سرخط خبرها
خانه / مصاحبه ها / اکبر مرادی پدر خوشنویسی نوین شهرستان فارسان
اکبر مرادی پدر خوشنویسی نوین شهرستان فارسان

اکبر مرادی پدر خوشنویسی نوین شهرستان فارسان

من چه گویم که تو را نازکی طبع لطیف        تا به حدی است که آهسته دعا نتوان کرد

استاد اکبر مرادی هنرمند خوش نویس و خوش صدای شهرستان فارسان در استان چهارمحال و بختیاری که بیشترین تأثیر را در  اشاعه ی خوشنویسی این شهرستان داشته و دارد، در سال ۱۳۵۵ در خانواده ای اصیل و با فرهنگ به دنیا آمد.

او که در نوجوانی و جوانی پا به عرصه ی هنر نهاد از همان ابتدا پی به استعداد خود در رشته های خوشنویسی و موسیقی برد و ضمن تحصیل به فراگیری این هنرها که در آن زمان با امکانات بسیار کم به خصوص در رشته ی خوشنویسی پرداخت. با گذشت سال ها و با همت این استاد فرزانه بلأخره امسال انجمن خوشنویسان این شهرستان کار خود را آغاز کرد که شاید بزرگترین اتفاق خوشنویسی سطح شهر باشد.

استاد مرادی که سابقه ی برپایی چندین نمایشگاه انفرادی خوشنویسی را در دانشگاه شهر کرد و شهرستان فارسان و تدریس در دانشکده ی هنر فارسان را دارد، به اعتقاد بسیاری از خوشنویسان سطح شهر به نوعی پدر خوشنویسی نوین شهرستان فارسان به حساب می آید که با تلاش شبانه روزی و تربیت هنرجویان خوشنویس، این هنر را در بین طالبان بی شمار آن ترویج دادند و راه سخت و سنگین خوشنویسی را برای نسل های بعد از خود هموار نمودند .

این معلم دلسوز که دارای صفات انسانی بارزی هست در بین شاگردان و هنرجویان خود بسیار محبوب بوده و در درجه ی اول استاد اخلاق  و بعد معلم خوشنویسی محبوب بوده و در درجه ی اول استاد اخلاق و بعد معلم خوشنویسی محسوب می شود .

استاد اکبر مرادی دارای مدرک ممتاز خوشنویسی و نیز کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است و در رشته ی موسیقی نیز در سال ۱۳۸۰ به عنوان شاهنامه خوان جوان کشور برگزیده شد. او هم اکنون مشغول تهیه ی آلبوم شاهنامه خوانی ( با تلفیق موسیقی جدید) است.

نمونه های خط زیبای او در ادامه آمده است.

برگرفته از وبلاگ: آموزشگاه یاقوت