سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمعات معلمان استانهای یزد و چهارمحال و بختیاری مقابل استانداری (23 اسفندماه)
تجمعات معلمان استانهای یزد و چهارمحال و بختیاری مقابل استانداری (23 اسفندماه)

تجمعات معلمان استانهای یزد و چهارمحال و بختیاری مقابل استانداری (23 اسفندماه)

حقوق معلم و کارگر

پیش از ظهر دیروز جمعی از معلمان استان چهار محال و بختیاری در اعتراض به شرایط صنفی و معیشتی خود در مقابل استانداری این استان در شهرکرد تجمع کردند.

این گروه از معلمان که چندصد نفر بودند خواهان دیدار با استاندار چهار‌محال‌و‌بختیاری برای در میان گذاشتن مشکلات و خواسته‌هایشان شدند.

در ادامه این تجمع قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار چهار محال و بختیاری، در جمع معترضان حاضر شد و صحبت‌هایی با معلمان تجمع کننده انجام داد. تجمع‌کنندگان پس از رفتن استاندار، اعلام کردند تا رسیدن به جواب قانع‌کننده درباره مسائل صنفی‌شان به تجمعات خود ادامه می‌دهند.

گروهی از معلمان استان یزد نیز صبح دیروز با تجمع در جلوی استانداری این استان نسبت به وجود تبعیض درآمد بین معلمان و سایر کارکنان دولت اعتراض کردند. معلمان یزدی با شعارهایی اعتراض خود را به کمبود دستمزد خود اعلام کردند و خواستار افزایش بودجه آموزش و پرورش به قصد افزایش حقوق معلمان شدند. بر طبق پیام ارسالی یکی از معلمان شرکت کننده در تجمع برای حقوق معلم و کارگر، چند صد معلم در این تجمع شرکت داشتند. در پایان تجمع، معاون استاندار در جمع معترضان حاضر شد.شرکت کنندگان اعلام کرده اند در دو روز آینده نیز این تجمع ادامه خواهد داشت.

همزمان خبرهایی از تجمع معلمان در شهرهای دیگر همچون  کرمانشاه و شیراز نیز در دست است.

char

yazd

33 نظر

 1. در مورد تعطیلی معلمان :کارمندان زحمتکش سایر دستگاه هادر ماه حداقل 80ساعت اضافه کاری تشویقی می گیرند البته تا170ساعت هم هست،با توجه به 8ساعت کار روزانه،برای 10روزکارنکرده دستمزد می گیرند،در12ماه سال میشود120روز یا 4ماه دستمزد برای کار نکرده،یک ماه مرخصی استحقاقی دارند،شد5ماه درمقابل 3ماه تعطیلی معلمان-درضمن کارمعلم سرکلاس است ودر تمام ساعت مشغول ،ولی کارمفید در ادارات چند ساعت است؟ارباب رجوع با ادب واحترام به ایشان مراجعه می کندولی معلم با 32ارباب رجوع نابالغ جسمی وفکری وشلوغ وپرانرژی و… در آن واحد سروکار دارد.

 2. تو را خدا هی نفرمایید شماچهار ماه بیکارید من حاضرم شب و روز کار کنم شرمنده زن و بچه ام نباشم .جناب بیکاری چه دردی از من دوا میکنه. اگر راست میگید فقط نیم ساعت تونستی 40تا بچه را سر کلاس اروم کنی اون موقع متوجه میشی توی همونن 8ماه به اندازه دو سال از من معلم نیرو و انرژی صرف شده. ضمنا خیلی از این برادران نیروی انتظامی نیازی به حقوق ندارند

  • همکار گرامی برادران شاغل در نیروی انتظامی هم سختی ومشکلات کاری خود را دارند وچه بسا شما هم نتوایند یک ساعت سختی وخطرات کار ایشان را تحمل کنید واگر منظورتان از اینکه فرمود ه اید خیلی از برادران نیروی انتظامی نیازی یه حقوق ندارند این باشد که خدای نکرده از راه دیگر پول به دست می اورند باید بگویم تهمت نابجایی زده اید درست مثل لینکه با دیدن یک معلم که کارش را خوب انجام نمی دهد بگویند معلمان که اصلا کاری نمی کنند
   بهتر است در باره ی مشکلات خودمان بگوییم وکار نیروهای سخت کوش و فداکاری مانند نیروی انتظامی را زیر سوال نبریم

