سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش
بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

به نام خداوند جان وخرد

بیانیه ی کانون صنفی معلمان پیرامون اعتراضات فرهنگیان نسبت به مشکلات موجود در آموزش و پرورش

در هفته های اخیر نوشتاری بیانیه مانند مبنی بر دعوت به تعطیلی کلاس های درس در اوایل اسفند به نام کانون صنفی معلمان ایران به ویژه در فضای مجازی منتشر شده است. کانون صنفی معلمان با آگاهی از ساختگی بودن این نوشته، سکوت در مقابل آن را در پیش گرفت و انتشار بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی سراسر کشور که مواضع جمعی این تشکل ها را در مقابل مسائل جاری آموزش و پرورش نشان می داد، کافی دانسته و به انتشار همان بسنده نمود. لیکن از آن جا که بیانیه ی ساختگی با اضافاتی بازهم در فضای مجازی انتشار یافت و واکنش ها و پرسش های گوناگونی را برانگیخت، این شبهه را مسلم نمود که پاره ای افراد یا گروه های مطرود در میان معلمان با توسل به این ترفند قصد به چالش کشاندن کانون و یا بهره برداری نا مشروع از وجهه ی مردمی آن را دارند. لذا کانون صنفی معلمان ایران( تهران ) لازم دید مواضع خود را در قالب یک بیانیه رسمی اعلان نماید.

 1. کانون صنفی معلمان اعلام می دارد این تشکل به عنوان یک نهاد مدنیِ متعهد به فعالیت قانونی و علنی هیچگاه بیانیه و یا نامه ی مخفیانه ای را صادر ننموده و نخواهد نمود. مواضع این تشکل همواره به صورت شفاف و علنی از طریق مجاری رسمی مانند سایت کانون، خبرگزاری ها و نشریات رسمی کشور به صورت بیانیه و یا از طریق سخنگوی رسمی کانون و یا دبیرکل آن اعلام می گردد.
 2. کانون صنفی معلمان در قالب بیانیه های پیشین و همین بیانیه نارضایتی شدید خود را از شرایط حاکم بر آموزش و پرورش کشور اعلام نموده و می نماید. معتقد است فضای فکری حاکم بر این وزارت خانه و ساختار کنونی آن نسبت به دولت پیشین تفاوت قابل توجهی نداشته است و ادامه روند نادرست پیشین نابسامانی های این دستگاه و نارضایتی معلمان را روز به روز بیشتر نموده است.

ما معتقدیم مجموعه ی ساختار تصمیم گیری کشور چنانچه قصد تغییرات بنیادین واقعی در شرایط آموزشی کشور و قرار دادن آموزش در جایگاه محوری خود در توسعه همه جانبه را دارد؛ لازم است با تصمیماتی قاطع اولاً با حذف هزینه هایی که ظاهراً صرف امور فرهنگی در نهادها و ارگان هایی می شود که نه مسئولیت مستقیم آموزشی و فرهنگی دارندو نه حتی یک صدم آموزش و پرورش در کشور برد و تأثیرگذاری دارند، بودجه آموزش و پرورش را دست کم دو برابر کنند. ثانیاً تغییرات ساختاری بنیادینی را در جهت محو تمرکزگرایی شدید حاکم بر آموزش و پرورش ( مثلاً دادن اختیارات بیشتر برای تصمیم گیری به مدیران مناطق جغرافیایی و فرهنگی مختلف کشور) و محوریت بخشیدن به بخش آموزش و توزیع متعادل قدرت تصمیم گیری و دخالت دادن موثر و سازمان یافته ی بدنه آموزشی کشور به ویژه معلمان در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، انجام دهند.ما با کالایی نمودن آموزش در کشور، به فراموشی سپردن اصل آموزش رایگان تحت عنوان های مختلف نظیر خصوصی سازی در آموزش و آخرین نمونه ی آن سپردن شتابزده مسئولیت تعدادی از مدرسه های دولتی به افرادی به عنوان سرمایه گذار که عملاً هیچ آورده ای برای آموزش و پرورش ندارند،مخالفیم. ما معتقدیم آموزش و بهداشت با کیفیت و رایگان بخشی از ابتدایی ترین حقوق هر شهروند است که حکومت با هیچ بهانه ای نباید مسئولیت خود در ارائه آن ها را به حالت تعلیق درآورد.

