شد،به گونه ای اعلام کردند که انگار لطف کرده اند و چند صد میلیون بلاعوض به حساب ما ریخته شده،باز صدای همه درآمد: که دیگر چه می خواهید؟ خلاصه از زمین و آسمان بمب باران شدیم.
  قبل از عید حقوق کارمندان بانک اضافه شد،صدا از کسی در نیامد،به کارمندان وزارت نفت حقوق ها و پاداش های آنچنانی پرداخت شد ، آب از آب تکان نخورد ، و حالا قسمت جالب داستان :
  کارمندان وزارت نفت و بانک ها به افزایش 600 هزار تومانی آموزش و پرورش اعتراض کرده و خواستار افزایش حقوق و مزایا شده اند.و هیچکس با درخواست این بزرگواران مخالفتی نشان نداده است، ظاهرا در این مملکت تنها قشر بیکار و پرمدعا که کاری انجام نمیدهند ولی حقوق یامفت آنچنانی میگیرند ، ما معلم ها هستیم.
  آیا زمان آن نرسیده ارزش واقعی خودمان را در جامعه نشان دهیم؟

 8. در دهه شصد وضع معلم با وجود جنگ از حالا بهتر بود معلم در جبهه بود حال دانش آموزش که 20 سال از او کوچکتر است کارمند بانک است و 20 سال از معلمش جلو تر است

 9. قصد دارن با اضافه کردن جزیی به حکم ها معلما رو فریب بدن.این گرگ سالهاست که با گله اشناست.پاداش های میلیون و پول تو جیبی معلما.نه به دولت اعتمادی است نه نمایندگان نه رسانه خصوصی.یا به اصطلاح رسانه ملی

 10. همدلی و همزبانی = رسیدن به حق و حقوق

 11. ضریب افزایش حقوق فرهنگیان ۱۳۷۶ هست ولی اعضای هیات علمی ۱۹۵۹۷
  تنها چیزی که به چشم مردم میاد تعطیلی ۳ ماهه تابستان فرهنگیانه و نه اعضای هیات علمی دانشگاهها.
  سیاست آقایان بالادست.
  http://www.tabnak.ir/fa/news/488327/جزئیات-افزایش-حقوق-کارمندان-در-سال-۹۴

 12. متاسفانه یک میلیون معلم و همکار هستیم ولی یکپارچگی در بین ما نیست. اعتراص باید همگانی شده و به تعطیلی مدارس و امتحانات منجر شود.
  خانواده ها باید عملا طعم مدرسه بدون معلم را بچشند.
  یا حق

 13. سلام علیکم.همکاران فرهیخته و فرهنگی،حال که بی مهری و بی توجهی مجلس و دولتمردان به خواسته های بر حقمان محرض شد،وقت نشان دادن اراده و عمل است،آغاز اولین اعتراضات خود جوش در سال جدید(94)ادامه تجمعات سکوت در مراکز استانها،در مقابل ادارات کل،و در شهرستانها،در ادارات آموزش و پرورش،تا نشان دهیم دهیم که دیگر ظلم و تبعیض برای فرهنگیان قابل قبول نیست. وعده عمل همه ما 27 فروردین با نمایش اراده،اتحاد و قدرت فرهنگیان. معلمان و همکاران عزیز لطفا اطلاع رسانی کنید. والسلام

 14. مرگ بر ظلم ، مرگ بر مسئولان بی کفایت و نالایق
  ان شا ا… 27 فروردین جلوی ادارات کل

 15. تجمع اعتراضی فرهنگیان استان خوزستان 23 فروردین ساعت 9 تا 12 درب اداره کل شهرستان اهواز و شهرستانهای استان درب ادارات اموزش و پرورش لطفا اطلاع رسانی شود و مشارکت حداکثری صورت پذیرد.

 16. 14 درصد افزایش حقوق برای من که 8سال سابقه دارم 175 هزار شده.

 17. با سلام با اینکه دیوان عدالت اداری امتیاز فوق العاده شغل فرهنگیان را با توجه به مدرک تحصیلی 800 تا 2000 تعیین کرده اما در احکام جدید برای بعضی همکاران 800 و برخی دیگر 1300 را در نظر گرفتند که این تخلف از قانون است اینها حتی به نظر دیوان عدالت اداری هم اهمیت نمیدن و این جای تاسف دارد دیوان محترم ورود کند .

 18. به یاری خدا پیروزی از آن ماست
  خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند

 19. جناب درویشی،هنوز صحبت از کسر حقوق سایر ارگان ها نیست و فقط درخواست داریم نسبت به دیگران ،افزایش حقوق بیشتری داشته باشیم،از زمین و زمان صدای اعتراض و واویلا بلند شده که معلم تعطیلی دارد و کاری نمیکند و…..
  حال تصور کنید که بخواهند از حقوق نورچشمیان دولت کم کنند و به ما اضافه کنند،در این صورت یا حکم اعدام برایمان صادر می شود و یا این که رسما در کوچه و خیابان کتک می خوریم.
  در کشوری که رفتگر شهرداری کار و حقوق خودش را با معلم مقایسه میکند و پزشکان جامعه با نظر تحقیر به معلم نگاه میکنند ،چه توقعی دارید.

  • موافقم حقوق ما در دست دیگر کارمندان نیست
   حق ما متعلق به ماست که باید اعاده کنیم
   دولت کم لطفی های گذشته را جبران کند

  • سلام دوست عزیز
   باورکنید یکی از دلایل ناتوانی دولت در افزایش حقوق معلمان حقوق های فوق میلیونی است که برخی از مدیران کل وارشدو وزراء و معاونانشان وهمچنین نمایندگان مجلس می گیرند