سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمعات اعتراضی معلمان در استانهای مختلف/ دهم اسفند ماه
تجمعات اعتراضی معلمان در استانهای مختلف/ دهم اسفند ماه

تجمعات اعتراضی معلمان در استانهای مختلف/ دهم اسفند ماه

صبح امروز، تجمعات اعتراضی گسترده معلمان با گستردگی بسیار در شهرها و استانهای مختلف  مقابل ادارات آموزش و پرورش  برگزار شد. در  این تجمعات که از ساعت نه صبح امروز آغاز شد، حضور معلمان بسیار چشمگیر بود.

طبق اخبار دریافتی حقوق معلم و کارگر، این تجمعات در استانهای مختلف از جمله کردستان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، هرمزگان، فارس، خوزستان، لرستان، کرمان، سمنان، اصفهان و قزوین برگزار شده است. گفتنی است حتی در شهرستانهای کوچک و کم جمعیت هم استقبال معلمان از این حرکت اعتراضی هماهنگ بسیار گسترده بوده است. در این تجمعات معلمان در سکوت کامل پلاکاردهایی همراه داشتند. روی این پلاکاردها متن هایی از این دست به چشم می خورد: “ما از فرق می نالیم، نه از فقر” و “معلمان را دریابید”

در تهران نیز قرار است تجمع  ساعت دو ظهر در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی  آغاز شود. این در حالی است که از صبح امروز جمعیت گسترده ای از معلمان و بازنشستگان در مقابل مجلس حضور دارند.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می گردد.

tajamo3

 

 

 

 

 

 

 

 

tajamo2

tajamo5

139 نظر

 1. ما وزیر نداریم وزیر ما ازیک چایچی هم ضعیف تره نمی دونین؟

 2. تجمع گسترده 24 اسفند در سراسر کشور

 3. سلام شوهر منم فرهنگیه 96 باز نشست میشه با 28 سال سابقه کار فکر میکنین چقدر حقوق میگره کل حقوق شوهر من 1600 بدون کسری شما بگین وقتی برا بیمه و بازنشتگی و چی و چی کم میکنن چیزی از این حقوق میمونه با باور میکنید با کسری قسط و اینا همه اش 500 تومن برا ی ما در ماه میمونه بعد 28 سال کار اینم حقوق شوهر منه اونم لیسانس الان برادر من رفته بیرون کار انبارداری پیدا کرده همون اول کار 1 تومن بهش میدن اونم با مدرک سیکل منم به شوهرم میگم برای چی الکی لیسانس گرفتی اونم با اون همه زحمت وقتی سیکل و دیپلم و لیسانس حقوقش یکی هست

 4. هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد هم رونق زمان شما نیز بگذرد
  وین بوم محنت از پی ان تا کند خراب بر دولت اشیان شما نیز بگذرد
  باد خزان نکبت ایام ناگهان بر باغ وبوستان شما نیز بگذرد
  چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
  در مملکت چو غرش شیران گذشت ورفت این عوعو سگان شما نیز بگذرد
  بادی که در زمانه بسی شمع ها بکشت هم بر چراغدان شما نیز بگذرد
  بر تیر جورتان زتحمل سپر کنم تا سختی کمان شما نیز بگذرد
  (تقدیم به سیاستمتمداران بی انصاف که خود در رفاهند واز درد دل مردم غافل ،اگر حقوق یک ماه معلم را گرفتند وزندگی خود را اداره کردند آن وقت انسان اند.ودم از عدالت بزنند.ایا عدالت علی (ع)اینگونه بود آیا فشار اقتصادی وتحریم فقط برای معلمان است.افسوس بر شما وبر اینده شما چون سرمایه مملکت دست ما معلمان است.

