سرخط خبرها
خانه / معلمان / تجمع 10 اسفند معلمان شیراز و قطع نامه پایانی
تجمع 10 اسفند معلمان شیراز و قطع نامه پایانی

تجمع 10 اسفند معلمان شیراز و قطع نامه پایانی

حقوق معلم و کارگر

گزارش و عکس(محمدتقی سبزواری-شیراز)

در پی دعوت کانون صنفی معلمان برای تجمع اعتراضی مسالمت آمیز  در 10 اسفند 93 و  برای بیان اعتراضات صنفی فرهنگیان شیراز همگام و همراه با معلمان کشور، حدود 1000 تن از معلمان در این شهر مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان فارس تجمع مسالمت آمیز برگزار کردند. حضور معلمان شاغل و بازنشسته در تجمع فوق نشان از وجود مشکلات در بین همه ی فرهنگیان استان داشت.

قطع نامه پایانی تجمع اعتراضی معلمان شیراز  به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

آموزش و پرورش جایی است که ثروت سازان آینده، علم سازان آینده، تمدّن سازان آینده و مدیران آینده، از اینجا بوجود خواهد آمد.

بی تفاوتی مجلس، رسانه ملی و دولت در قبال اعتراضات فرهنگیان نسبت به وضعیت شغلی_ رفاهی و معیشتی، منجر به  تجمع فرهنگیان در اداره کل آموزش وپرورش فارس شده است.

ما مصمم هستیم با استفاده از فضای باز پدیدآمده؛ ضمن حمایت از دولت یازدهم هوشیارانه عملکرد وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش فارس را نقد کنیم . ما برداشته شدن فضای امنیتی حاکم بر مدارس و ادارات توسط دولت یازدهم را قابل تقدیر می دانیم ولی این را دلیلی برای مطرح نکردن حقوق خود نمی دانیم .

برقراری عدالت و رفع تبعیض از دغدغه های اصلی معلمان می باشد. قوای مجریه و مقننه درطی سالیان گذشته نتوانسته اند این نیاز اصلی فرهنگیان را برآورده کنند . توجه به مطالبات فرهنگیان  که همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری بوده است و از وظایف اصلی این قوا می باشد؛ نسبت به آن کوتاهی شده است. قوای مقننه و مجریه نباید فراموش کنند که آینده کشور در تعلیم و تربیت کودکان امروز رقم می خورد . بی توجهی به وزارت آموزش وپرورش نشانه بی توجهی به آینده مملکت و چشم انداز 1404 می باشد .

ما معلمان و فرهنگیان  استان فارس ضمن ارج نهادن به زحمات دست اندرکاران خواسته های خود را به شرح زیر بیان می کنیم :

  • آموزش و پرورش تنها نهاد پرورش دهنده نیروی انسانی موّلد می باشد. از همین رو لازم است تا مسئولین در اولین قدم نگرش خودرا نسبت به آموزش وپرورش تغییر دهند.
  • به منظور ارتقاء جایگاه و منزلت شغلی معلم اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری الزامی است.
  • انتخاب مدیران آموزشی در کلیه سطوح مدیریتی می بایست بر اساس نظر معلمان صورت پذیرد. درهمین راستا از مدیر کل محترم و مقام عالی وزارت می خواهیم که مقدمات این مهم را فراهم نمایند.
  • پرهیز از تنوع مدارس و طبقاتی نمودن آن وبرقراری عدالت آموزشی مطابق با اصل 30 قانون اساسی.
  • پیش بینی و تدوین بودجه سالانه آموزش و پرورش بدون کسری بودجه به منظورپرداخت به هنگام مطالبات فرهنگیان.
  • برنامه ریزی آموزشی و پژوهشی و طراحی ساز و کارهای لازم به منظور ایجاد انگیزه و ارتقاء سطح علمی و تحقیقاتی فرهنگیان .
  • ایجاد بستر مناسب برای فعالیت تشکل های مردم نهاد و تسهیل اخذ مجوز و تمدید پروانه فعالیت تشکل های صنفی معلمان.
  • ایجاد و فراهم نمودن تسهیلات رفاهی شامل انواع بیمه های کارآمد، وام های کم بهره بانکی،کاهش هزینه های مراکز ورزشی، رفاهی وتفریحی آموزش وپرورش و پرداخت به موقع پاداش بازنشستگان.
  • استفاده بهینه از پتانسیل صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت ها وموسسات تابعه همچون بانک سرمایه به منظور اختصاص تسهیلات لازم به اعضاء .

 

2 نظر

  1. درود بر فرهنگیان شیراز،،کاکو. خیلی مردین