سرخط خبرها
خانه / معلمان / انتقال فرزند سید مجتبی ابطحی به نقطه ای نامعلوم
انتقال فرزند سید مجتبی ابطحی به نقطه ای نامعلوم

انتقال فرزند سید مجتبی ابطحی به نقطه ای نامعلوم

خبرنگار افتخاری حقوق معلم – خمینی شهر اصفهان:

     فشارهای امنیتی بر خانواده فرهیخته سید مجتبی ابطحی همچنان ادامه دارد.در تازه ترین اقدام نیروهای امنیتی فرزند سید مجتبی ابطحی را از دوشنبه 29 اردیبهشت از زندان تحویل گرفته و به نقطه ای نامعلوم انتقال داده اند.آقای ابطحی طی تماسی که به حقوق معلم داشت از نگرانی شدید خانواده اش نسبت به سلامتی فرزندشان خبر داد.
فرزند سید مجتبی ابطحی (سید علی ابطحی) چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.سپس نیروهای لباس شخصی امنیتی تعداد زیادی لب تاپ و رایانه که در منزل توسط ایشان تعمیر می شد را توقیف کردند. پس از آن  در دادگاه انقلاب استان اصفهان ، پسر آقای ابطحی به اتهام توهین به مقامات از جمله رییس جمهور پیشین به  15 ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد که تا کنون دوره محکومیت خود را در زندان خمینی شهر می گذراند.
پیشتر و در اجتماعات اعتراضی معلمان کشور در اسفند سال 85 ، آقای سید مجتبی ابطحی دستگیر و پس از 22 روز بازداشت در بند 209 اوین ، آزاد شد ولی هنگام مراجعه به محل کار با حکم ناعادلانه بازنشستگی اجباری مواجه شد
.
امیدواریم مسئولین با درک شرایط با مختومه کردن پرونده های فعالان صنفی معلمان و آزاد کردن سید علی ابطحی موجب همگرایی بیشتر در بدنه آموزش و پرورش شوند.

یک نظر

  1. امروز دوشنبه 93/12/11 فرهنگیان اصفهانی مقابل اداره کل تجمع داشتند
    وقرار شد که فردا سه شنبه هم این تجمعات ادامه یابد