سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش
بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

به نام خداوند جان وخرد

بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

در هفته های اخیر نوشتاری بیانیه مانند مبنی بر دعوت به تعطیلی کلاس های درس در اوایل اسفند به نام کانون صنفی معلمان ایران به ویژه در فضای مجازی منتشر شده است. کانون صنفی معلمان با آگاهی از ساختگی بودن این نوشته، سکوت در مقابل آن را در پیش گرفت و انتشار بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی سراسر کشور که مواضع جمعی این تشکل ها را در مقابل مسائل جاری آموزش و پرورش نشان می داد، کافی دانسته و به انتشار همان بسنده نمود. لیکن از آن جا که بیانیه ی ساختگی با اضافاتی بازهم در فضای مجازی انتشار یافت و واکنش ها و پرسش های گوناگونی را برانگیخت، این شبهه را مسلم نمود که پاره ای افراد یا گروه های مطرود در میان معلمان با توسل به این ترفند قصد به چالش کشاندن کانون و یا بهره برداری نا مشروع از وجهه ی مردمی آن را دارند. لذا کانون صنفی معلمان ایران( تهران ) لازم دید مواضع خود را در قالب یک بیانیه رسمی اعلان نماید.

 1. کانون صنفی معلمان اعلام می دارد این تشکل به عنوان یک نهاد مدنیِ متعهد به فعالیت قانونی و علنی هیچگاه بیانیه و یا نامه ی مخفیانه ای را صادر ننموده و نخواهد نمود. مواضع این تشکل همواره به صورت شفاف و علنی از طریق مجاری رسمی مانند سایت کانون، خبرگزاری ها و نشریات رسمی کشور به صورت بیانیه و یا از طریق سخنگوی رسمی کانون و یا دبیرکل آن اعلام می گردد.
 2. کانون صنفی معلمان در قالب بیانیه های پیشین و همین بیانیه نارضایتی شدید خود را از شرایط حاکم بر آموزش و پرورش کشور اعلام نموده و می نماید. معتقد است فضای فکری حاکم بر این وزارت خانه و ساختار کنونی آن نسبت به دولت پیشین تفاوت قابل توجهی نداشته است و ادامه روند نادرست پیشین نابسامانی های این دستگاه و نارضایتی معلمان را روز به روز بیشتر نموده است.

ما معتقدیم مجموعه ی ساختار تصمیم گیری کشور چنانچه قصد تغییرات بنیادین واقعی در شرایط آموزشی کشور و قرار دادن آموزش در جایگاه محوری خود در توسعه همه جانبه را دارد؛ لازم است با تصمیماتی قاطع اولاً با حذف هزینه هایی که ظاهراً صرف امور فرهنگی در نهادها و ارگان هایی می شود که نه مسئولیت مستقیم آموزشی و فرهنگی دارندو نه حتی یک صدم آموزش و پرورش در کشور برد و تأثیرگذاری دارند، بودجه آموزش و پرورش را دست کم دو برابر کنند. ثانیاً تغییرات ساختاری بنیادینی را در جهت محو تمرکزگرایی شدید حاکم بر آموزش و پرورش ( مثلاً دادن اختیارات بیشتر برای تصمیم گیری به مدیران مناطق جغرافیایی و فرهنگی مختلف کشور) و محوریت بخشیدن به بخش آموزش و توزیع متعادل قدرت تصمیم گیری و دخالت دادن موثر و سازمان یافته ی بدنه آموزشی کشور به ویژه معلمان در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، انجام دهند.ما با کالایی نمودن آموزش در کشور، به فراموشی سپردن اصل آموزش رایگان تحت عنوان های مختلف نظیر خصوصی سازی در آموزش و آخرین نمونه ی آن سپردن شتابزده مسئولیت تعدادی از مدرسه های دولتی به افرادی به عنوان سرمایه گذار که عملاً هیچ آورده ای برای آموزش و پرورش ندارند،مخالفیم. ما معتقدیم آموزش و بهداشت با کیفیت و رایگان بخشی از ابتدایی ترین حقوق هر شهروند است که حکومت با هیچ بهانه ای نباید مسئولیت خود در ارائه آن ها را به حالت تعلیق درآورد.

 1. مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین نهاد قانون گذار در کشور مسئولیت بزرگی در شرایط بد و نابسامانی کنونی آموزش و پرورش دارد. این نهاد اگر می خواهد عصاره ی فضائل ملت باشد لازم است به آموزش به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی کشور توجهی مضاعف داشته باشد. می بایست حتی پیشاپیش دولت در اندیشه تقویت آموزش و رفع نقایص متعدد آن در زمینه های مختلف باشد. مجلس چنانچه به حفظ جایگاه حقیقی و قانونی خود و البته منافع ملی و نه جناحی می اندیشد، اولاً نباید به وزیر دولت پیشین به دلیل همسو بودن با جناح سیاسی تعدادی از نمایندگان، فرصت چنان تاخت و تاز نابخردانه ای را می داد که آثار مخرب آن تا سال ها از دامن جامعه آموزش کشور پاک نخواهد شد( یک نمونه ی آن به جا گذاردن پنج هزار میلیارد تومان بدهی در پایان کار دولت دهم برای وزارت آموزش و پرورش است ). ثانیاً نباید جلوی انتخاب فردی قوی به عنوان وزیر آموزش وپرورش در دولت کنونی آن هم به دلیل اختلاف سلیقه ی صرفاً سیاسی را می گرفت که فشاری همه جانبه باشد بر شانه های نحیف آموزش و پرورش تا هرچه بیشتر در باتلاق موجود فرو رود.

