سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمعات اعتراضی امروز معلمان ( بیست و هفتم فروردین ماه)
تجمعات اعتراضی امروز معلمان ( بیست و هفتم فروردین ماه)

تجمعات اعتراضی امروز معلمان ( بیست و هفتم فروردین ماه)

طبق اخبار رسیده به حقوق معلم و کارگر، تجمع سکوت معلمان در شهرهای متعدد  در مقابل ادارات آموزش و پرورش، با گستردگی تمام در حال برگزاری است.
گزارش های رسیده از کرمانشاه، اصفهان، کرج، ساوه،همدان، سنندج، مریوان، شیراز،خرم آباد، زنجان، یزد، الیگودرز، خدابنده ،جاجرم، شاهرود، دلیجان، قروه کردستان، قزوین،دهدشت، زرین دشت، اردبیل، بجنورد ، بروجرد،ارومیه، داراب، قم، خوی، زاهدان خدابنده، مشهد، ابهر، کرمان، اراک، پاوه،رشت، شهر قدس، هرمزگان، بندر عباس، بندر امام، کامیاران، ایوان، کاشان شهرکرد، ایلام، فامنین، خمین، نهاوند، بوشهر، شهرضا،آذر شهر،کرمه، دشتستان، نورآباد، دلفان، یاسوج جوانرود، تبریز، سردشت، ملایر، تهران و ده ها شهر دیگر  بیانگر حضور پر تعداد معلمان در محل اعلام شده است.
حضور معلمان در این تجمعات بسیار چشمگیر بوده است. برای نمونه گفته می شود در استان کردستان بیش از چهار هزار نفر، در شیراز و کرمانشاه بیش از هزار و پانصد نفر در تجمع شرکت داشته اند و یا در مشهد تعداد تجمع کنندگان بسیار بیشتر از دهم اسفند بوده است.  در برخی شهرها معلمان طومارهای اعتراضی امضا کرده اند. گزارش شده است شهرستاتهايي که کانون صنفی ندارند علاوه بر طوماری که برای ریاست جمهوری به امضا رسید، درخواستي نیز برای تشکيل کانون صنفی معلمان در این شهرستانها تنظیم شده و به امضا تجمع کنندگان رسیده است.

در این تجمعات، معلمان  در سکوت کامل و با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را به شرایط موجود آموزش و پرورش نشان داده اند. بر طبق گزارشات، ماموران نیروی انتظامی در رشت با معلمانی که مقابل اداره آموزش و پرورش استان گیلان تجمع کرده بودند با خشونت برخورد کرده اند اما در بیشتر شهرها تجمع، بدون مشکل امنیتی برگزار شد. چنانچه در برخی شهرها مدیران آموزش و پرورش و حتی مدیران کل هم در مراسم حضور داشتند. حضور بانوان فرهنگی در این حرکت مدنی قابل توجه گزارش شده است.

گفتنی است هماهنگی برای این تجمعات از طریق شبکه های مجازی و از روزها قبل انجام شده بود.

(عکس ها متعلق به تجمعات امروز است)

photo_2015-04-16_16-53-42

photo_2015-04-16_17-04-56shirazphoto_2015-04-16_17-11-44zahedankermanshah

28 نظر

 1. یادش به خیر محمد جهان ارا و ان سرود ممد نبودی در ان ایام معلم در دوکوهه می جنگید ودر این ایام در سنگر مدرسه حال باید بگوییم ممد نبودی ببینید چه بر سر معلم گشته هیچ کس در فکرش نیست مجلس به دولت پاس میدهد و دولت به مجلس صدا وسیما هم خاموش انگار همه دست به دست هم داده اند که معلم افسرده – بی پول – بیمار باشد کجایید ای شهید مطهری که ببینید وضع معلم را رهبر عزیز تو که همه را میبینی کاری کن منتظریم – منتظریم – منتظریم

 2. امتحانات تحریم

 3. برنامه مناظره امروز 28 فروردین قرار بود در مورد معلما باشه . ولی آقایون دولت و صدا و سیما از قدرت معلما ترسیدن و نذاشتن برنامه روی آنتن بره . ترسیدن دروغگویی های فانی همیشه فانی و نوبخت بدبخت لو بره . خدایا شر هر چی ظالمه از این مملکت کم کن . یا صاحب الزمان خودت به داد مردم بیچاره برس ..

 4. فریدون شهریار

  یک خواسته ازفرهنگیان حذف صندوق ذخیره..بدبختشون کنیم. ویک خواسته مشترک پایه حقوق 18000000رتبه هم برای خودشون.

 5. در صورت عدم تحقق عملی خواسته ها تحصن بعدی هفته معلم..تا سه نشه بازی نشه..وزیر پیر ما در خواب است.رتبه بندی پیشکش خودتان.. افزایش حقوق و رفع نابرابری.

 6. اگر مسئول دلسوزی هست که به فکر آینده ایران است باید کاری و فکری به حال فرهنگیان وآموزش و پرورش بکند اگر کاری نشد پس بین مسئولین همه به فکر خودشان هستند نه ایران و آینده ی ایران

 7. همکاران عزیز تعطیلی کلاسها در اردیبهشت ماه و تحریم امتحانات نوبت دوم تا رسیدن به خواسته مطلوب

 8. با سلام واقعا جای تاسف داره که برخی از همکاران با توجه به تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه در اعتصاب حاضر نشدند و سایر همکاران شجاع را تنها گذاشتند این افراد حاضر نیستند برای تامین معیشت خانواده خودشون هم قدمی بردارند . عزیزان حرکتی که آغاز شده فقط با اتحاد و همدلی فرهنگیان به نتیجه خواهد رسید (ترس برادر مرگ است) در ضمن اعتراضی که سیاسی نباشد و در سکوت برگزار شود غیر قانونی نیست.

