سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیدار باش به صدا وسیما
بیدار باش به صدا وسیما

بیدار باش به صدا وسیما

حسن درویشی

گویا در برنامه ی مناظره شبکه دو که هر جمعه ساعت  شانزده وسی دقیقه پخش می شود قرار بوده  طرح رتبه بندی به بحث گذاشته شود اما به دلایلی نامعلوم این مناظره پخش نشده چندان کاری به دلیل عدم پخش این مناظره نداریم چون ممکن است هفته ی آیند ه یا هفته های دیگر پخش شود.

اعتراضی که همچنان اکثر فرهنگیان وبخصوص معلمان به صدا وسیما دارند نحوه ی پخش اخبار مربوط به اعتراضات وتجمعات معلمان است وهمچنین نحوه ی پرداختن به مشکلات معیشتی معلمان ومشکلات اموزشی وپرورشی در مدارس کشور.

در واقع صدا وسیما خواسته ویا ناخواسته مشکلات معلمان را از دید مخاطبان خود که عامه مردم هستند پنهان داشته است.

به لطف خبر رسانی کاملا   بی غرض صدا وسیما الان همه می دانند که چند روز مانده به تعطیلات عید نوروز مدارس تعطیل هستند اما کسی خبر ندارد که دانشگاه هم همین طور است

پنج شنبه ای که قرار بود مدارس تعطیل باشند کم کم تسری پیدا کرد به بیشتر ادارت دولتی اما همه مردم تنها در ذهنشان تعطیلی معلمان در این روز مانده.

البته صدا وسیما با نشان دادن معلمانی ارام وبی سر وصدا ومظلوم که خیلی هم شل و وارفته حرکت می کنند مشکلی ندارد شاهد مثال هم انواع فیلمهایی است که در صدا سیما با موضوع معلم ومدرسه پخش می شود نمونه بارز آن فیلم ورود اقایان ممنوع بود که البته چون ژانر طنز بود نقدی بر آن نیست و نمی توان گفت در فیلم طنز همه چیز جدی باشد اما  مسئله این است که صدا سیما همانطور که این فیلم ها ی بی خطر را در باره ی معلمان پخش میکند کاش نیم ساعتی هم فیلمی از تجمعات معلمان پخش می کرد.

کاش مسئولان صدا وسیما به این باور برسند که بهترین نحوه ی خبر رسانی صداقت وبی غرضی است نه سانسور اخبار آن هم خبری مانند تجمعات معلمان که نه سیاسی بوده ونه امنیتی و نه اشاعه خدای ناکرده فساد و منکری!

بلکه اتفاقا نشانه ی سعه ی صدر دولت ونیرو های امنیتی  است

اما چرا در اخبار صدا وسیما در حد گفتن یک  جمله ده ثانیه ای درمورداین تجمعات اکتفا می شود؟؟

الله اعلم

بررسی معضلات جامعه ایران ثابت کرده که صدا وسیما می تواند در وادار کردن مسئولان به انجام وظایفشان با خبر رسانی دقیق ومستمر نقش بی بدیلی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر مسئله دانش اموزان شین ابادی رسانه ای نشده بود وبه وسیله ی صدا وسما پیگیری نشده بود گمان نکنم  ان عزیرپزان به گوشه ای از حق خود می رسیدند چون در میان مجریان  ومسئولان بسیاری از بخش های دولتی امروز وفردا کردن وپشت گوش انداختن وعده هایشان امری عادی شده.

امیدوارم صدا وسیما تا فرصت باقی است به عنوان یار و همراه معلمان قدم جلو بگذارد و رسالت خبری خود را در رساندن فریاد سکوت معلمان به گوش جامعه انجام دهد. و اجازه ندهد خاطره ای ناخوشایند از نحوه ی عملکردش در ذهن معلمان به جا بماند.

tv

 