 1. مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین نهاد قانون گذار در کشور مسئولیت بزرگی در شرایط بد و نابسامانی کنونی آموزش و پرورش دارد. این نهاد اگر می خواهد عصاره ی فضائل ملت باشد لازم است به آموزش به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی کشور توجهی مضاعف داشته باشد. می بایست حتی پیشاپیش دولت در اندیشه تقویت آموزش و رفع نقایص متعدد آن در زمینه های مختلف باشد. مجلس چنانچه به حفظ جایگاه حقیقی و قانونی خود و البته منافع ملی و نه جناحی می اندیشد، اولاً نباید به وزیر دولت پیشین به دلیل همسو بودن با جناح سیاسی تعدادی از نمایندگان، فرصت چنان تاخت و تاز نابخردانه ای را می داد که آثار مخرب آن تا سال ها از دامن جامعه آموزش کشور پاک نخواهد شد( یک نمونه ی آن به جا گذاردن پنج هزار میلیارد تومان بدهی در پایان کار دولت دهم برای وزارت آموزش و پرورش است ). ثانیاً نباید جلوی انتخاب فردی قوی به عنوان وزیر آموزش وپرورش در دولت کنونی آن هم به دلیل اختلاف سلیقه ی صرفاً سیاسی را می گرفت که فشاری همه جانبه باشد بر شانه های نحیف آموزش و پرورش تا هرچه بیشتر در باتلاق موجود فرو رود.

انتظار بخش عظیمی از معلمان کشور از مجلس پی گیری خواسته های صنفی – آموزشی آن ها از دولت است. افزایش دست کم دوبرابری بودجه آموزش و یاری رساندن فارغ از تنگ نظری های جناحی به دولت برای اصلاح بنیادین ساختار آموزش و پرورش .

 1. در حدود پنج ماهی که از سال تحصیلی جاری می گذرد، شاهد اتفاقات اغلب ناخوشایند و خشونت باری در مدارس کشور بوده ایم. اوج این حوادث تأسف بار واقعه ی قتل معلم شریف بروجردی به دست دانش آموز خود در مدرسه بود. همین طور اقدامات تنبیهی ناموجهی که از جانب برخی معلمان نسبت به دانش آموزان صورت گرفت و یا واکنش های نامعقول برخی والدین نسبت به معلمان که بدون تردید همه ی این حرکات محکوم و غیر قابل توجیه اند. از سوی دیگر در این ماه ها شاهد شکل گیری حرکات اعتراضی عموماً خودجوش به شکل تحصن یا تجمع در نقاط مختلف کشور از جانب معلمان بوده ایم. این اعتراضات تماماً جنبه ی صنفی داشته و به دلیل وضعیت معیشتی بد معلمان و تبعیضی است که همچنان نسبت به آنان روا داشته می شود. اگر تمامی حوادث خشونت بار و حرکات اعتراضی موجود را قطعات مختلف پازل آموزش و پرورش ایران بدانیم؛ تصویر نهایی که از کنار هم قرار دادن این قطعه های ظاهراً مجزا شکل می گیرد حاکی از بحرانی است که این نظام در آن گرفتار شده است. بحران درحل کسری و کمبودهای شدید بودجه ای،بحران ناتوانی در انتقال دانش به شیوه های کارآمد و نو و فهم عمیق آن از جانب دانش آموزان، بحران ناتوانی در ایجاد انگیزه و پویایی در آموزگاران و یادگیرندگان برای کسب دانش و عشق به آموختن و آموزاندن، ناتوان در انتقال ارزش های اخلاقی ریشه دار در اعتقادات دینی و ملی و ناتوان از انتقال مهارت های مورد نیاز زندگی در جهان امروز… .

در صف مقدم آسیب دیدگان این شرایط نابسامان چنانکه وقایع اخیر نیز نشان می دهد، معلمان و دانش آموزان قرار می گیرند. دانش آموزان اعتراض خود به این شرایط را با بی انگیزگی، افت تحصیلی و مقابله با نظم خشک مدارس، پرخاشگری و افسردگی به عنوان دو روی یک سکه بروز می دهند. معلمان نیز با ابراز نارضایتی مداوم از شرایط شغل خود، پناه بردن به شغل های دومی که کمترین سنخیت را با شغل معلمی دارند. یا اعتراضاتی گاه تند و هیجانی که ناشی از سرخوردگی شدید آنان از شنیده نشدن صدایشان توسط مسئولینی است که گویی در جهان دیگری سیر می کنند ( نمونه اخیر آن ارسال طومار با شش هزار امضاء از معلمان به مجلس که بدون پاسخ ماند یا بی پاسخ ماندن اعتراضات معلمان حق التدریس برای تعیین تکلیف شان پس از سال ها با اتکا به آمار نادرست وزارت خانه مبنی بر داشتن نیروی مازاد). آن چه می توانست و می تواند شکاف عمیق بوجود آمده میان معلمان و مدیران ارشد و تصمیم گیرندگان آموزش و پرورش را که نمونه ای از شکاف دولت (حکومت) – ملت است را تا حدودی پرنماید وجود تشکل های صنفی مستقل و کارآمد است. متأسفانه در برهه هایی که این تشکل ها تلاش نموده اند کاستی ها موجود و خواسته های بدنه را در قالب نظرات انتقادی به شکلی مدون و مسالمت آمیز به مسئولان رده های مختلف انتقال دهند؛ همواره با بی اعتنایی، مانع تراشی، مشابه سازی، تبلیغات منفی برای ایجاد حس بدبینی و سرکوب به شکل های مختلف مواجه بوده اند.

