سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمع سکوت معلمان 31 تیرماه (فضای امنیتی مقابل مجلس)
تجمع سکوت معلمان 31 تیرماه (فضای امنیتی مقابل مجلس)

تجمع سکوت معلمان 31 تیرماه (فضای امنیتی مقابل مجلس)

صبح امروز معلمان از سراسر کشور، دسته دسته به میدان بهارستان آمدند تا صدای اعتراض جمعی خود نسبت به بازداشت معلمان و فعالان صنفی را  به گوش مسئولان و بالادستان برسانند.

این تجمع در پاسخ به فراخوان شورای مرکزی تشکل های فرهنگیان سراسر کشور برگزار شده بود. در پاسخ به این فراخوان بیش از دو هزار معلم از شهرهای دور و نزدیک خود را به تهران رساندند تا بر طبق اصل 27 قانون اساسی، تجمع سکوت برگزار کنند.

اما از اوایل صبح حضور نیروهای امنیتی بسیار چشمگیر بود. این نیروها از شکل گیری هر اجتماعی به شدت جلوگیری کردند و به هر شکل ممکن تلاش خود را به کار بستند تا معلمان را متفرق کنند. برخورد  نیروها با یک تجمع کاملا صنفی و قانونی، بسیار امنیتی گزارش شده است، بر طبق گزارشات، بیش از صد معلم بازداشت شده و به اتومبیل های ون که در گوشه و کنار منتظر بودند، منتقل شدند.

گرچه به هر شکل تلاش کردند جمعیت را متفرق کنند و از شکل گیری تجمع جلوگیری کنند، اما معلمان با حضور گسترده، صدای خود را به گوش بالادستان رساندند: ما معترضیم……..

11 نظر

 1. سلام به همه همکاران ،اینجا هم عقلانیت میخواهد ما هم ایرانی هستیم برای احقاق حق مابانمایندگان ما مذاکره کنید،تابه برد برد برسیم .یادتان باشدکه {جامعه معلمان} ایرانی را تهدید نکنید!

 2. چرابه درخواست به حق معلم بامشت آهنین پاسخ میدهندمگرخواسته آنهاچیست ؟به جزرفع تبعیض ولاغیر!

 3. ای معلمان با غیرت ما اتش زیر خاکستریم با زندان وبازداشت نمی توانند ما را بترسانند روز 31 تیر هیچ وقت فراموش نمی شود ما خود را برای مبارزه در سنگر مدرسه امده خواهیم کرد خواسته ما مگر چه بود که 100 همکار ما را بازداشت کردید ما دیگر سیاه لشکر انتخابات و راهپیمایی و نماز جمعه نخواهیم شد و طرح افزایش جمعیت را شکست خواهیم داد

 4. تا که آزادی بود در بند دربندیم ما … همکاران دربند … آمدیم… اما نگذاشتند… نه این که فکر کنید عرضه نداشتیم … به خدا به قدری هوا آلوده بود ! که حتی در کوچه پس کوچه های اطراف مجلس نیز تا دلتان بخواهد لباس شخصی!تدارک دیده بودند …
  اسماعیل جان به عنوان یک بچه محل جز خجالت و عرق شرم چیزی ندارم… شرمنده شدم…

 5. فقط توکل بر خدا میکنیم واز هیچ چیز هراس نداریم

 6. کریم بستانچی-ارومیه

  ما امیدواریم آقای فانی باعنایت به چراغ سبز دوباره مجلس به نابسامانیهای آ.پ.پایان دهد.
  آنچه که امروز برای ما فرهنگیان مهم فرهنگ احترام به شان معلمان است.ما ازتعریف وتمجید خسته ایم.عمل به وعده های سی ساله را خواهانیم.
  باآرزوی سرفرازی همه معلمان ایران عزیز

 7. اینان زخم خورده از توافق هستند و عصبانیت خود را با سرکوب مردم خود فرو مینشانند.

 8. خداوند با ماست ما حقمان را میخواهیم تا اخر هم ایستاده ایم
  به حول و قوه ی الهی نخواهیم گذاشت امسال هم فریبمان بدهند و تکلیف را یک سره خواهیم کرد