انتظار بخش عظیمی از معلمان کشور از مجلس پی گیری خواسته های صنفی – آموزشی آن ها از دولت است. افزایش دست کم دوبرابری بودجه آموزش و یاری رساندن فارغ از تنگ نظری های جناحی به دولت برای اصلاح بنیادین ساختار آموزش و پرورش .

 1. در حدود پنج ماهی که از سال تحصیلی جاری می گذرد، شاهد اتفاقات اغلب ناخوشایند و خشونت باری در مدارس کشور بوده ایم. اوج این حوادث تأسف بار واقعه ی قتل معلم شریف بروجردی به دست دانش آموز خود در مدرسه بود. همین طور اقدامات تنبیهی ناموجهی که از جانب برخی معلمان نسبت به دانش آموزان صورت گرفت و یا واکنش های نامعقول برخی والدین نسبت به معلمان که بدون تردید همه ی این حرکات محکوم و غیر قابل توجیه اند. از سوی دیگر در این ماه ها شاهد شکل گیری حرکات اعتراضی عموماً خودجوش به شکل تحصن یا تجمع در نقاط مختلف کشور از جانب معلمان بوده ایم. این اعتراضات تماماً جنبه ی صنفی داشته و به دلیل وضعیت معیشتی بد معلمان و تبعیضی است که همچنان نسبت به آنان روا داشته می شود. اگر تمامی حوادث خشونت بار و حرکات اعتراضی موجود را قطعات مختلف پازل آموزش و پرورش ایران بدانیم؛ تصویر نهایی که از کنار هم قرار دادن این قطعه های ظاهراً مجزا شکل می گیرد حاکی از بحرانی است که این نظام در آن گرفتار شده است. بحران درحل کسری و کمبودهای شدید بودجه ای،بحران ناتوانی در انتقال دانش به شیوه های کارآمد و نو و فهم عمیق آن از جانب دانش آموزان، بحران ناتوانی در ایجاد انگیزه و پویایی در آموزگاران و یادگیرندگان برای کسب دانش و عشق به آموختن و آموزاندن، ناتوان در انتقال ارزش های اخلاقی ریشه دار در اعتقادات دینی و ملی و ناتوان از انتقال مهارت های مورد نیاز زندگی در جهان امروز… .

در صف مقدم آسیب دیدگان این شرایط نابسامان چنانکه وقایع اخیر نیز نشان می دهد، معلمان و دانش آموزان قرار می گیرند. دانش آموزان اعتراض خود به این شرایط را با بی انگیزگی، افت تحصیلی و مقابله با نظم خشک مدارس، پرخاشگری و افسردگی به عنوان دو روی یک سکه بروز می دهند. معلمان نیز با ابراز نارضایتی مداوم از شرایط شغل خود، پناه بردن به شغل های دومی که کمترین سنخیت را با شغل معلمی دارند. یا اعتراضاتی گاه تند و هیجانی که ناشی از سرخوردگی شدید آنان از شنیده نشدن صدایشان توسط مسئولینی است که گویی در جهان دیگری سیر می کنند ( نمونه اخیر آن ارسال طومار با شش هزار امضاء از معلمان به مجلس که بدون پاسخ ماند یا بی پاسخ ماندن اعتراضات معلمان حق التدریس برای تعیین تکلیف شان پس از سال ها با اتکا به آمار نادرست وزارت خانه مبنی بر داشتن نیروی مازاد). آن چه می توانست و می تواند شکاف عمیق بوجود آمده میان معلمان و مدیران ارشد و تصمیم گیرندگان آموزش و پرورش را که نمونه ای از شکاف دولت (حکومت) – ملت است را تا حدودی پرنماید وجود تشکل های صنفی مستقل و کارآمد است. متأسفانه در برهه هایی که این تشکل ها تلاش نموده اند کاستی ها موجود و خواسته های بدنه را در قالب نظرات انتقادی به شکلی مدون و مسالمت آمیز به مسئولان رده های مختلف انتقال دهند؛ همواره با بی اعتنایی، مانع تراشی، مشابه سازی، تبلیغات منفی برای ایجاد حس بدبینی و سرکوب به شکل های مختلف مواجه بوده اند.

اکنون نیز نارضایتی های انباشته شده معلمان، در فقدان فضای آزاد و مناسب برای فعالیت های قانونی و آرامش بخش این تشکل ها می تواند زمینه ی شکل گیری حرکت های هیجانی، توده وار، بی شکل و بی شناسنامه را فراهم نماید که به راحتی مورد بهره برداری گروه ها و باندهای بی نام و نشان اما فرصت طلب برای سوء استفاده سیاسی و تبلیغاتی قرار می گیرد. این احتمال نیز وجود دارد که صدور بیانیه ی جعلی به نام کانون صنفی معلمان به اشاره ی همین سیاست بازان صورت گرفته باشد تا برای پیشبرد هدفهای باندی خود از نارضایتی معلمان سود برده برای آنان اشک تمساح بریزند و آنان را پیاده نظام جلب منافع خود نمایند.

همکاران گرامی !

