سرخط خبرها
خانه / کارگران / تجمع اعتراضی صدها تن از رانندگان شرکت واحد در مقابل شورای شهر و شهرداری تهران
تجمع اعتراضی صدها تن از رانندگان شرکت واحد در مقابل شورای شهر و شهرداری تهران

تجمع اعتراضی صدها تن از رانندگان شرکت واحد در مقابل شورای شهر و شهرداری تهران

صبح امروز جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به دریافت نکردن تسهیلات مالی که وعده داده شده بود بصورت بلاعوض بابت کمک‌هزینه خرید مسکن به آن‌ها پرداخت شود در مقابل ساختمان شورای شهر و شهرداری تهران تجمع کردند.

این کارگران که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۰ نفر برآورد می‌شود در خصوص علت برپایی این تجمع به خبرنگار ایلنا گفتند: در سال ۸۵ هیت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی به اتفاق کمیته مسکن شهرداری تهران مصوب کرده بودند که از محل درآمد فروش زمین‌های مازاد شرکت واحد به کارکنان فاقد مسکن این مجموعه برای خرید مسکن بصورت بلاعوض کمک‌های مالی شود.

طبق گفته‌های این گروه از کارگران شرکت‌واحد پس از آنکه در سال ۸۸ مدیرعامل شرکت واحد تغییر کرد؛ پرداخت کمک هزینه بلاعوض مسکن در شرکت واحد قطع شد و‌‌ همان زمان مدیرعامل تازه منصوب شده شرکت واحد دلیل این اقدام را تمام شدن اعتبارمالی در نظر گرفته شده اعلام کرد.

این تجمع اعتراضی که با هماهنگی سندیکای کارگران شرکت واحد تهران صورت گرفته امروز سوم ابان ماه 93 از ساعت ده صبح در مقابل شورای شهر تهران شروع شد. در هفته گذشته طوماری با امضاء 900 تن از رانندگان شرکت واحد که هیچگونه تسهیلات مسکن تاکنون دریافت نکرده اند توسط اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد در دبیر خانه شهرداری به ثبت رسید.

این تجمع در ساعت یک با قول رسیدگی مسئولین شهرداری و شورای شهر تهران بدون هیچ در گیری بپایان رسید و قرار شد اگر به خواسته های رانندگان و مسائل مسکن کارگران شرکت واحد توجه نشود تجمعات گسترده تری از سوی رانندگان بر پا خواهد شد.