اکنون نیز نارضایتی های انباشته شده معلمان، در فقدان فضای آزاد و مناسب برای فعالیت های قانونی و آرامش بخش این تشکل ها می تواند زمینه ی شکل گیری حرکت های هیجانی، توده وار، بی شکل و بی شناسنامه را فراهم نماید که به راحتی مورد بهره برداری گروه ها و باندهای بی نام و نشان اما فرصت طلب برای سوء استفاده سیاسی و تبلیغاتی قرار می گیرد. این احتمال نیز وجود دارد که صدور بیانیه ی جعلی به نام کانون صنفی معلمان به اشاره ی همین سیاست بازان صورت گرفته باشد تا برای پیشبرد هدفهای باندی خود از نارضایتی معلمان سود برده برای آنان اشک تمساح بریزند و آنان را پیاده نظام جلب منافع خود نمایند.

همکاران گرامی !

کانون صنفی معلمان ضمن تأکید بر حق قانونی و مسلم معلمان برای اعتراض به شرایطِ نامطلوب آموزش و پرورش و وجود تبعیض های ناروا نسبت به آنان، از همکاران محترم تقاضا می نماید نسبت به بهره برداری فرصت طلبان از نارضایتی به حق آنان هشیار باشند. به مسئولان دولتی نیز هشدار می دهد عقلانیت و تدبیر حکم می کند پیش از آن که بیش از این دیر شود برای بهبود همه جانبه ی اوضاع آموزش و پرورش اقداماتی فوری و اساسی انجام دهند. در غیر این صورت در دور باطل امنیتی تر شدن فضا ی جامعه و سرکوب گرفتار آمده در ورطه ی مطلوب تمامیت خواهان فرو می غلتند.

کانون صنفی معلمان تقاضای رسمی خود برای برگزاری یک تجمع اعتراضی قانونی در روز 10 اسفند از وزارت کشور را به این وزارت خانه ارائه داده است.

… د‌اور‌ى‌ ‌آن‌ سو‌ى‌ِ در نشسته‌ ‌است‌، بى‌رد‌ا‌ى‌ِ شوم‌ِ قاضیان‌.
ذ‌ات‌‌اش‌ در‌ایت‌ و ‌انصاف‌
‌هیاءت‌‌اش‌ زمان‌
و خاطره‌‌ات‌ تا جاود‌ان‌ِ جاوید‌ان‌ در گذرگاه‌ِ ‌ادو‌ار، د‌اور‌ى‌ خو‌ا‌هد شد…

 

                                                                                          کانون صنفی معلمان ایران ( تهران )

                                                                                                       بهمن ماه 1393            

111 نظر

 1. از اقدام جدید کانون چه خبر؟نکنه کانون هم اونوری شده؟؟سایت کانون صنفی معلمان هم که براحتی دوباره باز شده.؟؟؟ولی بیانیه ای ندارد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. همکاران عزیز هیچ کس شمارا به عنوان یک ایرانی نمی شناسد چون بااینهمه تحصن یکی از مسئولین نیامدن بپرسند چه مشکلی دارید چون خطری آنها را تهدید نمی کرد امتحانات ومسئولیت اجرایی انتخابات راتحریم کنید تابفهمند قدرت معلم چقدر است نمره واقعی دانش آموزان را بدهید تامعلوم شود درصد قبولی چقدر است نمره کلیویی سفارشی مسئولین آموزش وپرورش را ندهید

 3. سلام
  متن بیانیه برام خیلی جالب بود. هر چند من معلم رسمی نیستم…اما تا حدودی به این قشر مرتبطم. دارم با چشم خودم میبینم چه آشفته بازاریه! بچه ها روز به روز دارن بی سوادتر میشن! علتش یک بام و هزاران هواییه که تو بدنه آموزش کشور وجود داره…کسانی رو میشناسم که هم کارمند بخش اداری آموزش پرورش هستن…هم بخاطر مجوزی که آموزشگاههای خصوصی به اسم اونها گرفتن، مفت مفت پول کلان میگیرن…و هم تو آموزشگاههای خصوصی دیگه مثلا تدریس میکنن!!!!! از طرف دیگه امثال من هم هستند که پرونده قبولی از گزینش این اداره رو داریم، اما عملا بیکاریم! چون پارتی کت و کلفتی پیدا نکردیم که یه مدیر غیرانتفاعی لطف کنه و بهمون کلاس بده! منی که لیسانس فیزیک هستم و دارم فیزیک و ریاضی درس میدم (بطور خصوصی…اونم با حداقل حق الزحمه). از اون طرف افرادی رو میشناسم که لیسانس مدیریت/ حسابداری و ادبیات فارسی و ….رشته های نامرتبط هستن، اما بخاطر رابطه هاشون دارن تو مدارس غیرانتفاعی برای بچه های مردم به اصطلاح درس میدن!!! هه….تعجبی نداره که مدارس غیرانتفاعی کلی پول بگیرن و حداقل آموزش رو تحویل بدن! واقعا دلم برای بچه ها میسوزه… از طرفی هم معلمین با سواد و معلومات وجود داره که رسمی هم هستن…اما به حقشون نمیرسن!
  چرا باید به مدارس غیرانتفاعی تا به این حد اختیارات داده بشه که خودشون حداقل چند صد میلیون درآمد دارن، اما به معلماشون حقوق یک منشی هم به زور میدن؟؟؟!!! چرا باید تو کشور، آموزش و حق تحصیل پولی باشه؟؟ چرا باید بعضا افرادی با حداقل معلومات و اطلاعات تو بهترین مدارس شهر تدریس کنن، اما امثال ما که هم تحصیلاتشو داریم و هم علاقه شو، در به در دنبال گیر آوردن شاگرد بگردیم؟؟ چرا باید این همه معلم پرورشی و ورزش و …که عملا کار خاصی هم نمیکنن (بجز موارد استثنایی) اسمشون معلم رسمی باشه و آموزش پرورش هم فقط از بین این گروه استخدام کنه؟؟؟!!!
  واقعا که….!