  • کسانیکه میگن معلمین زیاد میگیرن مث کسانی فک میکنن که نتیجه شده این وضع که میبینید.هیچ ارگانی اندازه آموزش وپرورش ارباب رجوع نداره،کسانیکه تدریس میکنن میدونن تدریس چ کارطاقت فرساییه وچقدر مهمه .یک معلم میتواند در هر ارگانی واداره ای کار کارمندان دیگررابه آسانی درکمترین زمان ممکن یادبگیردوانجام دهد اما هیچ کارمندی ازنهادهای دیگرنمیتواند معلم باشدوتدریس کند.بعدش گیرم که کمتر کارکنه کارش که خیلی مهمه باید تأمین باشه هرچند از کارمندان دیگه بیشتر کارمیکنه.هنوز هیچ جامع ای روی زمین ساخته نشده که شاخه هاش بلندتراز شاخه فرهنگیان ومعلمان اون جامعه باشه.

 5. مربی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

  من 10 ساله مربی فنی حرفه ای هستم هر سال بما وعده میدن حقوق تون را درست می کنیم من 2 ساله قید این حرفارو زدم دیگه وقتم زیاد در گیر آموزش کار آموز نمی کنم و دیگه جذب کار آموز برام مهم نیست حقوق 1100 هزار تومانی و عید ها و تابستان سر کاریم و موظفی ما 44 ساعت در هفته می باشد اما ما مربیان موظفیم اگر سنگ هم ببارد سرکاربیایم (44 ساعت در هفته )نه ساعات کارمون رو کم میکنند و نه حقوقمون رو درست میکنند بالای 80 درصد مربیان سازمان همین جوری شده اند یک سری به مراکز فنی و حرفه ای بزنید کارگاه ها کلا تعطیل شده شده و اگر سالی 9ماه کار آموز داشته باشه و پیش بینی بنده اینه یک روزی فرا خواهد رسید مربیان بی انگیزه شده و سعی می نمایند کمتر کار آموز داشته باشند و شلوغی کارآموز کارگاه ها به 2 ماه در سال کاهش خواهد یافت ان شا الله…. اون موقع حقوقی که می دهند عدالت است ….عدالت ….. حقوق معلمان 10 درصد از مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای هم بیشتر است و حقوق پرستار صفر کیلومتر هم 1800 هزار تومان شده ماچی ؟؟؟؟؟؟ با این همه تخصص و کاربردی بودن حقوقمون از آموزش فنی و حرفه ای هم کمتر است….

 6. ما زیادی هستیم. ما نیاز مالی و روحی نداریم. ما از پس مانده غذای بقیه کارمندها تغذیه می کنیم. ما مهم نیستیم. ما اصلا وجود نداریم و انسان نیستیم.ما حتی افغانی هم نیستیم.ما معلم ایرا زمینیم.

 7. با سلام بسیاری از نهادها و وزارتخانه ها برای دور زدن قانون حقوق کارمندانشان را در اسفند ماه افزایش دادن تا در سال اینده از قانون افزایش 14 درصدی دولت تبعیت کرده باشند مثلا بانکهای دولتی از اول اسفند بین 400 تا 800 هزار تومان حقوق کارمندانشان را افزایش دادن سال اینده نیز 14 درصد را اعمال میکنند . حال ما نفهمیدیم معنای اقتصاد مقاومتی چیست؟ اگر کشور تحریم است و مشکل مالی دارد پس این افزایشها چیست ؟ اقتصاد مقاومتی فقط برای قشر فرهنگی و کارگر معنا دارد.

 8. وعده بزرگ ما 17اسفند باید به مجلس وآموزش وپرورش نشون بدیم که ما ساکت نمی مونیم که شما هر کاری کنید.وبایدقیمت همه وسایل بیاد پایین

 9. درود به همه معلمان و زحمتکشان
  تپیدن های دلها ناله شد آهسته آهسته رساتر گر شود فریاد می گردد

 10. هم ما را نابود کردند هم بچه های مردم را با طرههایی مثل توصیفی و ششم ابتدایی پس نظر معلم چی مشه

 11. بیایید دست به دست هم دهیم جلوی این طرح توصیفی رو بگیریم که داره جامعه را نابود میکنه البته چون برای عده ای نون داره ازش دفاع میکنن ولی روی هم رفته داره آسیب جدی میزنه.