11 نظر

 1. رسانه میلی

 2. با عرض سلام به حضوز فرهنگیان فرهنگ ساز ایران زمین. با توجه به بازداشتها و برخوردهای خشن و خارج از شأن و منزلت، با معلمان و فرهنگیان فرهیخته این ملت و نمایندگان آنها،توسط نیروهای امنیتی در بعضی از شهرها،از مسئولان کانونهای صنفی معلمان تهران و تمام استانها همراه با تمام فرهنگیان معترض به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگیان ایران،خواستارم و پیشنهاد می دهم که برای جلوگیری از برخوردهای خشن با همکاران در اعتراضات سکوت،و گستردگی و تاثیر گزاری دامنه اعتراضاتمان جهت پاسخگویی واقعی مسئولان،تاکتیک اعتراضات را با شروع یک اعتصاب یک هفته ای و به تعطیلی کشاندن مدارس در هفته معلم از 12 اردیبهشت تغییر دهیم، تا آقایان به خود آمده و جدیت حق طلبی معلمان مورد تبعیض قرار گرفته را در فریاد سکوتشان دریابند و دست به اقدام عملی برای رسیدن به حواسته های برحقمان بزنند. درود بر شما

 3. معلم شاهرودی

  با فیلتر کردن سایتهای ازادی بیان نمی توانید ما را خفه کنید

 4. معلم شاهرودی

  عزیز من شما خیلی خوش بینی
  بنده خیلی وقته که به این نتیجه رسیدم رسانه ما ملی نیست بلکه دولتیه
  برای همین هم در یک هفته شاید دو دقیقه ان هم عبوری تلوزیون دولتی نگاه می کنم

 5. خیلی هم مهم نیست.13 ملیون دانش آموز و1ملیون معلم،بهترین رسانه اند.کی تو کشوروکدام فارسی زبان خارج ازکشورخبر نداره؟نیویورک تایمز و واشنگتن پست هم چاپ کردند…..در عصر ارتباطات یکی،گوشه ای عطسه کنه،همه میفهمند.رییس جمهور و وزیر خودشان را به کری زدند.رییس جمهور بعدی کسی است که به فرهنگیان توجه کند.

 6. مرگ بر ظالمان که حتی صدا و سیما را هم انحصاری کرده اند.

 7. همدلی و همزبانی

  با سلام از کانون صنفی معلمان ایران در خواست میشود حرکت اعتراضی بعدی معلمان را بصورت حضور همکاران در دفتر آموزشگاه و عدم حضور در کلاس درس طراحی کند با این کار آن دسته از همکارانی که به هر دلیلی از تجمع درب ادارات می ترسند نیز در طرح شرکت می کنند و خبر تعطیلی کلاسها و عدم برگزاری امتحانات نوبت دوم خانواده ها را به وکنش وا میدارد .

 8. جامعه ای که زیر بار منت معلم باید باشد.اقایان صدا سیما هم ساز خودشان را بزنند.رسانه خارجی بهتر پوشش می دهند.مردم رسانه جمعهی مثل ماهواره و اینترنت دارند.برایش سوال خواهد شد چرا رسانه داخلی چیزی نمی گویید.هییی نجفی سرت کجا گرمه.

 9. گردانندگان رسانه میلی حق دارند اخبار مربوط به اعتراضات به حق فرهنگیان را پخش نکنند،چون مانند پخش تیزرهای اشی مشی،همراه اول، کفش تنتاک و… سودی برای انها نخواهد داشت.مرگ و لعنت ابدی بر آنان باد…

 10. صداو سیمای که با مالیات مردم اداره می شود آیا برای مردم است جواب خیر نشان دادن تحصن معلمان جرم است حتما اختلاس و جنایت کردند که نشان نمی دهید به خون جهان آرا قسم ما هم به مردم می گوییم که ماهواره تهیه کنید چون این نه صدای ماست ونه سیمای ما به قول شهید بهشتی صدا وسیما باید در خدمت معلم باشد تا ارزش خودش را داشته باشد

 11. هر اداره ای هر جور امکاناتی که بخواهد یا هر افزایش حقوقی که بخواهد در مورد کار مندانش اعمال می کند اما به معلمین که می رسد رتبه بندی و هفت خوان رستم هزار شرط وشروط مطرح می شود چرا علت چیست؟