 4. ببخشید شمایی که مخالف اعتراضات معلمان هستید بفرمایید با حقوق ماهی چند میلیون حاضرید پا به کلاسی بگذارید که دانش آموزانش زمانی که رو به تخته مسئله حل می کنید آب بینی غلیظ به پشت لباس شما بچسبانند و بعد با هم بخندند و شما حق هیچ گونه حرکتی نداشته باشید؟؟؟؟ واقعا اگر در محیط کاری شما کسی چنین توهینی به شما روا دارد چه می کنید. همین امروز در شرکت بیمه بیانیه ای خواندم مبنی بر اینکه در صورت توهین به کارمندان از 3 ماه تا چند سال حبس و بالاتر از 70 ضربه شلاق مجازاتش است و این درحالی است که معلم حق زدن کوچکترین ضربه ای به دانش آموزان اینچنینی ندارد خواهشمندم نظر خود را بنویسید .

 5. با سلام.خوب فکریه.ما که ازین صندوق هیچ سودی ندیدیم.سودش میشه ماشین 160 میلیونی برای مدیران کل تا دهان آنها بسته بشه.فکر خوبیه انصراف از صندوق.و ادامه اعتصابات از 15 فروردین.شاید دولت با معلمان همزبان و همدل بشه.

 6. ب سلام من یه پیشنهاد دارم که اگر موافقین به اطلاع همکاران برسونید .
  تو سایت صندوق ذخیره فرهنگیان اومده که سود امسال صتدوق بالای 1000 میلیارد تومانه که عدد خیلی زیادیه . این سود که از سپرده های فرهنگیانه میره تو جیب کسای دیگه – شنیدم تازگیا قراره صندوق ذخیره فرهنگیان بانک سرمایه رو بخره . عضو بودن با نبودن تو این صندوق هیچ تاثیری در وضعیت معیشتی معلمان نداره . اگه همه ی فرهنگیان با هم و به صورت هماهنگ بریم و از صندوق انصراف بدیم و سپردمون رو بکشیم بیرون اتناقات جالبی میفته – اول اینکه یه سیلی محکمه که در ادامه تحرکاتمون بر صورت وزارت میکوبیم . دوم اینکه این صندوق خیلی معروفه و اگه سرمایش ته بکشه عین بمب صدا میکنه اونوقت رسانه ها دنبال دلیلش میگردن که به اعتراض فرهنگیان نسبت به معیشت خودشون میرسه . حالا اگه موافق هستین یه بیانیه تو سایت بزنین یا به طریق دیگه ای همکاران را مطلع کنید . با تشکر

 7. انصراف دسته جمعی از صندوق ذخیره میتونه راه حل مناسبی باشه . اگه موافقن یه جواب بنویسید زیر این پستم . و اونو به اطلاع همکاران برسونید تا با هم انصراف بدین

