سرخط خبرها
خانه / معلمان / امضای طومار خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه در تجمع هفدهم اردیبهشت معلمان
امضای طومار خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه در تجمع هفدهم اردیبهشت معلمان

امضای طومار خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه در تجمع هفدهم اردیبهشت معلمان

در تجمعات امروز، دو طومار جداگانه توسط معلمان سراسر کشور امضا شد. این طومارها یکی خطاب به رئیس جمهور و دیگری خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشته شده بود.

متن طومارها:

 

به نام خداوند جان و خرد

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر روحانی

سلام علیکم

چنان که مستحضرید، هرگونه برنامه ریزی برای پیشرفت و تعالی کشور در گرو برنامه ریزی اصولی در آموزش و پرورش و نگاه صحیح به مقوله ی تعلیم و تربیت می باشد و این امر در سایه ی توجه خاص به متولیان امر تعلیم و تربیت، یعنی معلمان رقم خواهد خورد.

هدف قوانینی چون قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، ترقی و کارامدی سیستم اداری کشور و رفع تبعیض و برقراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت بوده است ولی تدوین و تصویب این قوانین، به اذعان دولتمردان و مجلسیان محترم، نتوانسته است هدف مورد انتظار را محقق نماید.

به باور جامعه ی فرهنگیان کشور علت این امر، عدم عزم جدی مسئولان امر، به رفع تبعیض و برقراری عدالت است .

امروز معلمان کشور در تأمین نیازهای اولیه زندگی خود در مانده اند و عموماً در زیر خط فقر به سر می برند و این امر به منزلت آنها آسیب جدی رسانده است.

این موضوع نه تنها موجب کاهش انگیزه های شغلی معلمان شده، بلکه آینده ی روشنی را برای کشور ترسیم نمی کند.

جناب آقای دکتر روحانی!
فرهنگیان بازنشسته که بهترین سالهای عمر گرانبهای خود را صرف پرورش فرزندان این سرزمین کرده اند مورد تبعیض مضاعف قرار دارند.
با افزایش سن ، هزینه های زندگی و هزینه های درمانی افزایش و درآمد کاهش می یابد.
در کشورهای دیگر ، زمان بازنشستگي، دوره ی استراحت ، آسودگی ،تفریح و جهانگردی است ولی متاسفانه در کشور ما پیش کسوتان عرضه تعلیم و تربیت ، برای تامین حداقل های زندگی ناچار از دنبال کردن شغلی دیگرند که بعضا در شان آنها نیست.
چنین چشم اندازی از وضعیت بازنشستگان در کاهش انگیزه های فرهنگیان شاغل نقش به سزایی دارد.
تامین حقوقی درخور و بیمه درمانی کارآمد خواست مواکد جامعه بازنشستگان است.
رئیس جمهور محترم !

هم چنان که جناب عالی در زمان انتخابات ریاست جمهوری فرمودید: « معلمان به این که دائم با عبارتهای ادبی و عاشقانه تقدیس شوند، احتیاجی ندارند، مشکل اقتصادی آنها را حل کنید.»
ما هم بر همین باوریم، معلمان کشور از تمجید و تعریف ِ جایگاه علم و معلم آزده اند و از برخوردهای سیاسی با مشکل معیشتی خود ناراضی اند و از دولت محترم « انتظار ِ عمل» دارند.

ما امضا کنندگان این طومار مؤکداً از جناب عالی می خواهیم به سخنان خود در هنگام انتخابات ریاست جمهوری جامه ی عمل بپوشانید و با عزمی راسخ، خواسته ی برحق جامعه ی فرهنگیان کشور، مبتنی بر رفع تبعیض بین کارکنان دولت با فرهنگیان و تأمین حقوق مکفی که نیازهای یک زندگی شرافتمندانه را پاسخ گو باشد، محقق نمایید.

رونوشت :

_ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، جناب آقای علی لاریجانی
_رئیس محترم کمیسیون بودجه ی مجلس شورای اسلامی

_ رئیس محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی.

– رئیس محترم فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامي

………………………………………….

سمه تعالي
ریاست محترم قوه قضائیه،

سلام علیکم؛

با احترام، با استحضار می رساند سه نفر از فرهنگیان کشور به نام های آقایان رسول بداقي، محمود باقری و علیرضا هاشمی با احکام قضایی در زندان به سر می بزند. این افراد به خاطر حضور در تجمعات صنفی و اعتراض به عملکرد مسؤولان در حوزه آموزش و پرورش بازداشت، محاکمه و زندانی شده اند.
این عزیزان فرهنگیان کشور را نمایندگی کرده اند و
اعتراض و انتقاد آنها کاملا در حیطه حقوق صنفی فرهنگیان کشور بوده است و به هیچ وجه سیاسی و امنیتی نیست.

هزینه هایی که این همکاران و فرزندان معصوم آنها پرداخته اند صرفا به خاطر دلسوزی برای کشور ، آموزش و پرورش و دفاع از حقوق یک میلیون فرهنگی کشور بوده است که از تبعیض در حقوق و مزایا رنج می بزند.

زندانی نمودن این معلمان که با انتقاد خود در راستای اصلاح آموزش و پرورش قدم برداشته اند موجب تالم خاطر و آزردگی معلمان کشور را فراهم ساخته است.

ما امضا کنندگان این طومار از جنابعالی درخواست می کنیم ترتیبی اتخاذ فرمائید تا اين عزیزان آزاد و جامعه میلیونی معلمان ایران خشنود گردند.

یک نظر

  1. اینجانب به عنوان عضوی از جامعه بزرگ فرهنگی از مسئولین دست اندر کار عاجزانه رفع تبعیض ویکسان سازی حقوق را خواهانم امروز به عنوان معلّم از پیشگاه خانواده خجل وشرمسارم.چرا؟……………………از ندارم ها ومشکل مادی دارم ها گله مندم آقایان مسئول معلّمین را دریابید همانند کشورهایی که معلّم شان ومنزلت دارد باید با ما برخورد شود.

    معلّم با 25سال سابقه
    امضاء