سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمع فرهنگيان نهبندان براي دريافت حق نوار مرزي
تجمع فرهنگيان نهبندان براي دريافت حق نوار مرزي

تجمع فرهنگيان نهبندان براي دريافت حق نوار مرزي

معلمان و فرهنگيان نهبندان با تجمع در مقابل فرمانداري اين شهرستان خواستار دريافت حق نوار مرزي شدند . به گزارش خبرنگار خراسان، ششم اردیبهشت بيش از 150 نفر از فرهنگيان و معلمان نهبنداني در تجمعي اعتراض آميز در مقابل فرمانداري اين شهرستان خواستار پي گيري براي دريافت حق نوار مرزي از سوي فرمانداري و آموزش و پرورش نهبندان شدند .

در اين تجمع يکي از فرهنگيان اين شهرستان گفت: در خراسان جنوبي فرهنگيان 4 شهرستان بايد حق نوار مرزي را دريافت کنند، اين مصوبه دولت بايد از ابتداي سال 92 اجرايي مي شد اما تاکنون هيچ اقدامي انجام نشده است.

«تقوي» افزود: اگر حق نوار مرزي در حکم فرهنگيان اعمال شود حدود 250 هزار تومان به حقوق هر معلم و فرهنگي اضافه خواهد شد . يکي ديگر از معلمان نهبندان هم گفت: پارسال در مقابل اداره آموزش و پرورش نهبندان تجمع کرده و خواسته خود را به گوش مسئولان رسانده ايم ولي تاکنون اقدامي انجام نشده است . يکي ديگر از فرهنگيان با تاکيد بر اين موضوع که تجمع آن ها به هيچ وجه سياسي نيست، افزود: هدف فرهنگيان از اين تجمع رسيدگي به مسائل و مشکلات آن هاست. وي افزود: فرهنگيان و معلمان درخواست هايي دارند که بايد مسئولان به آن توجه کنند.

همچنين در ادامه اين تجمع فرهنگيان نهبنداني در جلسه اي با سرپرست فرمانداري اين شهرستان هم خواستار دريافت حق نوار مرزي شدند.

در اين جلسه يکي از معلمان نهبندان به نمايندگي از ديگر فرهنگيان خواستار پي گيري رسمي فرمانداري و قول مساعد و تعيين زمان براي تحقق اين خواسته شد که سرپرست فرمانداري نهبندان نيز گفت: براي تحقق اين خواسته فرهنگيان پي گيري ها و مکاتبات زيادي انجام داده ايم و در سفر اخير رئيس جمهور به استان اين موضوع يکي از خواسته هاي شهرستان بود که مطرح شده است .

«عباس ابراهيمي» براي احقاق حق نوار مرزي فرهنگيان اين شهرستان قول پي گيري داد و افزود: حق نوار مرزي براي معلمان الزامي است و اين موضوع بايد از وزارتخانه و مراجع بالاتر پي گيري شود.

وي از معلمان خواست تا خواسته خود را به صورت کتبي به فرمانداري ارجاع دهند تا پس از پي گيري نتيجه آن به اداره آموزش و پرورش نهبندان اعلام شود.

توضیح: عکس مربوط به تجمعات قبلی معلمان نهبندان است

منبع:

روزنامه خراسان جنوبی

4 نظر

  1. فقط کافیه یه هفته اعتصاب سراسری بشه یا اینکه امتحانات خرداد برگزار نشه تا مردم قدر معلمهای جامعه رو بدونن.

  2. مگه نمیدونیسیاست جیه؟
    میخان معلما رو مقابل مردم قرار بدن تا اگه صدای معلم در اومد مردم بگن شما که همش تعطیلید و همش حقوقتون اضافه میشه.

  3. جالبه حتما این حق نوار مرزی به کارمندهای ارگانهای دیگه پرداخت میشه ولی معلم باید برای هر حق مسلم خود، تجمع و اعتراض کنه.
    چرا دم از حکومت علی می زنید ولی بی عدالتی غوغا می کند؟

  4. کلا عشق رسانه ای کردن معلمان دارن. ده هزار تومان هم که به حق.ق معلمان اضافه میشه رسانه ای میشه .واقعا چرا ارگانها و وزارتخانه های دیگه اینجوری نیستن ؟ فرضت وزارت نفت یا بانکها ؟ شما تا حالا دیدین که بجز آموزش و پرورش جای دیگه تو بوق و کرنا بکنه افزایش حقوق و معوقات ؟ تازه اگر معوقاتی درکار باشد.همین معوقات یک بازی رسانه ای هم هست چون اصلا معوقه ای در کار نیست یا اگر هم در کار هست بسیار کم و ناچیز است.خدا به معلمان عزیز صبر بده…