سرخط خبرها
خانه / کارگران / اگر آثاری از سرب در خون کارگران معدن کوشک باشد رسما به مراجع قانونی شکایت خواهم کرد
اگر آثاری از سرب در خون کارگران معدن کوشک باشد رسما به مراجع قانونی شکایت خواهم کرد

اگر آثاری از سرب در خون کارگران معدن کوشک باشد رسما به مراجع قانونی شکایت خواهم کرد

محمد علی جداری فروغی وکیل ۲۵۵ نفر از کارگران معدن کوشک در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار بافق پویا در تاریخ شنبه بیست و هفتم دی ماه اعلام کرد:

من معتقدم رابطه ی بین کارگر و کارفرما باید طبق قانون اداره ی کار باشد اما متأسفانه کارفرمای  معدن کوشک بافق حقوق کارگران را نادیده می گیرد. در ۴۰ روز گذشته من مکاتبات و مراجعات بسیاری به وزارت صنعت- معدن -تجارت و نیز وزارت کار و رفاه اجتماعی داشتم و چندین نامه در این رابطه نوشته و مشکلات کارگران معدن کوشک بافق را تشریح کردم که آخرین نامه مربوط به تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۱ می باشد که  به اداره ی کار بافق و همچنین وزاری کار رفاه و صنعت معدن و مدیر کل اداره ی کار استان یزد بود و خوشبختانه پیگیری های مثبتی صورت گرفته است.مسئولین مربوطه در رده های بالا دستورات لازم را جهت رفع مشکلات کارگران داده اند ولی در مرحله اجرا آنطور که باید و شاید اقدامات عملی صورت نگرفته است .

وی ادامه داد: در حال حاضر کارگران حقوق آذر ماه و دی ماه خود را طلب کار می باشند و نیز نسخه ای از قرار داد به کارگران تحویل داده نشده است.

وکیل کارگران گفت: در روز جاری ۱۶ نفر از کارگران معدن کوشک به تهران آمده و به اتفاق اینجانب برای ملاقات با مقامات مسئول در وزارت کار رفاه و صنعت و  معدن مراجعه کردیم  که مذاکرات بسیار مفیدی صورت گرفت و مسئولین هر دو وزارت خانه دستورات جدیدی به اداره ی کار استان یزد و نیز اداره ی صنعت، معدن و تجارت استان یزد در مورد رسیدگی به وضعیت کارگران معدن کوشک صادر نمودند.

وی در ادامه افزود: در صورتی که کارفرمای معدن کوشک به خواسته های قانونی کارگران توجه نکنند و همچنین برخی از افراد ناآگاهانه که اعلام میکنند این کارگران به تمام خواسته هالی خود رسیده اند، متأسفانه شاهد شرایط ناگواری در معدن کوشک خواهیم بود زیرا با عدم پرداخت حقوق کارگران سفره ی آن ها خالی از مایحتاج اولیه است و ادامه کار برای کارگران در همچین شرایطی دشوار و طاقت فرساست.

جداری فروغی اضافه کرد: امیدواریم که شرایطی فراهم گردد و مقامات شهرستان بافق از جمله امام جمعه ، فرماندار ، رییس اداره کار و سایر ارگان های اجرایی و نیز نماینده مردم بافق در مجلس که به عنوان وکیل مردم می باشد از حقوق کارگران دفاع نمایند و باید خاطر نشان کنم که وظیفه ذاتی یک وکیل دفاع از حقوق موکلین می باشد و در این رهگذر باید در چهارچوب قانون عمل نماید.

وکیل کارگران در پایان افزود: امروز بعد از ظهر کلیه ۱۶ نفر کارگران معدن کوشک که به تهران سفر کرده بودند جهت آزمایش سرب خون به آزمایشگاه مجهز و متخصص مراجعه  کردند که امیدواریم نتیجه آزمایش در مورد آنها از جهت داشتن سرب در خون منفی باشد ولی در صورتی که خدایی ناکرده آثاری در آلودگی سرب در خون آنها مشاهده شود رسما به مراجع قضایی دادگستری اعلام جرم خواهم کرد.

منبع:

خبرگزاری بافق پویا