  • دانش آموز المپیادی

   سلام.بنظرم این طرح توصیفی داره بچه هارو خیلی تنبل بار میاره.حالا من که دبیرستانی ام از بجه های نظام اموزشی قبلی ام اما بچه هایی رو که میبینم ششم ابتدایین و توصیفی وقتی میان اول راهنمایی تازه از اصل نمرشون با خبر میشن و این خیلی روحیه بچرو خراب میکنه!اخه کجای دنیا نمره 17 با 20 رو توی یه دسته طبقه بندی قرار میدن؟

 12. همکاران فرهنگی امروز هم اصفهان غوغا بود این عکس های امروز سشنبه 12 اسفند 94 مقابل اداره کل اصفهانه
  باید همه ی شهر ها بپاخیزید
  http://8pic.ir/images/dffvxydeavu1alpz82se.jpg
  http://8pic.ir/images/7yndwduydql7jhmom709.jpg
  http://8pic.ir/images/qfa0t3vec5t26p2fnmd5.jpg
  http://8pic.ir/images/isnahf3p9h91oh3cb77v.jpg
  http://8pic.ir/images/4agjciyct03lg7r9s7bp.jpg
  http://8pic.ir/images/s71da5fhjucg39hmm76s.jpg
  http://8pic.ir/images/btdzmpe1pmyzz3d8q9td.jpg

 13. وعده ی ما 17 اسفند توی همه ی شهر ها
  باید کار رو به نتیجه رسوند

 14. نتیجه داد,حقوق کارمندان بانک 900هزارتومان ازاول اسفنداضافه شد-لعنت….

  • همکارعزیر مگه نمی دونی به این میگن عدالت؟

  • دقیق به اندازه حقوق من افزایش حقوق دارن با مدرک مهندسی و 5 سال سابقه تازه 900 تومن هزینه رفت و آمد و پوشاکمه

 15. معلم فداکار

  فقط از تبعیض بیزاریم و خانواده یک میلیونی را با سایر اقشار مقایسه کنید واین عدالتی که از آ دم می زنیم کجاست؟
  از تمام معلمان دلیر و زحمتکش تشکر و قدر دانی میشود.

 16. فقط از تبعیض بیزاریم و خانواده یک میلیونی را با سایر اقشار مقایسه کنید.

  فقط از تبعیض بیزاریم و خانواده یک میلیونی را با سایر اقشار مقایسه کنید و عدالتی که از آن دم می زنیم کجاست؟

 17. 17 اسفند دوباره میایم

 18. افرین بر معلمان زحمت کش سراسر کشور ؟ راستی از تجمع معلمان قم و تبریز چه خبر ؟

 19. دهن کجی دولت به معلمان.٩٠٠تومن به حقوق کارمندان اضافه کرد.تحریم بهانه است..نمایند ها هم بهانه میارن.یعنی نمیاد برای رای.این بمونه اونجا تصفیه کنیم.من از مقام معظم رهبری می خواهم به مسله تبعیض ما گوش بدند.ما نباید تاوان اختلاس و باند باند بازی رو بدیم.یکی بلند شه راست حرف بزنه.

 20. در یکی از بندهای قظع نامه افزایش 30 درصدی حقوق خواسته شده فکر کردید افزایش 30 درصدی حقوق 1میلیونی معادل افزایش 10 درصدی حقوق 3میلیونی یه کارمند معمولی(نه شرکت نفتی یا استاهای دانشگاه یا…..) است که به راحتی وبدون چانه زنی لحاظ میشه این فقظ میتونه فاصله دریافتی ما با دیگرانا ثابت نگه داره و پر شدن این فاصله با این شرایظ امکان پذیر نیست مشکل دیگه ای که ما داریم و داشتیم اینه که افزایش حقوق دیگران باعث تورم وکاهش قدرت خرید ما و اقشار کم درآمد شده و میشه

 21. سختی کشی زدهر چو سختی دهی به خلق/در کیفر فلک غلط و اشتباه نیست

 22. آشیان من بیچاره اگر سوخت چه باک/فکر ویران شدن خانه ی صیاد کنید
  جور وبیداد کند عمر جوانان کوتاه /ای بزرگان وطن بهر خدا داد کنید
  گر شد از جور شما خانه ی موری ویران/خانه ی خویش محال است که آباد کنید
  ( تقدیم به مجلسی ها و دولتی ها)