کانون صنفی معلمان ضمن تأکید بر حق قانونی و مسلم معلمان برای اعتراض به شرایطِ نامطلوب آموزش و پرورش و وجود تبعیض های ناروا نسبت به آنان، از همکاران محترم تقاضا می نماید نسبت به بهره برداری فرصت طلبان از نارضایتی به حق آنان هشیار باشند. به مسئولان دولتی نیز هشدار می دهد عقلانیت و تدبیر حکم می کند پیش از آن که بیش از این دیر شود برای بهبود همه جانبه ی اوضاع آموزش و پرورش اقداماتی فوری و اساسی انجام دهند. در غیر این صورت در دور باطل امنیتی تر شدن فضا ی جامعه و سرکوب گرفتار آمده در ورطه ی مطلوب تمامیت خواهان فرو می غلتند.

کانون صنفی معلمان تقاضای رسمی خود برای برگزاری یک تجمع اعتراضی قانونی در روز 10 اسفند از وزارت کشور را به این وزارت خانه ارائه داده است.

… د‌اور‌ى‌ ‌آن‌ سو‌ى‌ِ در نشسته‌ ‌است‌، بى‌رد‌ا‌ى‌ِ شوم‌ِ قاضیان‌.
ذ‌ات‌‌اش‌ در‌ایت‌ و ‌انصاف‌
‌هیاءت‌‌اش‌ زمان‌
و خاطره‌‌ات‌ تا جاود‌ان‌ِ جاوید‌ان‌ در گذرگاه‌ِ ‌ادو‌ار، د‌اور‌ى‌ خو‌ا‌هد شد…

 

                                                                                          کانون صنفی معلمان ایران ( تهران )

                                                                                                       بهمن ماه 1393            

111 نظر

 1. چو فردا برآید بلند آفتاب/////// من و گرز و میدان افراسیاب

 2. چو فردا برآید بلند آفتاب
  من و گرز و میدان افراسیاب

 3. سراسر همه كشورش مرد و زن به هر جاي كرده يكي انجمن

 4. فرهنگی بی جایگاه در جامعه

  مرگ بر بی عدالتی وظلم
  ما فرهنگیان استان اصفهان هم روز دهم اسفند تحصن میکنیم

 5. با سلام به تمامی فرهنگیان عزیز .
  بنده دبیری هستم از دیار گروس می خواستم عرض کنم یکی از عوامل پایین آمدن وجهه ی معلمان خود معلمان هستن .
  هر جا میروند برای خرید .می فرمایند آقای مغازه دار تخفیف معلنی یادتان نرود .عذت نفس را در خود نابون کردن .وچنان چون ادمهای بدبخت رفتار کردن که همه باور کردن که معلمان بیچاره و تهیدست هستن ..
  وبعد پول هایشان را جمع می کنند که خانه های شان را دو طبقه وسه طبقه کنند .وقتی اعلام می کنیم دوستان عزیز باید با هم همدل وهمیار وهمفکر باشیم ..با ترس ودلهره اعلام می دارند که ای بابا 20 هزار هم به حقوقمان اضافه یشه چی میشه .
  بزار معلمان تهرانی بروند ببینیم چه می شود ..
  این است نظر معلم که جامعه را باید به سوی الله هدایت کند ..
  بنده با 40 نفری که حرف زدم 3 نفر گفتن در این کار شرکت می کنیم ..
  نمی دانم با این معلمان ترسو و بی سواد می شود برای اموزش وپرورش کاری کرد .
  پیروزی مردان مرد را از خدا خواهانم وسرافرازی ایران عزیز در تمام مراحل

 6. با سلام به همه همکاران و معلمان رنج کشیده. ما به واقع نمایان گر وضعیت فرهنگ در کشور شعاری خود هستیم. مشکل اصلی چند دستگی در بین خود جامعه فرهنگی و دو بخشی بودن مجموعه آموزش وپرورش میباشد بخشی آموزشی و بخشی اداری که آنها نیز بایکدیگر هماهنگ نیستند. در بسیاری از مواقع همین بخش اداری ابزار اعمال فشار بر معلم برای کوتاه آمدن از خواسته هایش است. ما باید در کنار نشان دادن مسالمت آمیز اعتراصاتمان توجه داشته باشیم که جریانهایی که ورشکسته سیاسی هستند و در بدنه جامعه جایگاهی ندارند ما را ابزار قدرت طلبی خود نکنند. و ما باید از ابزار های عملی در جهت احقاق حق خود مانند نمره استفاده کنیم. به این معنی که حتی بیست پنج صدم هم نباید ارفاق کرد. هیچ تلاشی بیش از آنچه که اخلاقا وظیفه داریم نباید در کلاس انجام دهیم. چرا برگه های امتحان نهایی را تصحیح میکنید زمانی که باور دارید شرایط ناعادلانه است

 7. دورود بر معلمان عزیز که همیشه آبرو داری کرده اند . ولی الان باید برای احقاق حق و اعتراض به این وضعیت اسف بار آموزشی و پرورشی ٰ، و بی توجهی صد در صدی مسئولین ، بخصوص این وزیر ناتوان قدرت خود را نشان دهند . شاید به خواب رفتگان بیدار شوند و این وزارتخانه در حال احتضار را نوشدارویی برسانند . به امید حضور تمامی معلمان عزیز در این تجمع صنفی در روز 10 اسفند .

