سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیانیه ی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در خصوص بازداشت فعالین صنفی
بیانیه ی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در خصوص بازداشت فعالین صنفی

بیانیه ی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در خصوص بازداشت فعالین صنفی

 

به نام خداوند جان و خرد

 

“بازداشت فعالین صنفی را متوقف کنید”

 

حق به رسمیت شناختن اعتراضات و انتقادات تشکل ها و فعالان صنفی و مدنی نسبت به عملکرد دولت ها متضمن حقوق اولیه ی شهروندی است و اعتلای آموزش صحیح کودکان این سرزمین نیز در گرو تحقق مطالبات و دادخواهی های جامعه ی فرهنگیان و کنشگران صنفی این عرصه است

دستگیری ها و فشار بر فعالان صنفی از سوی دولتی که داعیه تامین امنیت و حذف فضای امنیتی دارد با تعهدات و وعده های پیشینش مغایرت تمام دارد تعهدی که برای در دست گرفتن زمام امور به ملت ایران وعده کرده است

تداوم دستگیری های فعالین صنفی در حالی ادامه دارد که اعتراضات فرهنگیان به مدنی ترین شکل ممکن و براساس اصول صریح قانون اساسی انجام می گیرد و این در حالی است که رهبر انقلاب رییس دولت کنونی بر حقوق حقه ی فرهنگیان صحه گذاشته اند.

بر نتابیدن چنین اعتراضات قانونمندی از سوی مسولان سوال های اساسی بسیاری را در پی خواهد داشت

ده روز از بازداشت رامین زندنیا همکار فرهنگی می گذرد و این در حالیست هنوز از علت و مکان بازداشت ایشان اطلاعات چندانی در دسترس نیست وضعیت این عضو انجمن صنفی معلمان کردستان و همسرش خانم پروین محمدی که به همراه ایشان دستگیر شده است به شدت جامعه ی فرهنگیان را نگران و متاثر کرده است شوربختانه تلاش های والدین پیرشان در بدست آوردن نشانی از فرزندانشان بی نتیجه مانده است اين سبک بازداشت شهروندان بر نگرانی ها می افزاید و حس فقدان امنیت در مردم ایجاد می کند

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان لزوم رعایت قانون در برخورد با فعالین صنفی و مدنی را به مقامات یاداوری می کند و از مسولان کشور می خواهد که به بازداشت فعالان صنفی پایان دهند و به تلاش های عدالت خواهانه ی آن ها به دیده ی احترام بنگرند، سخن حق شان را بشنوند و به حقوق طبیعی آن ها تمکین کنند و نهادهای زیر مجموعه ی خود را به پاسخگو بودن در قبال این شیوه های دستگیری ملزم کند امید است تدبیر مسولان و تمکین آنها به قانون ، آبی بر آتش التهابات جامعه ی فرهنگیان کشور باشد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور

1394/8/03

2 نظر

 1. الملک یبقی مع الکفر لا یبقی مع الظلم . مومنان طبق صریح قرآن کریم . قو موا لله مثنی و فردا . در راه خدا قیام کنید یکی یکی و دو تا یی . فساد در اجرای احکام الله و شکستن قلم ها و صاحبان قلم رویه مستبدین تاریخ است . حتی در زیر لفاف الله .
  اینان صد قرآنند زیرا : قران اوفوا با لعهد را می فرمایند اینان شکستن عهد رویه 36 ساله شان است .
  قرآن کریم و احادیث مرگ برای معاش را شهادت می دانند ، اینان خلاف مصلحت جیبهای سیر ناشدنی شان
  رسول اکرم (ص) دست پینه به دستان را می بوسد ، اینان سر ودستش را می شکنند . و حقوق حقه اش را به نفع جیب دوستان سرمایه دارشان مصادره میکنند .
  امام صادق (ص) زندگی حد متوسط جامعه را برای مسئولین نظام اسلامی مطرح می نمایند .
  اینان و فرزندانشان و نوادگانشان (مثل نوه آیت الله ربانی دادستان اسبق) در ماشین های میلیاردی به عالم باقی می شتابند ؟؟؟؟ اینان شریفترین اقشار ملت (صاحبان قلم) را در بند می نمایند تا دانایی در بند شود زیرا نانشان را در طول تاریخ از جهل مردم فراهم آورده اند .

 2. روز دوشنبه مورخه ی 4 / 8 / 94 جمعی از همکاران فرهنگی در اعتراض به نحوه ی بازداشت « رامین زندنیا » و نیز اظهار نگرانی از وضعیت نامشخص وی ، با درخواست وقت قبلی ، به حراست اداره ی آموزش و پرورش سقز مراجعه و طی نشستی کوتاه با مسئول حراست ، از احوال همکار دربندمان جویا شدند . در این ملاقات ، مسئول حراست ضمن اظهار بی خبری ! ! از علت و چگونگی دستگیری آقای زندنیا و نیز مکان نگهداری ایشان و همسرشان ، قول همکاری و مساعدت و نیز کسب اطلاع از موارد فوق را دادند . اگر چنانچه سخنان مسئول حراست اداره واقعیت داشته باشد ، آنگاه باید به حال وزارتخانه ی آ . پ گریست . در حالیکه یک همکار فرهنگی در وضعیتی کاملاً عجیب و باورنکردنی در حین مسافرت به همراه خانواده اش ، دستگیر و بازداشت می شود ، نه مدیر کل و نه وزیر و نه معاونانش هیچ عکس العملی از خود بروز نداده و حتی مسئول حراستش نیز کاملاً از این امر بی خبر و بی اطلاع است . راستی اگر چنین حوادثی در وزارتخانه ای دیگر همچون وزارت بهداشت رخ می داد آیا اوضاع به همین منوال بود ؟ ؟ !