 8. انصراف از صندوق ذخیره فرهنگیان

  با سلام – یه پیشنهاد دارم هرکی مواقه یا علی …
  تو سایت صندوق ذخیره فرهنگیان نوشته سود امسال صندوق بیش از 1000 میلیارد تومانه من چند سوال دارم
  1 – این 1000 میلیارد تومان سود کدوم پوله
  2 – اگه پول مال فرهنگیانه که هر ماه میریزن توش. پس سودش تو جیب کی میره
  4 – همکاران عزیز این صندوق ذخیره چه سودی براتون داشته و عضو بودن توش چه تاثیر خاصی تو زندگیت داره؟
  5 – به نظرتون صندوقی که این همه سود میکنه و هیچ سودی یرای اعضاش نداره و اعضاش هماهنگ با هم برن انصراف بدن این وسط کیا ضرر میکنن ؟
  6 – آیا انصراف دسته جمعی میتونه یه نشونه ی محکم از اعتراض معلم ها باشه
  7 – اگه سرمایه این صتدوق به یکباره صفر بشه صدای کیا بلند میشه و کیا ضرر میکنن
  8 – به نظرتون عین بمب صدا نمیکنه
  9 – اونایی که موافقن یا علی
  من که خودم انصراف دادم دیگه انتخاب با شماست میخواین پولتون رو یزارید تا جیب افراد دیگه ای پر باشه یا مثل مرد برین انصراف بدین اگه فقط 1 میلیون تو صندوق داشته باشن سود ماهیانش 30 هزاره .

 9. ﺳﺨﺖ ﺑﭙﺮﻫﻴﺰ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﻋﻠﻤﺎ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺭﺍ ﺳﺒﻚ ﺑﺸﻤﺎﺭﻱ, ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻛﺎﺭ, ﺗﻮ ﺭﺍ ﻋﻴﺐ ﺩﺍﺭ ﻭ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺑﺪﮔﻤﺎﻥ ﻣﻴﻜﻨﺪ, ﻭ ﺍﻧﻈﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺑﺪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻛﺮﺩ حضرت علی (ع)

 10. ژاپن_ما حاضریم خانه هایمان را باز کوچکتر کنیم وفضا وامکانات مدرسه ها را بزرگتر وبیشترکنیم .ما برای توسعه ی بیشتر کشور هرچقدر در تربیت وجذب معلمان سرمایه گذاری کنیم کم است.

 11. ژاپن_ما حاضریم خانه هایمان را باز کوچکتر کنیم وفضا وامکانات مدرسه ها را بزرگتر وبیشترکنیم .ما برای توسعه ی بیشتر کشور هرچقدر در تربیت وجذب معلمان سرمایه گذاری کنیم کم است.

 12. شما مسولین با طرح های گوناگون سعی در فرافکنی حق معلمان دارید باشه اشکالی نداره ولی بفکر فرزندانتان باشید که در آینده باید توسط این معلمان تربیت شوند هرچه بکارید همان را درو خواهید کرد.
  بزودی فرزندان شما افرادی لات و خیابان گرد خواهند شد زیرا کسی که به آنها آموزش می دهد توسط خود شما به تمسخر گرفته شده است دود این همه نادانی به چشمان خبیث خودتان خواهد رفت.

 13. صدا وسیما قبل از خداحافظی ضرغامی یک میلیون تومان بطور قطع برای همه کارکنان اضافه کرد و رفت. بپرسید.

 14. چشم همه روشن.در طرح رتبه بندی 15تا50درصد به حق شغل اضافه خواهد شد البته پس از نوشتن کتابی در حد لالیگا!!به قول مازندرانیها موس چلبی اضافه خواهد شد.آقای کلیدساز،مشکل ما بااین یقرون دوزار حل نمیشه.
  ما باید با دیگر کارمندان حقوق و فرصت و فیش حقوقی یکسان داشته باشیم.

 15. خواهش میکنم کوتاه نیاید تا به نتیجه برسیم. همه با هم

 16. باسلام:وقتي كه بوجه تصويب شد كسي هم به فكر فرهنگيان هم نبو دوزير بي كفايت بوجه مورد نياز آموزش وپرورش را هنگام برنامه ريزي برآورد بوجه به فكر نبوده ووخودما بايد قبل از آذر ماه عتصاب ميكرديم تا جناب وزير از خواب بيدار ميشد يا بايد بگويم مجلسي كه فردي مانند آقاي دكتر نجفي رد مي كنند وبه ايشان راي اعتماد نمي دهندچون تنها وزيري كه بيشترين رضايتي فرهنگيان از ايشان است چه توقعي داريد در اين دنيا شكم سير از گرسنه خبر ندارد دستور قرآن كريم ميفرمايد خدا سرنوشت هيچ قومي را تغيير نمي دهد مگر آنقوم يا دسته خود بخواهند ما كه سي سال خدمت كرديم نه كارانه نه اضافه كار نه حق مسكن نه حق اياب ذهاب نه پاداش هاي آنچناني وغيره وغيره كه ديگر وزارت خانه به افراد خود داده نديديم خدا حقمان را از ظالمين بگير آنان كي مي دانند جيب خالي چمعنادارد كي مي دانند رنگ قرمز جلو بچه چه معنادارد
  چرا ما ني توانيم يك مسافرت برويم چرا ما نمي توانيم خرج بچه دانشگاهيما ن بدهيم اين بود شغل معلمي كه شغل پيامبر ياد ميكنند واحترام پيامبران اين جور مي گيرند وقت انتخابات همه فرهنگيان را آنچنان ياد ميكنند ووقت راهپيمايي 22بهمن 13آذر بايد نظام جمهوري اسلامي بياد آورد كه فرهنگيان هستند بابسيج خود ودانش آموزان به آن شكوه مي بخشند معلمين به فكر خودتان باشيد هيچ كسبه فكرشما نيستند شهيدان عدالت مي خواستند امام عدالت مي خواست رهبر عدالت مي خواهد ما فرهنگيان عدالت مي خواهيم