 3. سلام پس نظر ما کوش

 4. سلام
  آقا جواد اگه ما امثال شما رو در آپ نداشتیم الان وضعمون این نبود. من هم همنفس با همکارام اعتراض دارم به این تبعیض ولی یک درد پنهان هر روز و شب وجودمو مثل خوره میخوره. اینکه امثال شما ایستادید عقب و آخرش هم اگه نتیجه ای داشته باشه این اعتراضات از مزایای اون استفاده می کنید و دیگران رو نصیحت میکنید تا کی خواب بیچاره؟

 5. مگه تاحالا آموزش وپرورش اين زمينه را براي فر هنگيان فراهم كرده كه حالا مقاله وكتاب مي خواد يك معلم كه دروستا كلاس چند پايه را اداره مي كنه كي مي تونه مقاله وكتاب بنويسه سنگ بزرگ نشون نزدنه اين كارا مكنه خود فرهنگيان را مقصر كنن

 6. فرهنگی از یزد

  امروز 25 اسفند همانند روز های قبل 23 و 24 در یزد مقابل استانداری تجمع بزرگ فرهنگیان برگزار شد و قرارشد چنانچه مشکل حل نشود 15 فروردین 94 نیز برگرار شود همکاران فرهنگی سعی کنند دیگر استانها نیز هماهنگ باشند

 7. فرهنگی نیازمند

  همکاران گرامی طرح رتبه بندی معلمان یک طرح تشویقی است با هزار شرط و بهانه که پاسخو نیازهای معیشتی فرهنگیان نیست پی فرهنگیان گرامی نیازمند یک طرح فراگیر برای افزایش حقوق و مزایا هستند و نیز این سوالمطرح است آیا سایر نهاد ها و ارگانها نیز برای افزایش حقوق کارکنان خود نیاز به تهیه مقاله آزمون و تالیف و یا افزایش مدرک تحصیلی هستند در استان چهار محال و بختیاری معاون مدیر کل امور عشایر استان مدرک دیپلم دارد و جایگاه او مدرک فوق لیسانس نیاز دارد به باکها یا حتی به مدرک تحصیلی فرمانداران و خیلی از مسولین رجوع کنید

 8. همکاران گرامی کوتاه نیایید فقط اتحاد ما میتواند راه گشا باشد در ایام تعطیلات به دیگر دوستان اطلاع دهید از 15 فروردین تحصن ها را پی میگریم تا به نتیجه برسیم اگر نشد تحریم امتحانات خرداد ….

 9. سحر نزدیک است

 10. چه عکسی گذاشتید!!عکس های تجمع یزد در سایت(یزد رسا)می باشد.

 11. مرحبا. به همه ی عزیزان.

 12. در روزهای گذشته نظری کارشناسی در خصوص اینکه اضافه کاری که سایرکارکنان دولت دریافت می کنند معادل حدود4ماه حقوق آنهاست ویک ماه نیزمرخصی دارند که جمعا معادل پنج ماه دریافتی بدون حضور در محل کار می باشد.
  اما یک نظر کارشناسی جالب جدید اینه که :
  هرکارمند درسایرادارات دولتی به ازای هر 5دقیقه پاسخگوی یک ارباب رجوع هست ودربهترین حالت هر یکساعت به 12 نفر پاسخگوهستند
  درصورتی که یک معلم در یک مدرسه دولتی در بهترین شرایط هر ساعت به 25 نفر دانش آموز خدمت رسانی میکند(نرم درمدارس 40 نفر هم رسیده) که باید پاسخگویی به پدران ومادران دانش آموزان پرادعا رانیز اضافه کرد وتصحیح اوراق امتحانی وطراحی سوال وآمادگی قبل ازکلاس را نیز محاسبه کرد که ماایثارگری کرده وفاکتور میگیریم
  بعبارتی دیگر
  یک معلم هرساعت به 75نفر پاسخگوست
  وهرکارمند به 12نفر

  حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

 13. امروز هم مثل ديروز در شهركرد مقابل استانداري تجمع گسترده انجام شد جمعيتي بالغ بر هزار نفر/ هموطن و همكار گرامي كجاييد چرا حمايت نميكنيد اينطور ميخوايد حقتون را بگيريد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. فوری و بسیار مهم
  ایراد بزرگ این طرح که فایل آن در اینترنت پخش شده این است که حتی اگر معلمی با ۲۰ و حتی ۲۹ سال سابقه مدرک دکترا یا فوق لیسانس هم داشته باشد سایر شروط را نداشته باشد مدرک و سابقه کاریش پشیزی ارزش ندارد و چون رتبه بندی اجباری است خود بخود در طبقه اول قرار می گیرد و طبق شرط عنوان شده برای عبور از هر طبقه داشتن تمام شرایط آن طبقه لازم است و مدارک قبل برای طبقه بعد قابل قبول نیست پس چنین معلمانی مجبور هستند برای بالا رفتن از طبقات در طول مثلا یک سال برای استادیار ۲ مقاله علمی و یک آزمون /برای رتبه دانشیار معلم دو مقاله علمی جدید و یک پژوهش و یک کتاب و باز یک آزمون/ و برای استاد معلم مجددا ۳ مقاله علمی دو پژوهش و ۳ کتاب جدید بنویسند بعبارتی در ظرف یک سال به فرض داشتن مدرک فوق یا دکترا و سابقه بالای ۲۰ تا ۲۴ سال هر معلم باید ظرف یکسال ۷ مقاله غیر تکراری و ۳ آزمون برای ارتقا و ۴ کتاب تالیف نمایید.
  صرفا جهت اطلاع آیا بزرگواران از هزینه نوشتن مقالات و کارهای چاپ کتاب مطلع هستند؟
  آیا یک معلم قادر است همه این عناوین را کسب نمایید؟
  چگونه کار کارشناسی و کارشناسانی پشتوانه این طرح بوده اند؟

  • رتبه بندی طرح مزخرفی است.شرایطی راگذاشتند که نتوان کسب کرد.وبعد بگویندحقوقتان پایین است تقصیر خودتان است وخلاص!به عنوان نمونه،قاضی بالیسانس حقوق وپزشک عمومی که معادل فوق لیسانس است الان8میلیون حقوق می گیرد،حتما مقاله وکتاب نوشته!

 15. کریم بستانچی-ارومیه

  امروز93/12/24 معاون پارلمانی وزیرآ.پ. -آقای ناصری-اعتراف کرد:ما نتوانستیم امتیازات ماده 65 لایحه خدمات کشوری را برای فرهنگیان جذب کنیم،وآنان از به این موضوع واین تبعیض اعتراض دارند.وی گفته است که امیدواریم در سال94 بتوانیم این کار را انجام دهیم. وی اضافه کرده است که رتبه بندی را در هفته جاری به صحن مجلس می بریم. (منبع خبر:باشگاه خبر نگاران جوان 93/12/24).

  همچنان که ملاحظه می کنید حتی خود مدیران ارشد وزارتخانه نیز به تبعیض ها اعتراف دارند.
  راه روشن و افقی زیبا در آموزش و پرورش دیده می شود که نباید تعطیلات آن را تحت شعاع قرار دهد.

  من از همکاران می خواهم که در پیام های خود مشخصات خود را کامل بنویسند.زیرا ما در راهی روشن و هدفی روشن قدم بر می داریم پس بگذارید مقتدرانه پیش برویم.

 16. افزایش 150 هزار تومانی مسخره است.

 17. یاالله اقای وزیر پس این چند روز کجا تشریف داشتی نبودی حالا یک دفعه تشریف اوردی میفرمایی مدارس تا 27 اسفند دایر هستن چطور نمیای از افزایش حقوق مابقی وزارت خانه ها بگی بگی همه وزارت خانه ها حقوقشون افزایش داشته غیر از وزارت خونه یی که وزیرش منم هنوز هم خوبه نگن ما وزیر نداریم

 18. نیازمند یک تحصن سراسری و هماهنگ و نرفتن به کلاسها در هفته معلم سال آینده س.

 19. کار تنها با اعتصاب فراگیر نامحدودو برگزار نشدن امتحانات خرداد ماه به سرانجام میرسد

 20. دولت توپ را بهوزمین مجلس نشینان و انان نیز با شوتی ضربتی به زمین دولت می اندازند.اینان نقش بازی می کنند.ای معاون شرم کن ١۵٠تومن گفتن ندارد.٨٠٠تومن گفتن دارد.نمایندگان با خیالی اسوده به عید برید.این حرف های شما بوی رایی می دهد.من ماندم زمان نفت ١٠٢دلاری برای معلم کاری نکردن الانم نمی کنند.سکوت همه مسولین رده بالای کشور چه معنایی می تواند داشته باشد.رسانه ملی تو از ما نیستی.معلم.کیست که جواب بدهد.همه خوابن معلم زیر فشار…

 21. مهدی از اصفهان

  آفرین بر همکاران فرهنگی عزیز وغیرتمند خوشبختانه هر هفته در یک استانی تجمع داشتیم ،ولی لازم که با بقیه استان ها نیز برای تجمع های بعدی هماهنگ باشیم.