 8. حتما در 10 اسفند برای احقاق حقوق از دست رفته خود حضور می یابیم.

 9. با سلام کسانی که با مسیولین سر وسر داشته باشن کاری واسه معلم نمیکنن من نمیدونم این اقایون یعنی واقعا از وضع ما خبر ندارن یا خودشون رو به خواب زدن من با24 سال سابقه جمع پرداخت هام 1/5میلیون تومن هست کسورات که کم کنیم خداوکیلی با یک تومن تو این جامعه وتورم سرسام اور چه میشه کرد . بابا عراق مگه کشور جنگ زده داعش زده نیست ما با معلم هاشون تو سفر به کربلا صحبت میکردیم به پول ایران میشد 4تا5 میلیون تومن یا لبنان دیگه نام کشورهای اروپایی و و اسیای شرقی رو نمیگم به خدا تا ابد دولت مردها به ما و زن و بچه هامون مدیونن.

 10. 10 اسفند همه متحد و یک صدا هستیم تا این مسئولین خوابزده رو بیدار کنیم !!!

 11. سلام بر دلسوزان
  یادمه سال 85 چند نفر معلم دو آتیشه در انتقاد اوضاع معیشتی داشتیم. خبر رسید که معلم ها پیش مجلس تجمع کردند. رفتیم که باشیم. ولی اونها نیومدند. در برگشت کلی سر کوفت زدیم. آخه بنده خدا میگفت: میترسم که این قطره چکون رو ببندند. حالا هم نکنه ما می آییم، مثل داستان مشک های خالی مولوی بشه… مرد میخواد. تو هنرستان ما که خواب خواب بودند. چون اکثرا دو موتوره یا دارای شغل دوم خوب بودند. اونجا فقط من شورشی هستم. خداییش آمار بگیرید چند نفر میان؟ واقعیت آن چیزی نیست که فکر میکنید.

 12. گوش اگر گوش منو ناله اگر ناله تو آنچه البته به جایی نرسد فریاد است، فیلم گذر از رنجها حرمت از دست رفته معلمان در گذشته رو داره یادآوری میکنه میگن اونی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده رو هرگز مگه مسئولین ما نمیدونن که تازه ما بخوایم تحصن کنیم

 13. می گویند پول نیست .پس دزدی های میلیاردی از کجاست.چه کسانی دزدان این پولها هستند.

 14. دیروز داشتم مجلس رو گوش می کردم یکی از نماینده ها گفت که نه وزیر و نه دولت هیچ تلاشی برای افزایش بودجه و رتبه بندی منظور نکردند و تمام پیشنهادات نمایندگان برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان رد شده
  تا این وزیر بی کفایت هست هیچ بهبودی ایجاد نخواهد شد باید عزل فانی مورد خواسته تمامی فرهنگیان باشه

 15. من كه هميشه در اعتصابم هم دير به مدرسه مرم در كلاس هم ميخوابم چون قبلا خيلي تلاش وكوشش مي كردم ديدم هيج كس به من بها نمي دهد شبه در شركت كار مي كنم ان هم نكهباني در يك منطقه زيبا وكوهستاني وصبح ها در مدرسه

 16. ما انقلاب کردیم تا اوضاعمون بهتر بشه
  اما معلما بزرگترین لطمه را خوردند
  خوردند
  اون مسوولان دزد فکر ما نیستند فقط از ما نردبان میسازند برای خودشون

 17. شرمنده اي ديگر از دل آموزش و پرورش

  من معلمي از ديار مريوان —–
  قول ميدم خودم حتي اگه تنها باشم در تحصن روز دهم اسفند شركت كنم البته از بار مالي زياد در مضيقه نيستم چرا كه شغل ديگه اي دست و پا كرده ام ولي از باب اتحاد و همكاري و نيز مهمتر از آن از باب بدرفتاري ها و تنزل مقام و وجهه معلمي و رخ زرد ديگر همكاران عزيزتر از جانم بپا خوام خواست.

 18. با سلام
  ما فرهنگیان غیرتمند شهرستان ممسنی پشتیبانی خو د را نسبت به کانون صنفی اعلام نموده و در روز یکشنه در تحسن شرکت میکنیم همکاران عزیز حق ما برابر با یک کارمند شرکت نفت می باشد برای 100 500 600 و . . . اعتراض نکنید برای حقوق به باد رفته و ابروی رخته خودمان و همچنین نامردی و نمک ناشناسی نمایندگان در رد دکتر نجفی و رد لایحه همترازی معلمان اعترررااااا ض کنید

 19. معلمی با24 سال سابقه خدمت می باشم از اینکه در چنین مملکتی زندگی می کنم برای خودم متاسفم ای کاش می توانستم روزی از این مملکت بروم تا اینکه بی عالتی وتبعیض حق کشی استثمار دزدی اختلاس ودروغ را نبینم .

 20. باسلام – ما انقلاب کردیم که این باشد عزیزان به هوش باشید که اقایان به فکر ما نیستن تا ما کاری نکنیم کسی به فکر مانیست در اسم ما فرهنگی هستیم اما در عمل هیچ جایگاهی نداریم بدترین وضعیت در کشور از آن ما است این فراخوان باید سراسری باشد ما فرهنگیان استان قزوین نیز امادگی خود را اعلام میکینم و تا آخر ایستاده ایم تا جایگاه ما در کشور ارتقاع یابد .