 17. حسین کشت کار

  لطفا هیچ آموزش و پرورشی صحبت از طرح رتبه بندی معلمان نکند. طرح رتبه بندی چیزی جز شیره مالیدن بر سر فرهنگیان نمی کند. طرح رتبه بندی اگر اجرایی هم بشود. فقط شامل بخش اندگی از فرهنگیان خواهد شد. و حال آنکه همه فرهنگیان از مشکل تبعیض بین کارکنان دولت رنج می برند. فرهنگیان فقط باید خود را با سایر کارکنان دولت در سایر وزارت خانه ها بر اساس مدرک تحصیلی و سابقه کار مقایسه کرده و حق و حقوق خود را مطالبه کنند. و لا غیر. همه ما خواهان اسلام ، ایران و عدالت و مبارزه در برابر تبعیض هستیم.

 18. روحانی حقوق معلم را پایمال نکن

 19. سلام بردولت تدبیروامید، سئوال بنده ازشما این است آیا دربین معلمان امیدی به زندگی وآینده می بینید؟وبهتر است آنرا دولت بی تدبیر وناامیدی دانست ،وسلام برنمایندگان شکم سیر بی خبراز زیر خط فقر معلمان ،دراین دنیا وآن دنیایی که نمی دانم اعتقاد به آن دارید چگونه این بی قانونی وبی عدالتی را جواب خواهید داد؟چرا بااین همه مشکلات به فکرتغییر وزیر واجرای نظام هماهنگ نیستید؟اگر به خواسته به حق فرهنگیان توجهه نکنید اندک اندک جمع شود وانگهی دریا شود،چراعاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟چرا باتوجهی به خواسته معلمان آب درآسیاب دشمن می ریزیدتا آنها درفکرتفرقه باشند؟چرا فرمایشات امام راحل وجانشین به حق ایشان وخون شهداء را نادیده می گیرید وباعث نا امیدی معلمان از نظام مقدس جمهوری اسلامی می شوید؟وما تا آخرین لحظه ازاین انقلاب دفاع خواهیم کرد
  همانطور که انرژی هسته ای حق مسلم ماست اجرای نظام هماهنگ هم حق مسلم فرهنگیان است

 20. امروز معلم و علم ودانش در این کشور به ورطه فراموشی سپرده شده است .خدایا به دادمان برس

 21. سلام سياستهاي غلط دولت گذشته وضعيت معيشت فرهنگيان را نابود كرد حقوق معلمان كه 850 دلار بود به يكباره به 400 دلار تنزل پيدا كرد وزارت خانه ها و سازمانها و نهادهاي ديگر حقوق كاركنان خود را ترميم نمودند و تا 80 درصد افزايش دادند تا حقوق ايشان به كانال عادي دو سال پيش برگردد اما آموزش و پرورش و دولت كاري براي عادي سازي و ترميم حقوق معلمان نكردند بحث سر افزايش نيست فقط معلمان مي خواهند حقوقشان به همهان ارزش 850 دلاري بازگردد اگر اين مهم صورت نگيرد معلمان زير خط فقر باقي مانده و عدالت جمهوري اسلامي زير سوال مي رود ما افزايش را گدايي نمي كنيم حقوق حقه خودمان را به ما برگردانيد.

 22. با سلام خدمت رئیس جمهورمحترم شماکه درتبلیغاتتون می گفتید میخواهم برلب مردم خنده باشد الان شما فکر میکنید بااین وضعیت اسفناک اقتصادی درچهره معلمان جزءگریه وبدبختی میماند چرا وزیر درست وحسابی مثل وزیر بهداشت برای آموزش پرورش اتنخاب نمیکنید؟که نظام هماهنگ رااجرا کند چرامجلس این وزیر را استیضاح نمیکند؟چون مجلس دنبال چنین وزیرایی است

 23. اقایون اقای بطحای اعلام کردن با رتبه بندی هم فقط 70 درصد فوق العاده شغل به حقوق فرهنگیان افزوده میشود که مبلغ باچیزی هستش این همه گفتین رتبه بندی رتبه بندی این بود ؟ نه عزیز حق ما بیشتر از اینه هر چی وزارت خونه های دیگه میگیرند ما هم باید بگیریم وزارت نفت وزارت نیرو وزارت دارایی و دادگستری و بقیه ارگانها حق اولاد 90 تومن نه بیست تومن حق مسکن بن غذا . حق ایاب ذهاب و وام مسکن کم بهره وام . . و خیلی از چیزهای دیگه

