سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در رابطه با اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی
بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در رابطه با اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در رابطه با اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی

بنام خداوند جان وخرد
فرهنگیان و آگاهان روشنفکر و دلسوز
می دانیم که امروز ایران عزیز با چه دشواریهایی در زمینه های اقتصادی, فرهنگی,اجتماعی و….. دست به گریبان است. و می دانیم که رفع این گرفتاریها در گرو همت والا و بهره گیری از اندیشه های اندیشمندان متعهد و مسول است. اما انچه بیش از همه موجب رنجش خاطر دلسوزان است عدم توجه بعضی مسولان به موضوع توزیع عادلانه امکانات ملی در جهت رفاه اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان است.
از ابتدای وقوع انقلاب اسلامی ایران ،بارها و به عناوین مختلف فرهنگیان ایران از این وضعیت شکایت کرده اند و همواره سعیشان بر این بوده که این بیعدالتیها وتقسیم درامد و فشار بر قشر خدمتگزار فرهنگی را ، در جلوی چشم مسولان قرار دهند.باشد که آنان را به اندیشه وا دارد و با یاری کارشناسان متعهد درصدد رفع این مشکل بر ایند , اما متاسفانه در بیشتر موارد مسولان به جای اینکه به توصیه های دلسوزانه اینان گوش فرا دهند و دستهای یاریگرشان را بفشارند , این اعتراضها و درخواستها را به انگهای مختلف آلوده اند و آنگاه با برخوردهای گوناگون امنیتی , از جمله دستگیری فعالان صنفی , بقول خودشان در صدد رفع مشکل و پاک کردن صورت مساله پرداخته اند.
نتیجه این برخوردهای نا درست تا کنون این بوده که کوه مشکلات دستگاه آموزش و پرورش ,که عهده دار ساماندهی فکری و تربیتی سازندگان فردای ایران عزیز است , افزوده شود. وتلاشگرانی از این دست، جدا از کانون گرم خانواده هایشان وجدا از جمع همکارانشان،به زندانها بیفتند.
نتیجه حق خواهی های معلمان و بیان دلسوزانه دردهای آنان این شده است که امروز عزیزانی چون:بداقی, باغانی ,عبدی, هاشمی و محمود بهشتی لنگرودی بدون برخورداری از حداقل حقوق انسانی و شهروندی مصرح درقانون اساسی و بدون حضور در دادگاه های عمومی وداشتن وکیل هیات منصفه به زندان بیافتند.این در حالیست که به متخلفان میلیاردی بیت المال مردم فرصت داده می شود تا از مشاوره وکلای سطح بالا بر خوردار شوند ,و جلسات محاکمه انها به چندین جلسه می رسد و تازه معلوم هم نیست که زندانی می شوند یا نه؟به فرض زندانی شدن،شرایط نگهداری آنها در زندان چگونه است؟
ما معلم هستیم اثر مخرب فقر را هم در زندگی خود تجربه کرده ایم و هم از نگاه ها و چهره های بیرنگ دانش آموزانمان دریافته ایم. بنا بر این اگر از فقر می گوییم و از نا بسامانیها در دستگاه آموزش و پرورش، گفتارمان از سر درد است, نه چون بسیاری از متمولان نصیحتگزار از سر شکم سیری و تفنن!!!
همکاران ارجمند،فعالان دلسوز اجتماعی
امروز که با شما سخن می گوییم بیش از دو هفته از اعتصاب غذای همکار ارجمندمان محمود بهشتی لنگرودی عضو و یکی از مدیران کانون صنفی معلمان ایران می گذرد. اعتصاب او فقط به این جهت است که وی می خواهد با توجه به قانون اساسی که میثاق ملی ماست در یک دادگاه عادی و با حضور هیات منصفه و بطور علنی محاکمه شود. این خواست او براساس حداقل حقوقی است که در قانون اساسی برای متهمانی چون او وضع گردیده است.
بدیهی است معلمان کشور همراه با همه کنشگران ایران عزیز از این خواسته بر حق او پشتیبانی می کنند و مسولیت هر گونه خسارت جانی ناشی از بروز عوارض اعتصاب غذای این همکار ارجمند متوجه آنان می دانند که فریادها رامی شنوند اما خودرا به نشنیدن می زنند, بی عدالتی را می بینند و چشم بر هم می نهند.

کانون صنفی فرهنگیان گیلان
آبان۹۴