 22. همسايه هاي سپاهي ما فقط عيديشون ١٨٠٠ بوده از بن و سبد واين چيزا گذشته اينا كه تعدادشون بيشتراز ماست سوداوري هم كه ندارن چرا اينا مقايسه نميشن

 23. سلام چرا يه حركت متحد نداريم درود بر فرهنگيان عزيز كاش اين حركت سراسري بود بيايد اعتصاب برا امتحانات خرداد رو بصورت متحدتر از پيش وهمصدا تجربه كنيم شايد سروصداي والدين بتونه اين خواب رفتگان رو به خود بياره . درسته كه كسي كه خوابه رو ميشه بيدار كرد اما كسي كه خودشو به خواب زده رو هرگز.

 24. درود بر غیرت و شرف این معلمان جسور و با لیاقت
  این تجمعات و اعتراض ها را تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهیم داد.
  در نهایت باید مسئولین بی کفایت و بی لیاقت این کشور قدر معلم رو بدوننو در مقابلش قرار نگیرند
  درود بر شرف و غیرت معلمان
  مرگ بر تبعیض

 25. درود بر شرفتان ای معلمان چهارمحال، صد درود بر غیرتان
  راه چاره اش فقط ادامه تحصن اعتراضات هستش.ما افزایش چندر 150تومان نمیخوایم. ما برابری و مساوات حقوق با سایر کارکنان را میخوایم.از کانون صنفی تقاضا داریم که این اعتراضات را هدفمند و هدایت کنند.انفرادی به جایی نمیرسه، کلید ما اتحاد ماست. ننگ بر این تبعض، ذیگه حالم از اینکه بگن معلمی شغل انبیاست به هم میخوره.آقازاده ها بیایید خودتان این رسالت را انجام دهید.

  • معلم ها خیر سرشان نامشان فرهنگی است واین رفتار کاملا برخلاف تصور من از معلم است من قبول دارم که حقوق ها کم است اما اگر اینطور باشد از فردا هر کسی باید در یه اداره ای اعتصاب کنه مثلا یه کارمن نیرو انتظامی شب وروز سر کار است عید و محرم و دیگر تعطیلات رو هم نداره تازه حقوقش از معلم هم کمتره پس ماهم باید هرروز اعتصاب باشیم اگر می خواهید اعتراضی کنید صنفی تشکیل دهید واز طریق ان مشکلات را پیگیری کنید و هر روز هر روز مدرسه هارو تعطیل نکنید
   باتشکر

   • حقوق برادران انتظامی با سابقه و مدرک مشابه به هیچ وجه کمتر از فرهنگیان نیست,دریافتی هایی شامل بن های غیرنقدی,سفر,وامهای مختلف قوامین,طرح مسکن,حق ماموریتهای نوروزی و تابستان و زمستان و…را هم فرهنگیان ندارند….ضمنا جایگاه این دو شغل با هم قابل مقایسه نیست

 26. به نظر بنده راست می گویند چرا یک فرد دیپلمه در سپاه ماهی سه میلیون و پانصد هزارتومان حقوق بگیرد ولی یک معلم با مدرک فوق لیسانس ماهی یک میلیون و پانصد هزار ریال….

 27. چرا تجمع 700 معلم اردبیلی را که در روز 21 اسفند صورت گرفت را نمیذارید ؟؟؟؟

 28. معلم ناشناس

  .وقتی استاد دانشگاه این مملکت با سی سال سابقه دو تا کتاب چهار تا مقاله ندارد چه جوری از معلم هاکه شب روز درفکر بدبختی خودشون هستند کتاب ومقاله برای رتبه بندی طلب می شود .دانشگاه موظف است تحقیق یک استاد را منتشر کند آموزش وپرورش با کدام امکاناتش می تواند این همه کتاب مقاله چاپ کند .نکند انتظار می رود برای چندر غاز اضافه حقوق فرش زیر پایشان را بفروشند تا یک کتاب چاپ کنند .راستی اسم اخرین کتاب آقای فانی،لاریجانی،حتی خود روحانی به عنوان اساتید فخیم دانشگاه چیست کسی دیده به من هم اطلاع رسانی کنید. همکاران عز یز نسبت به مفاد لایحه این کلاه گشاد بی تفاوت نمانیم.

 29. چرا این عکس را منتشر کرده اید چرا آقایان در عکس نیستند بیش از 2000 نفر بودند یزد یزد یزد یزد