 24. همکاران گرامی درخاطراتی که همکاران بازنشسته از گذشته هایی دور برای من معلم با23 سال سابفه تدریس تعریف می کردند که وقتی که به مسا فرت مثلا شمال می رفتندزمانی که حقوقشان 750تومان بود با خانواده 4نفری 2هفته مسافرت در بهترین هتل خرج تفریحشان جمعا270تومان میشد با خریدهای اضافی شان ودر انتهای مسافرت درکمال خوشبختی وقتی حساب وکتاب می کردندباز هم ته جیبشان هنوز نزدیک500 تومان برایشان باقی می ماند حال همکاران محترم بگویبید که ما چندماه حقوق خود را روی هم بگذاریم که تا یک مسافرت زیارتی برای پابوس امام رضا برویم که آرزوی خیلی از منوشماهاست خوش بحال آن عزیزان که واقعا به معنای واقعی زندگی کردند و ازته دل معلمی کردند وشاگردانی را به این مملکت هدیه کردند که ستونهای این نظام آموزشی هستند یادشان میشه گرامی باد

 25. آموزش وپرورش بامعلمی که مشکل اقتصادی دارد مساوی است با فقر فرهنگی جامعه،عقب ماندگی کشور،مدرک گرایی،پائین بودن بارعلمی ورکود علمی کشور چون معلم انگیزهای برای برطرف نمودن این نقایص نداردهرمسئولی بااین افکار باشدخیانت کرده به امام بزرگوار ورهبر عظیم الشان وخون شهداء چه دراین دنیا وچه درآن دنیا باید جوابگو باشد

 26. سلام وخسته نباشید خدمت تمام معلمان زحمت کش،مافرهنگیان فقط خواستاراجرای نظام هماهنگ هستیم بعد اجرای طرح رتبه بندی ،الکی با وعده وعید رتبه بندی وپرداخت معوقه سرما را شیره نمالید اینها حق پایمال شده ماست منتی برسر مانگذارید ای مجلسی هایی که همه باکمک معلمان وارد آنجا شده اید.همکاران عزیز تنها راه احقاق حقوق مان در دست خودمان می باشد،اضافه کارنگیرید ویاقیدش رابزنید-سرکلاس به اندازه حقوقی که میگیرید درس بدهید یادرس ندهید ویا سرکلاس نروید.درپایان ماهمه این انقلاب وکشور رادوست داریم فقط به خاطر خون شهداء اگر الان ناراحتیم به خاطر تبعیض باکارمندان دادگستری،بانک،صدا وسیما،شرکت نفت ونمایندگان مجلس ،شهرداری، شوراهاوسایر کارکنان،الان دادگستری درمبارزه باجرم وجنایت وفساد اقتصادی چقدر موفق بوده که این همه حقوق وعیدی ومزایای بیش ازحد می گیرندیاصدا سیما چقدردرفرهنگ سازی موفق بوده که این همه حقوق ومزایای کلان میگیرندویا بانک غیره حالا مسئولین بیاند بشینند حساب کنندبودجه ای که به آموزش پرورش می دهند با این سازمان هایی که ذکر شداصلا برابری میکنه که مدام میگن زیادن مگه ما از کره دیگه اومدیم این چه تفکریه مگه مابه غیر بچه های این کشور درس میدهیم

 27. آموزگار خجالت زده پیش خانواده

  فقط میگم بریده باد دست سیاست از آموزش

 28. متاسفم برا ی مسولیین وزارت خونه خودمون اقای فانی از وزیر بهداشت یاد بگیر

 29. اقایعنی چه رتبه بندی یا طرح طبقه بندی مگه مابقی کارمندان دارن تحقیق وپزوهش میکنن چهار قرون میخوان به حقوق اضافه کنن صد جور مدرک ضمن خدمت و تحقیق و …. از ما میخوان اقا ما با این طرح مخالفیم اخه ما چه گناهی کردیم / اقا با افزایش حقوق اقایون مجلسی ولاریجانی مخالفت کرد فقط معوقات رو تصویب کردن / معاون دیوان همین دیشب مصاحبه میکرد گفت این ها زیادن یعنی برای ما ارزش قایل نیستن / همه با هم روز 17 اسفند

 30. می خواهند با این طرح رتبه بندی معلمان سر ما شیره بمالند ما داریم می میریم ان وقت این ها می گویند بروید دنبال تحقیق پس این همه سال چه کار کردیم سر کلاس خوابیدیم معلم باید در این اواخر ارامش فکری داشته باشد نه تازه برود کتاب بنویسد مگر کارمندان دیگر رتبه بندی شدن که ما می شویم من 27 سال است که ابتدایی تدریس می کنم ان هم در این اواخر در اختلالات یادگیری هر روز من تحقیق تازه ای دارم اقای وزیر تا یک دانش اموز دیر اموز را اموزش دهم

