سرخط خبرها
خانه / معلمان / تسلیت کانون معلمان همدان به مناسبت درگذشت مرحوم محمدخانی
تسلیت کانون معلمان همدان به مناسبت درگذشت مرحوم محمدخانی

تسلیت کانون معلمان همدان به مناسبت درگذشت مرحوم محمدخانی

به نام خداوند جان و خرد
بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران/
کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران/
کوچ نابهنگام همراه وفادار روزگاران سخت در باورها نمی گنجد.

مرحوم اصغر محمدخانی انسان آزاده ای که ادب ، مهربانی و گشاده رویی او نقل محفل همکاران و شاگردانش بود، از میان ما پر کشید.

او اسوه اخلاق و همراه صبور معلمان استان و کشور بود که در سختی های راه طاقت فرسای حرکت صنفی ، خم به ابرو نمی آورد و در لحظات خستگی ، رنج ، ناامیدی و پراکندگی یاران ، چون نسیم روح نواز ، غبار یاس و خستگی از چهره ها می زدود و آرامش و امید را به جمع همراهان می آورد.

دانش آموخته دانشگاه بوعلی سینا و دبیر فیزیک ناحیه 1 همدان ، که شمع وار ایستاد و سوخت تا جویندگان علم و معرفت از نور وجودش بهره ببرند و صراط مستقیم حق و راستی و مهربانی و انسانیت را فرو نگذارند .

افق دیدش بسیار وسیع بود و هیچگاه درصدد این برنیامد که با فرو رفتن در زندگی دنیایی ، رنج های مردم را فراموش کند .

او با دردهاي مردمش آمیخته بود و نگرانی هاي عظیم از رنج های ملت ایران در دل داشت و با این همه به فردای روشن این سرزمین باور داشت.

در سالهای سختی که صدای حق طلبی در حلقوم ها خاموش بود و بسیاری بنا به ضرورت ، گوشه نشینی اختیار و یا بنا به مصلحت سکوت پیشه کرده بودند ، مردانه ایستاد و همراهی حق خواهان کرد تا به سهم خود به وظیفه انسانی اش قیام کند و از بار رنج و محنت های آنان بکاهد .

این یار گرانقدر ، کمتر زمانی بود که از یاد بداقي صبور و خانواده بزرگوارش ، عبدی و رنج هایش ، بهشتی و استقامتش و باغاني بردباريش غافل باشد.

دیدن جای خالی معلم بزرگی چون او و تحمل بار سنگین فراقش بر یاران بسی جان فرسا و طاقت سوز است.

ضمن عرض تسلیت این داغ جانگداز به خانواده و بستگان آن مرحوم و جامعه فرهنگیان استان و کشور ، از همه عزیزانی که با دوستان و همراهان آن عزیز سفر کرده در کانون معلمان همدان ابراز همدردی کردند ، سپاسگزاریم.

باشد با ادامه راه او ، که راه درستی ، مهربانی ، مروت، آزادگی و عدالت خواهی است، موجب شادی روح آن مرحوم شویم و نامش را برای همیشه در یادها زنده نگه داریم.
کانون معلمان همدان

1394/9/24