سرخط خبرها
خانه / کارگران / تجمع گروهی از کارگران اخراجی مقابل شرکت سایپا
تجمع گروهی از کارگران اخراجی مقابل شرکت سایپا

تجمع گروهی از کارگران اخراجی مقابل شرکت سایپا

گروهی از کارگران اخراجی پارس‌خودرو، مجتمع صنعتی زیرمجموعه شرکت سایپا، صبح امروز شنبه ۱۱ مهر مقابل در ورودی شرکت سایپا در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج تجمع کردند.

گروهی از کارگران اخراجی پارس‌خودرو، مجتمع صنعتی زیرمجموعه شرکت سایپا، صبح امروز شنبه ۱۱ مهر مقابل درب ورودی شرکت سایپا در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج تجمع کردند.

به گزارش پویش، کارگران معترض می‌گویند مدیران پارس‌خودرو پس از اعتراضات صنفی هزاران کارگر این مجتمع صنعتی در دی‌ماه سال گذشته، آن‌ها را به‌عنوان نفرات فعال در اعتراضات شناسایی کرده و پس از اتمام قرارداد کار، اخراج‌ کردند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع به پویش گفت که در جریان اعتراضات صنفی دی‌ماه سال گذشته در پارس‌خودرو، عوامل کارفرما از کارگران معترض فیلم‌برداری می‌کردند.

ظاهرا تاکنون دست‌کم ۲۴ کارگر معترض پارس‌خودرو پس از اتمام قرارداد کار اخراج شدند اما گزارش‌های تایید نشده از شمار ۴۰ نفری اخراجی‌ها خبر می‌دهند.

گفتنی است نزدیک به هفت هزار کارگر پارس‌خودرو در روزهای هفتم تا نهم دی‌ماه پارسال در اعتراض به آنچه «دریافت دستمزد ناکافی» می‌خواندند، اعتصاب غذا کرده بودند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی کارخانه پارس‌خودرو در پایان اعتراضات کارگری سال گذشته در این کارخانه تاکید کرده بود هیچ کارگری پس از این اعتراضات صنفی اخراج نخواهد شد.

منبع:

پویش