 31. سلام
  لطفاً بيانيه ي بعدي را اعلام كنيد كه همه داريم نااميد ميشيم من كه شايد از همه بيشتر اميد داشتم دارم نااميد ميشم
  ******تــــــــــــــــــــــا تنــــــــــــــــــو داغ است نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتان را بچسبــــــــــــــــــــــــــان*******

 32. میگن تهرونیا تجمع نکردن بی بی سی هم گفته چیزی نبوده لطفا اطلاع رسانی کنید

 33. بعضی از نفوذی ها در دولت با ناراضی کردن معلمان با نقشه قبلی و منافقانه سعی دارند معلم را از صحنه انقلاب که مشوق حضور دانش آموزان در راه پیمایی ها و مساجد و پایگاه هاست دور کنند و با بیان دلیل -کار کم و حقوق کم برای معلم – او را ترغیب به اعتراض خیابانی کنند و این قشر انقلابی را که نظریه ساز و ریشه ساز تحول است با انقلاب بیگانه کنند و الا خود شان تبعیض ایجاد کرده اند و همه چیز را می دانند در حالی که معلم اگر معلم باشد بیشتر از همه کارمندان در مدرسه و خانه کار می کند مثلا علاوه بر مدرسه در خانه نیز طرح یک سوال امتحانی استاندارد 4 ساعت وقت می برد اصلاح ورقه ها در خانه 5 یا 6 ساعت نوشتن طرح در س برای فردا 2 ساعت در روز و مطالعه و آماده کردن مطلب چند ساعت در روز معلم در خانه هم کار دارد اما دیگر کارمندان با کار در اداره خدا حافظی می کنند

  • اضافه می کنم که برای هرساعت تدریس درمدارس دو الی ساعت تمدیداعصاب ( آن هم درشرایط عادی زندگی و نه بحرانهای اقتصادی و روانی و…) لازم است.

 34. چنین چیزی گفتم چون شما هم نمیخواهید که مشکل حل بشه

 35. سلام من نظرم نوشتم اماشما اون به اشتراک نذاشتید گفتم که اگه میخوایم به حقوقمون برسیم باید همه باهم باشیم کانون ها هم برا خودشون کار میکنن شما مصاحبه ی اقای عبدی رو ببینین

 36. همه باید برای برگرداندن معلم به جایگاه و شآن اصیلش تلاش کنیم . همه با هم برای هم

 37. واقعا آدم چی بگه شما نهادهای دیگه رو نگاه کنید خداییش هیچکدوم به اندازه آموزش وپرورش تحریم داخلی نشدن ، در همه ی زمینه ها افت بودجه آموزش وپرورش چشمگیر است از اختصاص سرانه به مدارس تا بیمه ای که الان دیگر بیمه نیست و سر معلمان شیره مالیدن است ، یک نفر پیدا نشد بدهی آموزش وپرورش رابه بیمه ایران پرداخت کند تا بیمه ایران همکاری خود را با آموزش وپرورش ادامه دهد والان ما هم میگیم بیمه داریم سایر ارگانها و نهادهای دولتی هم بیمه دارن واقعاً عصفناکه ؛ همه باهم باید برای احقاق حقوق از دست رفته خود تلاش کنیم

 38. همه مسئولان رده بالای مملکتی این تفکر را دارند که آمورزش و پرورش یک نهاد مصرفی است و درآمدی ندارد تا وقتی این تفکر اصلاح نشود اعتراض بی فایده است

 39. سیدمجتبی حسینی

  سلام تا وقتی تفکر مصرفی بودن آموزش وپرورش حاکم باشد اعتراض فایده ای ندارد.مسؤلین ما باید بدانند که بهترین سرمایه گذاری در آموزش وپرورش است.

 40. سلام سياستهاي غلط دولت گذشته وضعيت معيشت فرهنگيان را نابود كرد حقوق معلمان كه 850 دلار بود به يكباره به 400 دلار تنزل پيدا كرد وزارت خانه ها و سازمانها و نهادهاي ديگر حقوق كاركنان خود را ترميم نمودند و تا 80 درصد افزايش دادند تا حقوق ايشان به كانال عادي دو سال پيش برگردد اما آموزش و پرورش و دولت كاري براي عادي سازي و ترميم حقوق معلمان نكردند بحث سر افزايش نيست فقط معلمان مي خواهند حقوقشان به همهان ارزش 850 دلاري بازگردد اگر اين مهم صورت نگيرد معلمان زير خط فقر باقي مانده و عدالت جمهوري اسلامي زير سوال مي رود ما افزايش را گدايي نمي كنيم حقوق حقه خودمان را به ما برگردانيد.

 41. من هم در ده اسفند هستم الهي به اميدتو

  • حقوق معلمین با سایر اقشار کارکنان خیلی پایین است ما معلمین در مقابل خانواده هایمان شرمنده هستیم ا-ش از استان کرمان با 8سر عائله وحقوقوق معلمی ……..