 21. ما معلمان تکاب آذربایجان غربی هم آمادگی خود را برای اعتصاب اعلام میکنیم. لطفا اگه خبری نشد بیایید انتخابات مجلس را تحریم کنیم. که هر چی میکشیم از مجلس است

 22. 10 اسفند همه باهم… معلمان می میرند…تبعیض نمی پذیرند

 23. اعتراض سال 85 رو یادتونه؟ قیمت نفت بالا بود. چی شد؟ فراموش نکنید اعتراض برای بی عدالتی است، نه افزایش چند تومن. چون تا حقوق شما به 2 و نیم برسه، جاهای دیگه به بالای 5 میرسه. آخه شرکت نفت طبق قانون کارمندی هست، ولی تولید کننده است و شما مصرف کننده. میدونید کی دانشمندان هسته ای، نانو، پزشکی،معلم و استاد، اون هم از نوع با اخلاق و با تربیت اسلامیشون تربیت کرده؟ آموزش و پرورش؟ آموزش عالی؟ گزینه دوم که منتفیه. چون طبق تحقیقات دوران طلایی تربیت بیه 5 تا 10 یا 14 هستش. یا نفت. درسته پول نفته که بزرگشون کرده. راستی نفت با این تحریم ها چه غلتی داره میکنه؟ اقتصاد مقاومتی رو نفتی ها تدریس میکنن یا… تنها با این بودجه یک راه حل به نظر میرسه. عدالت. چون تعریف عدالت، تساوی نیست. قرار دادن هر چیز در جای خود است. ارگانهای با درآمد بالا نباید افزایش14 درصدی داشته باشند. این افزایش خرج آموزش نشه، حداقل صرف اشتغال بشه. حالا اگه خواستن بگن ما میفهمیم آموزش خیلی خیلی مهمه، حرفی نیست. راستی استرس گرفتم. چطور خرجشون کنم.

 24. الهی بامید تو.خدایا کمک کن تا بیش ازین در مقابل خانواده ها شرمسار نشیم.حقوق در کمیته ی امداد امام بیش از ۳/۵ ویلیون تومان هست .ما ب فرزندان انها اموزش میدهیم انها حق دانشاموز ممتاز میگیرند اما ما چی….۳ سال و دخترم عقد کرده ک هدیه ازدواج بدند اما دریغ از یک ریال.ب کی باید شکایت برد؟و ده ها مورد دیگر…

 25. الهی بامید تو.خدایا کمک کن تا بیش ازین در مقابل خانواده ها شرمسار نشیم.حقوق در کمیته ی امداد امام بیش از ۳/۵ ویلیون تومان هست .ما ب فرزندان انها اموزش میدهیم انها حق دانشاموز ممتاز میگیرند اما ما چی….۳ سال و دخترم عقد کرده ک هدیه ازدواج بدند اما دریغ از یک ریال.ب کی باید شکایت برد؟و ده ها مورد دیگر…

 26. مگر همه کارمند یک دولت نیستم چرا برای بعضی از ادارات پول هست ولی برا بعضی های دیگه مثل معلمان نیست اگه نیست باید برای همه نباشد تبعض ممنوع!

 27. سلام به همه ی همکاران …..
  10 اسفند همه معلم های غیور یا تحصن کنن یا لا اقل لا اقل لا اقل درس ندن …نرید سر کلاس….
  دوستان حقوق وزارت بهداشت و دادگاه چندید برابر ماست …..
  من پرستاری قبول شدم ولی امان از مغز کپک زده من که پرستاری نرفتم و رفتم تربیت معلم …..الان اگه پرستار بودن بدون اضافه کار 3 برابر الان درآمد داشتم …..ولی دریغ
  تورو خدا نرید سر کار….آموزش وپرورش نسبت به سایر ارگانها نیروهاش تحصیلکرده ترن ….ولی کمترین حقوق دارن
  یعنی در حد خدماتی و نگهبانی و آبدارخانه تو وزارت بهداشت یا شهرداری ….
  بخدا قسم دربان پیام نور از من بیشار میگیره ….

 28. پرداخت مطالبات معلمان تا آخر بهمن چی شد آقای وزیری که در دولت راسگویانی
  پرداخت مطالبات معلمان تا آخر بهمن چی شد آقای نوبخت که ادعای راسگویی دارید
  مقام ومنزلت وجایگاه معلمان چی شد آقای روحانی

  • شتاب زدگی نکنید آقا دولت که نمی تواند 4 ساله و 8 ساله این مشکل بی صاحب را حل کند.
   بگذارید برای آیندگان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   دلتون خوشه مگه قبلا نرفتیم ، کتک نخوردیم همین حاجی بابایی که بعدا وزیر شد از پنجره بیرون نگاه می کرد و بیرون نیامد بعدا هم که وزیر شد هیچ کاری نکرد ولی ککه زیاد خورد

 29. سلام علیکم. ما فرهنگیان استان کردستان، آمادگی خود را، برای شرکت گسترده در اعتراضات و اعتصابات 10 اسفند 93، و همراهی با کانون صنفی معلمان ایران، و همکاران فرهنگی خود اعلام می کنیم. و از تمام معلمان ایران خواستاریم که با حضور گسترده خود در 10 اسفند 93، به سکوت و مظلومیت چندین دهه خود پایان دهیم. و به تازه به دوران رسیده های امروز، که تا دیروز شاگردان ما بودند، و الفبای زندگی را از ما آموختند نشان دهیم که، هنوز استاد و معلمشان هستیم و به آنها اعلام می کنیم که ثروت و قدرت کور و کرشان کرده و در دروس تعلیمات اجتماعی و تعلیمات دینی مردودند.