 9. متاسفانه بعضي از همكاران ما نماز و روزه مرده رو قبول ميكنند تا شرمنده خانواده خود نشوند !!!!! واي بر اين آموزش و پرورش

 10. برگزاری امتحانات نوبت دوم را تحریم کنیم تا این آقایون به ظاهر مسئول فکری به حال این طبقه ی دلسوز داشته باشن.

 11. فریدون شهریار

  امروزشاهدتجمع فرهنگیان شهریاربودیم چیزی که از سال 1385زمان حکومت احمدی نژادبی سابقه بود.همکاران عزیزنتیجه به زودی بدست خواهدامد.من امروز اتحاد فرهنگیان رودیدم وحتی بعداز تحصن لحظه ای گریه کردم.به امیدپیروزی.

 12. از فرهنگیان دعوت می شود در پاسخ به نظرخواهی در رابطه با بسته های 4گانه ی بیمه ی طلایی بسته ی پنجم را به عنوان انتخاب خود بنویسند زیرا همه ی بسته ها شرایطی بدتر از سال گذشته دارد باید اصلاح بسته ها را وافزایش سهم پرداختی وزارت را خواستار شویم.

 13. همسربنده کارمند یکی از ادارات است ایام عید حقوق،عیدی، حق مسکن، سنوات، کارانه، اضافه کار، و…..حدود5میلیون تومان دریافتی داشته درمقابل یکو سیصد حقوقو عیدی بنده که به عنوان نان آور خانه ام واقعا جزشرمندگی وخجالت چیزی برام نمونده.درضمن 14درصداضافه شده حقوق همکاران خانمم حداقل چهارصدهزارتومان بوده درحالی که بیشترین حقوق اضافه شده همکاران ما سیصدوشصت هزار بوده.

 14. جاي مردان سياست بنشانيم درخت … كه هوا تازه شود … (سهراب سپهري )

 15. یکی از گفته ها رهبری را بگویم.جمعه زیر بار منت معلم است.و انچه امروز مشاهده می شود معلم زیر بار منت همه است.رهبری عزیزم امید این معلمان به شماست.ایا باید نامید گردند.من خود منتظر حرفاهایتان هستم.نباید نظارت صورت پذیرد و دید اخه این ها حرف دلشان چیست.

 16. درود به شرفتان
  اتحاد،اتحاد تا پیروزی
  دولت مجبوره تمکین کنه چون بقاش با معلمه
  فقط باید ادامه بدیم
  به امید بر چیده شدن ظلم و تبعیض

 17. آفرین بر غیرت فرهنگیان دولت محترم توجه توجه

 18. کریم بستانچی-ارومیه

  تجمع ارومیه:شروع9/5الی12/5
  سخنران:آقای علی یوسفی همکار ادبیات فارسی.
  اهم مطالب:
  1-رفع تبعیض پرداختها
  2-عدم رسانه ای کردن مسایل آموزش و پرورش.
  3-رد طرح به اصطلاح رتبه بندی و افزایش حقوق مزایا همچون سایر کارمندان.4
  4-تاکید بر بهبود وضع بیمه معلمان.
  5-تاکید برحفظ شان و جایگاه معلمان در جامعه.
  6-اعلام همبستگی برای تجمعات بعدی در صورت عدم حصول نتیجه.
  ……دراین تجمع باشکوه که با حضور جمع نزدیک به 500نفری برگزار شد حضور همکاران نواحی 1و2 وخانم های همکار بسیار چشمگیر بود.
  آقای مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی حتی لحظه ای نیز در این تجمع 3ساعته حضور نیافت.

 19. ان الله ما یغیروا بقوم حتی یغیرو ما بانفسهم
  متاسفانه با وجود اینکه این تجمعات در بین مردم در شان ما معلمان نیست اما راهی جز این برایمان نمانده. خداوند خودش داد مظلومان را از ظالمان بگیره

 20. کریم بستانچی-ارومیه

  ارمیه نیز تجمع باشکوهی برگزار شد

 21. باز در ساعت 14 و اخبار سراسری طبل توخالی فانی بصدا درآمد که تا 12 اردیبهست مطالبات معلمان پرداخت میشود. واقعا که دولت تدبیر و امید با این وزیر کاهل ناامیدی و یاس کامل را در جامعه فرهنگیان بوجود اورد.

 22. تورو به دینی که می پرستید قسمتان می دهم قدمی برای وصعیت معیشت معلمین بردارید مگه شما مسلمان نیستید عدل علی این است

 23. جناب ریس جمهور جلوی خانوادهام شرمنده ام تا کی

 24. جناب ریس جمهور رهبر معطم به خدا به ستوه امده ایم جلوی بچه هایمان وهمسرم شرمنده ام تورو به هردین ایینی که می پرستید قدمی برای وصعیت معیشت معلمین بردارید اگه مسلمونید

 25. همه باهم باشیم انشالله نتیجه میگیریم

 26. دولت ظالم حیا کنید

 27. آفرین به این حضور
  اتحاد و یک صدایی بهترین و آخرین راه است