سرخط خبرها
خانه / کارگران / تجمع کارگران در تهران به مناسبت روز جهانی کارگر
تجمع کارگران در تهران به مناسبت روز جهانی کارگر

تجمع کارگران در تهران به مناسبت روز جهانی کارگر

بر طبق اخبار ایلنا، تجمع کارگران در میدان فلسطین لحظاتی پیش به پایان رسید و تظاهرکنندگان اکنون در حال پراکنده شدن هستند. گفته می‌شود جمعیت تظاهرکنندگان علاوه بر میدان فلسطین در سه نقطه دیگر از یکدیگر جدا می‌شدند. خبرنگاران ایلنا از حضور ۳ هزار نفر در بخش جنوبی خیابان فلسطین و ایجاد فاصله بین آنان و تجمع کنندگان میدان فلسطین خبر می‌دهند. همچنین گزارش شده است جمعیتی حدود پنج هزار نفر نیز در بخش شمالی خیابان فلسطین تجمع کرده بودند. برگزارکنندگان مراسم از عزیمت ۷۲۰ اتوبوس از شهرهای مختلف اطراف تهران در تجمع امروز خبر می‌دهند. این تجمع به دعوت خانه کارگر برگزار شده است و در آن بیش از ده هزار نفر شرکت داشته اند.

در این تجمع، کارگران پارچه‌نوشته‌هایی با مضامین صنفی در دست داشته اند، از جمله «ما خواستار ادامه بیمه کارگران ساختمانی هستیم» و «تامین اجتماعی بی بهانه ما را بیمه کن»، «شکاف بین سطح دستمزد و معیشت باید کم شود» «با هر گونه تغییر در قانون کار که باعث تضعیف حقوق کارگران می شود مخالفیم» و ……..

همچنین  کارگران شروع به سر دادن شعارهایی کرده‌اند. از «کارگر ایرانی، بیکاره بیکاره»، «تامین اجتماعی حق مسلم ماست»، «کارگر بیدار است از درد و رنج بیزار است»، «تامین اجتماعی حق الناس حق الناس». در این تجمع، حضور کارگران بازنشسته نیز برجسته بوده است. این  بازنشستگان تامین اجتماعی در گفتگویی با خبرنگار ایلنا، مراتب اعتراض خود را نسبت به افزایش حداقلی مستمری سال 94 ابراز کرده اند.

در این تجمع، قطعنامه ای نیز قرائت شده است.

4 نظر

  1. کارگران عزیز ما معلمان با شما از یک جنس هستیم درست است که دست های ما ترک ندارد ولی روحمان ترک دارد تجمع بعدی با هم در هفته معلم برگزار خواهیم کرد ما باهم هستیم هر دو ستم دیده – هر دو زیر خط فقر زندگی می کنیم زنده باد همبستگی کارگران و معلمان

  2. ساحا آرامش

    متاسفانه در کشور ما اعتراض وتجمع جهت بیان خواسته های حقوقی وصنفی چندان نهادینه وتعریف نشده

    در طول این سالیان هر تجمعی به دلیل اینکه در شرایط حساس قرار داریم محکوم شده

  3. تجمع بعدی هفته معلم.

  4. تجمع بعدی هفته معلم.