سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمع فرهنگیان گیلان بر سر زمینی که خانه نشد
تجمع فرهنگیان گیلان بر سر زمینی که خانه نشد

تجمع فرهنگیان گیلان بر سر زمینی که خانه نشد

حقوق معلم و کارگر

روز گذشته (دوازدهم مردادماه)، جمعی از فرهنگیان استان گیلان بر سر زمینی که سیزده سال پیش قرار بود مسکن آنها باشد تجمع کردند.

۲۲۵ فرهنگی گیلانی بعد از ۱۳ سال نه تنها خانه دار نشدند بلکه سرمایه اصلی خود که جان و آرامش خاطر است با عدم مسئولیت پذیری مسئولانی که صرفا در شعار، فریاد حمایت از قشر فرهنگی را سر می دهند از دست رفته می بینند.

اما آنچه رسانه های محلی در شرح  ماجرا منتشر کرده اند:

ماجرا از سال ۸۱  شروع شد، آموزش و پرورش گیلان طبق بخشنامه ای مبنی بر اینکه  این اداره درصدد خرید زمین و احداث خانه ویژه فرهنگیان است از معلمین  و کارکنان خود در خواست کرد که در ازای مبلغی در این پروژه سهیم شوند.

معلمان و فرهنگیان گیلانی هم به امید خانه دار شدن در آن سال جمعا نزدیک به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید زمین به حساب سه نفر که از طریق آموزش و پرورش معرفی شد بود واریز کردند؛ از آن سال زمین خریداری در ازای مبلغ یک میلیارد و ۹۰۰هزارتومان از پس انداز ۲۲۵ فرهنگی خریداری شده است اما بعد از گذشته ۱۳ سال هنوز سرمایه گذاران این پروژه قطعات زمینشان را فقط بر روی نقشه می تواند ببیند و تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

حدیث خانه دار شدن فرهنگیان گیلان حدیثی طولانی است. معلمان گیلانی می گویند، بهتر است آموزش و پرورش به جای شعار کمی هم عمل کند.