سرخط خبرها
خانه / کارگران / بیکاری500کارگر قند فسا بدنبال تعطیلی کارخانه!
بیکاری500کارگر قند فسا بدنبال تعطیلی کارخانه!

بیکاری500کارگر قند فسا بدنبال تعطیلی کارخانه!

کارخانه های قند کشور از نیمه دوم شهریور ماه با تامین چغندر فعال هستند ولی این واحد صنعتی به علت نداشتن شکر خام فعالیتی ندارد و 500 کارگر آن تا اطلاع ثانوی بیکار شده اند.

به گزارش 29مهرفسایی،کارخانه قند فسا یکی از قدیمی ترین کارخانه های استان فارس و حتی ایران است که بسیاری از مردم شهرستان فسا با این کارخانه و صدای بوق آن خاطراتی نوستالژیک دارند.

این کارخانه پس از این که در سال های اخیر، دچار رکود شده بود، حالا مدتی است که کاملا تعطیل و کارگران آن خانه نشین شده اند.

فیروزی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فسا در این باره گفت: کارخانه قند فسا از سال 1333 با 61 سال سابقه کاری در زمینه تولید قند و شکر از چغندر قند فعالیت کرده است و از سال 1386 با توجه به کاهش شدید نزولات آسمانی و خشکسالی های مستمر، فعالیت واحد چغندری کارخانه به دلیل عدم کشت چغندر متوقف گردیده و صرفا در زمینه شکر خام فعالیت می کرده است و در حال حاضر جزء انجمن تصفیه شکر خام ایران می باشد.

وی افزود: تا سال 1393 این کارخانه اقدام به انجام تصفیه و تبدیل شکر خام می نمود ولی برای سال 1394 علیرغم پیگیری های متعدد به این دلیل چون کارخانه چغندری بود، دیگر به آن شکر خام ندادند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فسا خاطر نشان کرد: کارخانه های قند کشور از نیمه دوم شهریور ماه با تامین چغندر فعال هستند ولی این واحد صنعتی به علت نداشتن شکر خام فعالیتی ندارد و 500 کارگر آن تا اطلاع ثانوی بیکار شده اند.

وی در پایان اظهار کرد: مدیر این کارخانه از ما درخواست کرده، حداقل 50000 تن شکر خام جهت تصفیه در اختیار آنها قرار داده شود تا از تعطیلی و بیکار شدن این کارگران جلوگیری به عمل آید.

گفتی است دی ماه سال گذشته، تعدادی از کارگران این کارخانه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود مقابل فرمانداری و دفتر امام جمعه تجمع کردند.