سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس (بیست و سوم فروردین ماه)
تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس (بیست و سوم فروردین ماه)

تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس (بیست و سوم فروردین ماه)

به گزارش خبرگزاری ایلنا، نزدیک به ۱۵۰ مربی پیش دبستانی صبح امروز (یکشنبه ۲۳ فروردین) مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

مربیان پیش دبستانی معترض که از نقاط مختلف کشور به مقابل مجلس آمده‌اند خواستار استخدام رسمی در آموزش و پرورش هستند.

این تجمع پس از آن برگزار می‌شود که وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی در هفته گذشته از برنامه وزارتخانه متبوعش برای استخدام ۵ هزار معلم خبر داده بود.

آقای فانی در این برنامه تلویزیونی استخدام مربیان پیش دبستانی را به شرکت این مربیان در آزمون استخدامی و کسب گواهی صلاحیت معلمی پس از گذراندن دوره‌های مربوطه در دانشگاه فرهنگیان منوط کرده بود.

یکی مربی پیش دبستانی حاضر در تجمع به ایلنا گفته «شروط وزیر آموزش و پرورش، استخدام مربیان پیش دبستانی را به مهر ۹۵ موکول می‌کند و به این شائبه دامن می‌زند که وزیر این وعده‌ها را به قصد فرار از استیضاح در مجلس طرح کرده است.»

…………………….

این مربیان پیش از این در اسفندماه ، فراخوانی برای این تجمع صادر نموده بودند. متن فراخوان که در وبلاگ “اتحادمعلمان شرکتی وپیش دبستان(فرهنگیان)” به چاپ رسیده و برای حقوق معلم و کارگر نیز ارسال شده به شرح زیر است:

به نام خدایی که بردباران را دوست دارد

با سلام و احترام به همکاران عزیز؛

همکاران گرامی، حتما همه شما خبر استخدام 5000 نفر را طبق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در سال 94 و بکارگیری در سال 95 را شنیده اید.حقیقت قضیه اینست که:

این آزمون هیچ ربطی به اجرای قانون ماده 17 مصوب مجلس که مربوط به تعیین تکلیف و استخدام مربیان پیش دبستانی و معلمان شرکتی است، ندارد.

و وزارت آموزش و پرورش این قانون را کلا کنار گذاشته است. و قصد برگذاری آزمونی با فراخوان عمومی و اعلام رشته هایی خاص را دارد و حتی ممکن است در بعضی از استانها آزمون برگزار نشود

 در واقع اجرای ماده 28 اساسنامه راهی است که وز یر محترم برای اجرا نکردن قانون ماده 17 در پیش گرفته اند.

چراکه طبق قانون اصلاح ماده 17مصوبه مجلس تنهامعلمان شرکتی ومربیان پیش دبستانی حق شرکت در آزمون راداشته وشرکت دادن هرنیروی دیگری تحت هرعنوانی در آزمون مذ کور برخلاف مصوبه مجلس وکاملا غیرقانونی میباشد اما وزارت محترم قصددارد تاتحت عنوان ماده28اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آزمون رابرای عموم آزاذ کندکه این ظلم آشکار درحق مامعلمان شرکتی ومربیان زحمت کش پیش دبستانی خواهدبود چراکه بافراخوان عمومی برای آزمون حداقل 500000نفرباسهمیه های متفاوت درآزمون شرکت خواهند کردکه در عادلانه ترین شرایط هم نمیتوان برای مامعلمان شرکتی وپیش دبستان شانس قبولی متصورشد.

به علاوه آقایان نوبخت و فانی بارها در محافل فرهنگیان اعلام کرده اند که درآزمون استخدامی آموزش و پرورش و اجرای ماده 28 اساسنامه، اولویت با فرزندان فرهنگیان است، و فقط در دو مورد که اختصاصا در مورد تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و معلمان شرکتی از آقای فانی در صحن علنی مجلس و آقای بطحایی در جمع خبرنگاران سوال شده است، جواب داده اند که اولویت با مربیان پیش دبستانی و معلمان شرکتی است.(احتمالا در آن لحظه صلاح در این بوده که اینگونه بگویند!!!!!!)                            
ترس ما از این است که با این آزمون به جای اینکه مربیان و شرکتیها تعیین تکلیف شوند، تکلیفشان یکسره شود و استخدام آنها برای همیشه به دست فراموشی سپرده شود.

به این موارد هم دلخوش نباشیم که چون درسال آینده باز نشسته زیاد است، واگذاری مدارس ممنوع است و کمبود نیرو دارند، ما را استخدام میکنند!!!!!!!!

پس باید متحد باشیم و همه باهم از حق خود دفاع کنیم. و نمایندگان محترم مجلس را از ظلم بزرگی که قرار است وزارت در حق ما روا دارد مطلع کنیم. پس وعده دیدار ما مقابل مجلس شورای اسلامی

2 نظر

  1. با سلام ، همکاران گرامی اگر درباره (مقرری ماه اول )که در واقع افزایش حقوق فروردین به حساب دیون دولت واریز میشه اطلاعاتی دارن در اختیار ما هم قرار بدن ، آیا ارگانهای دیگر هم این را دارند ؟ چند درصد حقوق کسر میشه ؟ قانونی هست یا نه ؟

  2. تشکر ازاطلاع رسانی شما.