سرخط خبرها
خانه / خانه / بیانیه کنشگران اجتماعی و فعالان مدنی در محکومیت بازداشت سها مرتضایی، فرشته طوسی و زهرا خندان (فعالان دانشجویی)
بیانیه کنشگران اجتماعی و فعالان مدنی در محکومیت بازداشت سها مرتضایی، فرشته طوسی و  زهرا خندان (فعالان دانشجویی)

بیانیه کنشگران اجتماعی و فعالان مدنی در محکومیت بازداشت سها مرتضایی، فرشته طوسی و زهرا خندان (فعالان دانشجویی)

حقوق معلم و کارگر در راستای حمایت از فعالان دانشجویی و ایجاد همبستگی هر چه بیشتر میان  فعالان مدنی، اقدام به انتشار این بیانیه می نماید. امیدواریم  حمایت همه فعالان، کمکی باشد به آزادی هر چه سریعتر این دانشجویان زندانی.
…………………………………………………….
متن بیانیه:
ما انسان ها حتی در برابر سکوت خود نیز مسئولیم!

سها مرتضایی، فرشته طوسی و زهرا خندان سه فعال دانشجویی نزدیک به یک ماه است که بدون هیچ خبری بازداشت شده و در سلول های انفرادی نهادهای امنیتی به سر می برند. ما بر این نظریم که امنیتی کردن جامعه و فشار بر فعالان اجتماعی همچنان جزء اصلی نگاه و رفتاری است که حیاتش تنها در نبود دگر اندیشان و منتقدان وضع موجود می تواند ادامه پیدا کند. ما مردم این جامعه را به مسئول و غیر مسئول تقسیم نمی کنیم. ما هر کس را که در این جامعه زندگی می کند و به دلیل جایگاهش در ساختار اجتماعی، قدرت تصمیم گیری دارد، به عقلانیت در رفتار و پرهیز از نگاه امنیتی به مردم دعوت می کنیم. مردم این جامعه دشمن نیستند. انسان هایی که در این جامعه زندگی می کنند همان کسانی هستند که این جامعه را ساخته اند و جامعه بدون وجود آنان معنایی ندارد. کسانی که به جرم اندیشه و بیان آن دربندند، مگر چه می خواهند جز آزادی و برابری؟ و مسلما پاسخ به چنین خواسته ای هر چه که باشد بی شک زندان و اتهامات واهی نیست. این سه فعال اجتماعی تنها محکومان فضای پلیسی و آمران و عاملان آن نیستند و این نگاه و عملکرد یقینا قربانیان بیشتری خواهد گرفت. این رویه ی خطرناک و نگران کننده باید متوقف شود و زمان آن درست همین اکنون است!

ما جمعی از کنشگران اجتماعی و فعالان مدنی، با امضای این بیانیه بازداشت و محبوس کردن عزیزانمان را از طرف هر نهاد و مجموعه ای که باشد محکوم کرده و آزادی بی قید و شرط اینان و هر آن کس که به جرم اندیشیدن و دغدغه های انسانی در زنجیر شده است را خواستاریم!

برای امضای بیانیه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

پتیشن درخواست آزادی فعالان دانشجویی

 

یک نظر

  1. هرچه بر زندانیان افزوده شود خیر از فساد جامعه می دهد