 30. معلم شرمنده پیش خانواده

  عیبی نداره چون حقیقت را نوشتم و گفتم هر موقع لازمان دارنند خرمان می کنند ناراحت شدید ولی من دیگه بریدم ازبس که در برابر خواسته های زن وفرزندانم برای یک زندگی متعادل شرمنده بودم شرمنده ازین که بچه 6ساله ام بگه بابا هروقت وام گرفتی یک ساندویج برایم می خری؟ولی وزیر بی کفایت نمی خواهیم

 31. من هستم .شما نیز باشید !!!

 32. از معلم دیگر جز خواری و کوری بای نمانده است.معلمان عزیز و بی پول 10 اسفند را فراموش نکنید و به همکارانتان نیز اطلاع رسانی کنید. زنده باد آزادی وآزادگی !

 33. معلم شرمنده پیش خانواده

  با سلام از ماست که برماست چون هرجا به ما نیاز دارند با چند کلمه و جمله توخالی ….می کنند ولی موقع مزد مان که میشه ما میشیم دزد. مثل ضربالمثل : موقع کاره حسن براره موقع مزده حسن دزده.آقایان نماینده خیانتکارانی که با رای عدم اعتماد به آقای دکتر نجفی و طرح رتبه بندی معلمان بزطرگترین خیانت را به معلمان کردند حالا موقع نزدیکی انتخابات دوباره می خواهند مارا ….کنند .راستی همکاران عزیز وزیر ساکت تر و مظلوم تر از آقای فانی سراغ دارین. بهمن هم تمام شد مطالبات …. آقایان اگر عرضه کاری را ندارید چرا در بوق و کرنا می کنید هر تخم دوزرده کردید قد قد بکنید.

 34. iهمانطور که در بیست ودوم بهمن آمدیبم الان هم همه می آییم ما که استخوانهایمان خرد شده است ما که دیگر فرزندانمان هم از معلم بودنمان متنفرند می آییم فقط شمارو به خدا اطلاع رسانی کنید

 35. من هم هستم 10 اسفند

 36. وعده ي همه ي معلميني که به فکر حال و آينده ي خودشان هستند 10اسفند

 37. در خواست کانون صنفی معلمان برای تجمع اعتراضی
  معلمان در نظام سرمایه داری قرن بیست یکم نقش بسیار برجسته ای در تربیت جوانان برای کسب مهارت های لازم جهت یافتن کار در صنایع تولیدی و خدماتی دارند. معلمان اما علاوه بر آموزش مهارت های لازم به دانش آموزان همچنین نقش مهمی در آموزش ارزش های انسانی جوانان می توانند داشته باشند. یکی از مهمترین فاکتور ها در پرورش کودکان و نوجوانان ایجاد شرایط فکری اتنقادی یا انتقادانه اندیشیدن به آنچه که در اطراف شان می گذرد است. سلول های فکری کودکان و نوجوانان که در پروسه شکل یابی و رشد است در این دوره تنها با طرح مسائل علمی و انتقادانانه به هر آنچه که در جهان هستی می گذرد توسعه پیدا کند نه با خرافه گویی. اگر معلم از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دست بالش بسته باشد و تحت حاکمیت سرکوب و خفقان قرار داشته باشد که هست دیگر نمی شود سخنی از آموزش و پرورش به معنای واقعی صحبت به میان آورد.
  حقوق معلمان سال هاست که توسط حاکمان رژیم جمهوری اسلامی نادیده گرفته شده است. حقوق صنفی معلمان از جمله افزایش حقوق معلمان متناسب با نرخ تورم و هزینه یک خانواده جهار نفره از یکی از خقوق های پایمال شده در در 36 سال حکومت رژیم اسلامی سرمایه است.
  به گزارش خبرگزاری فارس ” در حال حاضر میزان متوسط حقوق و مزایای یک معلم، 800 تا 900 هزار تومان است. از این میزان حدود 500 تا 600 هزار تومان حقوق و باقی رقم مزایا است. «بدی آب‌وهوا» و «فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته» از زمره مهم‌ترین مزایا هستند. در عین حال به صورت متوسط حدود 200 تا 300 هزار از حقوق کسر می‌شود که «بیمه» و «بازنشستگی» در کنار وام‌هایی که تقریبا همه معلمان یکی دوتا از آن را دارند از زمره این کسورات است. باید توجه داشت که داشتن سمتی غیر از دبیری در مدرسه (مثل معاونت و مدیریت)، سابقه و نیز رتبه و امتیاز می‌تواند تاثیر مثبت در حقوق داشته باشد اما حداکثر مبلغ حقوق یک فرهنگی در این شرایط به سختی از مرز یک میلیون تومان می‌گذرد. – See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920217000779#sthash.MOunJVS4.dpuf
  این در حالی است که در ایران خط فقر به حدود بالای 3 میلیون تومان حقوق در ماه رسیده است. معلمی که چندین برابر خط فقر زندگی می کند و برای تامین تیازهای مایحتاج اولیه زندگی خود و خانوده مجبور به مسافرکشی بعد از کار و یا کارهای دیگر مثل تدریس خصوصی و غیره می شود چگونه می توان انتظار داشت که به آموزش و پروزرش واقعی کودکان بیاندیشد؟
  در مورد اجازه برای اعتراض روز 10 اسفند اگر دولت به شما اجازه اعتراض را نداد ( که نمی دهد) شما چه آلترناتیو دیگری را در نظر دارید؟

 38. میزان دریافتی هر کامندی باید کفاف زندگی روزمره اش را بدهد خط فقر 2 و نیم میلون تعریف می شود اونائی که بالا تشریف دارند دنیا را رنگی می بینند و از خاکستری بودن رنگ ها در پائین خبر ندارند و نمی خواهند عینک های رنگی خودشان را برداند باید عینک این نوع از افراد را شکست تا بتوانند واقعی ببینند نه از پشت شیشه

 39. شد و ارتقا آموزش و پرورش و معیشت فرهنگیان ایران در 15 سال اخیر بر همگان مبارک .

  1_حذف تحصیل ضمن خدمت فرهنگیان
  2_حذف استفاده از حق مرخصی تمام وقت و نیمه وقت در هنگام تحصیل
  3_حذف 5درصد افزایش سنواتی سالانه
  4_حذف رتبه تشویقی در ارزشیابی سالانه
  5_ حذف رتبه تشویقی فرهنگیان بسیجی
  6_حذف ده درصد تشویقی در ارزشیابی سالانه (برجستگی)
  7_حذف 20درصد تشویقی ارزشیابی سالانه .(برجستگی)
  8_ حذف پاداش و کمک هزینه ازدواج
  9_حذف تعجیل در گروه ضمن خدمت فرهنگیان
  10_ حذف پاداش 176 ساعت در ضمن خدمت فرهنگیان
  11_ حذف اضافه کار ساعتی مدیر و معاونان
  12_ حذف پرداخت اضافه کاری نوبت دوم عوامل اداری مدرسه در سه ماهه تابستان
  13_ حذف سرانه های آموزشی
  14_ حذف یارانه و بن کالا
  15_ حذف سرویسهای حمل و نقل معلمان
  16_ حذف پرداخت اضافه کار تقلیل ساعت معلمان بالای 20 سال
  17_حذف اضافه کارهای ساعتی
  18_حذف اضافه کار نوبت دوم سرایداران
  19_ حذف پرداخت حق الزحمه اردوها
  20_حذف شخصیت و احترام معلمان
  21_ حذف نمره های کمی و اعداد
  22_ حذف کلاسهای ضمن خدمت حضوری
  23_ حذف کلاسهای ضمن خدمت غیر حضوری
  24_ حذف بازنشستگی زودتر از موعد
  25_ حذف پرداخت پاداش نقدی بازنشستگی
  26_ حذف شیر مدارس
  27_ حذف حذف حذف حذف
  فرهنگیان چه کردند.!!!?چ
  سکوت .سکوت .سکوت !!!!
  حذف حق اعتراض !!!!
  حذف زبان برای حرف زدن!!!

  فرهنگیان محترم لطفا در شبکه های مجازی و اجتماعی اعتراض خود را به گوش مسؤلان برسانید.

  • ما هم اين موارد را تاييد مي كنيم جمعي از معلمان لرستان

  • دیگه یهو بگن بریم بمیریم دیگه خداییش خجالت نمی کشن بعد می گن آزادی داریم!

  • معیشت مناسب=تدریس بهتر

  • درود بر شما دوست عزیز
   ما هم در 10 اسفند هستیم

   • سلام باعرض سلام وخسته نباشید بخدمت همکاران محترم وزحتمکش مارا هم شریک غم خود بدانید این دولت لااقلبه چشم خدمات بانک مارا ببینند

   • رحیم احمدی از آذربایجانشرقی

    شرمنده در پیش اولیا وخانواده چون که اولیا به مدرسه خودیاری میکند واز معلم تقاضای زیادی دارد

  • مرحبا !
   دست درد نکند . انصافآ حق گفتی .
   در مقابل حرق حق هیچ نمی توان گفت .
   الهی به امید تو .

 40. ابوالفضل احمدی

  ما هم با شما هستیم

 41. فضل اله هاتفی

  سلام؛ ضمن تشکر از شما ای کاش در بیانیه ها اشاره ای هم به الزام معاونین ومدیران مدرسه مبنی بر به زور رفتن به کلاس درس و تدریس حداقل شش ساعت در هفته به بهانه صرفه جویی نیز اشاره شود .این اجبار فقط ظلم مستقیم به دانش آموز و یکی دیگر از تبعیضات در جامعه اسلامی و علوی می باشد

 42. درود بر همکاران امید پشت هم بودن به مطالبات بر حق خود برسیم.

 43. معلمان عزیز به قسمت فوق العاده شغل حکمتون نگاه کنید!اگه ضریبش800بود یعنی حقتون از بین رفته!چون طبق مصوبه مجلس به مورخ 93/1/8بر اساس نوع مدرک تحصیلی ضریب بای تغییر کنه مثلا یعنی ضریب لیسانس باید1500باشه نه 800.اگه وقت کردید برید کارگزینی ادارتون بعد میفهمید همشون از این ماجرا خبر دارن ولی کاری نمیکنن بعد میگن باید نامه دیوان عدالت اداری رو بیارید تا ترتیب اثر بدیم بعد میریم دیوان میبینیم خیلی از معلما اونجا اومدن برای این کار!اطلاع بدین.واقعا دست وزارت آموزش وپرورش درد نکنه؛ این مصوبه دولت برای همه کارمندان دولت آجرا شده وجالب اینکه برای همکاران ادارات آموزش وپرورش هم اجرا شده؛احتمالا معلمین کارمند دولت به حساب نمیان.
  این موضوع را از کارگزینی پیگیری کنید اخیرا فرهنگیان کشف کردن
  با این حال اگه راجع به امتیاز هم به دیوان شکایت کنید به نتیجه باید برسید
  البته هر کس شخصا باید اقدام کنه.

 44. غلامحسين عباس زاده

  آنچه البته به جايي نرسد فرياد است ! اگر حقوق مجلسيان همرديف وبرابر با حقوق معلمان بود هيچ نيازي به چنين طومارها ونامه هايي نبود ! چون اكثر نمايندگان ازقشر معلمين وفرهنگيان هستند منتهي وقتي حقوقهاي ده ميليون توماني ميگيرند وسفرهاي خارجي تشريف ميبرند ديگر از درد معلمي كاملا يادشان ميرود. گفت : حقت بجاست سفره ي بي نان نديده اي!

 45. احمد از زاهدان

  آفرین واحسنت بر اراده ی شما ، یاد آوری این مطلب نیز به مسئولین نظام ضروری است کاش گوشه ای از این اختلاسهای میلیاردی وابستگان و آقازاده ها را به بودجه ناچیز آموزش وپرورش اختصاص میدادند تا فرهنگی مجبور نباشد برای تامین معیشت خود و به دنبال شغل دوم در مغازه ی دانش آموزان مشغول گردد وکاش قبل از اینکه آه مظلومانی همچون فرهنگیان دامن گیر شان گردد به فکر رفع تبعیض ومعیشت درخور شان معلمی باشند . وکاش تا کوچکترین پرداختی آنهم پس از چندین ماه معوقه اینهمه وزیر محترم به کوس کرنا نمیکرد آیا تا بحال شنیده اید که فلان وزارت خانه چه مبلغی به حقوق کارمندش اضافه شده وچقدر معوقه گرفته ؟ و حتی در صورت دو سه برابر شدن حقوقشان ؟ نمیدانم آقای فانی که دربیشتر جلسات دولت خواب است چطور میخواهد وزارتخانه ای به این عظمت را بچرخاند ؟ ای ساکت ترین وزیر کمی از وزیر بهداشت بیاموز یا در کنارش بنشین شاید افکار ورفتارش در توهم موثر واقع شود چه بگوییم وچه بنویسیم که وقت تنگ ودرد دل بسیار وعده ی ما در ده اسفند

 46. مسعود زینال زاده

  حاکمیت باید بفهمد که تشکل های صنفی برای آنها همیشه یک تهدید نیست بلکه در مواقع بروز بحرانهای اجتماعی میتواند به عنوان یک سد مانع جاری شدن سیل مطالبات اجتماعی انباشته شود و با هدایت آن مانع از بروز وقایع ناگوار گردد . امیدوارم قبل از وقوع این سیل به فکر چاره اندیشی باشند و نصایح خیر خواهانه تشکل های صنفی شناسنامه دار را شنیده به آن عمل کنند. انشاءالله

  • جواد لعل محمدی

   انجمن صنفی معلمان ایران یکی از تشکلهائی است که نه دغدعه نان دارد و نه جان
   آن چه روایت سالیان گذشته است رنج و شکنجی است که برای این تشکل باقی مانده و هیچ گاه تحت تآثیر شرایط و وابستگی های سیاسی چنان که دیگران می کنند و می بینید و می دانیم قرار نگرفته است .
   در خواست وسیع و گسترده فرهنگیان کشور جهت احقاق حقوق و عدم توجه مسئولین به هشدارها و سوء استفاده برخی به نام خود که دکان از نوع سه نبشش باز کرده اند سبب گردید که باز این تشکل خود را پیشقراول حرکتی کند که دیگر تشکلها به شرط معاملت با مسئولین آن را رها کردند
   موضع شفاف کانون صنفی معلمان ایران و تقاضای تحصن و اعتراض در 10 اسفند93 کاریست درخور ستایش که تشکل های دیگر از پس آن بر نیامدند
   تلاش شبانه روزی تارنمای معلم و کارگر و تلاشهای دو چندان خواهر عزیزمان خانم هزاره مقدم ستایش دو چندان می طلبد
   و آخر همت فرهنگیان عزیز در تاریخ 10 اسفند 93 امید بر آن است که امثال رسول بداغی باز قربانی نشوند و گرد فراموشی بر خاطر کسی ننشیند
   همتتان را می ستایم و امید به خدا می بندم

 47. من هستم .لطفا اطلاع رسانی کنید

 48. هر قدمی که بر دارید آحاد معلمین دعاگوی شما هستند .

 49. وعده 10 اسفند

 50. درود بر بچه های کانون صنفی وعده همه معلمان 10 اسفند لطفا برای همه وعده این روز را ارسال کنید
  همت بلند دار که مردان روزگار…………..