سرخط خبرها
خانه / معلمان / تصمیم نهایی هیات مدیره کانون صنفی معلمان: تجمع 10 اسفند برگزار می شود
تصمیم نهایی هیات مدیره کانون صنفی معلمان: تجمع 10 اسفند برگزار می شود

تصمیم نهایی هیات مدیره کانون صنفی معلمان: تجمع 10 اسفند برگزار می شود

حقوق معلم و کارگر

در جلسه سه شنبه پنجم اسفند 93 در جلسه ی هیات مدیره ی کانون صنفی معلمان تصویب شد که تجمع 10 اسفند معلمان در اعتراض به وضعیت نابسامان آموزش و پرورش با استناد به اصل بیست و هفت قانون اساسی برگزار گردد.

این کانون با تاکید بر صنفی بودن این اعتراض، اعلام کرده است که چهارشنبه ششم اسفند اعضای هیات رییسه ی کانون صنفی معلمان آقایان محمد تقی فلاحی، اسماعیل عبدی و علی اکبر باغانی به وزارتخانه ی آموزش و پرورش رفته و برای گرفتن یک محل مناسب برای اعتراض مسالمت آمیز معلمان اقدام می نمایند.

 

اگر موافقت لازم در این باره انجام نپذیرد، کانون صنفی معلمان درباره ی محل برگزاری تجمع مسالمت آمیز معلمان ایران اطلاعیه صادر می نماید.

78 نظر

 1. وعده ما 27 فروردین و 12 اردیبهشت

 2. فکر می کنم این حسینی عزیز نیروی نفوذی هست شاید هم معلم نیست اگه معلم می بود درد غم وشان منزلت مارادرجامعه می دید

 3. هر چی سر ما میاد به خاطر این نااگاهی ار حق وحقوقمان هست ،اعتراض ما را بعضی از همکاران سرکوب میکنند ،،،تو همین کامنت های قبلی مشاهده بفرمایید ، از ماست که برماست،

 4. جناب حسینی شما از قانونی صحبت می کنید که تو کشور ما وجود نداره . میشه بفرمایید این مجاری قانونی کجا هستند و چرا برای ما عنوان آموزگار قراردادکارمعین بعد از 14 سال کار در آموزش و پرورش هیچ راهی برای تبدیل وضعیت باز نمیکنه؟؟
  میشه بفرمایید به جز آموزش و پرورش ،مجلس ودفتر یاست جمهوری که درخواستمان را اعلام کردیم و تمامی مراحل قانونی و نامه نگاریها انجام شد و به نتیجه نرسید و همه به هم پاس دادند ،جای دیگه ای رو برای گرفتن حقمون میشناسید که ما مراجعه کنیم !!!!!!!!

 5. اگه حقتو میخوای بخون
  مسوولانی که به معلم توجهی ندارندکه دراصل به انسانیت وآینده کشوروپیشرفت میهن اعتقادی ندارندچون شایسته ی این مسوولیتها نیستند
  درکشوری که سرشارازثروت است معلم دغدغه نان شبش را دارد!!!!
  چطور میشود در همه راهپیمایی ها خصوصا 22 بهمن معلمان و دانش آموزان هستند که اول از همه و با شکوهتر از همه حضور دارند ولی نوبت دستمزد که میرسد عددی حساب نمی شوند حضور ها و فریاد های معلمان ودانش آموزان است که همیشه سربلندی استقلال و عزت کشور را حفظ میکند ولی نوبت دستمزد که میرسد عددی حساب نمی شوند و کمترین حقوق را میگیرند. 95 درصد معلمان زیر خط فقر هستد آبرو حیثیت عزت و شکوه و ارزش معلم در حال ویرانی است و طولی نخواهد کشید که به همه جا رخنه میکند معلمان ستون این مملکت هستند از کارگر ماهر و تکنسین گرفته تا دکتر و مهندس و وکیل و نماینده و حتی خود رئیس جمهور محصول پرورشی معلمان هستد ولی نوبت دستمزد که میرسد عددی حساب نمی شوند و کمترین حقوق را میگیرند. حال آنکه کارمندان سایر ارگان های دولتی افزایش یک میلیون تومانی در طی یک سال دارن علاوه بر مزایای هنگفتی که میگیرند.افزایش حقوق یک کارمند سایر ارگان ها برابر مجموع افزایش حقوق 6 معلم است!!!! این تبعیض ها ی کشنده دل هر معلمی را آتش میزند و دیری نخواهد پایید که به جامعه و نظام رخنه کند معلم بی انگیزه است فکرش بر سر کلاس نیست فکرش جای دیگریست که عید نزدیک است و توان تهیه لباس مناسب برای فرزندان خود را ندارد.از ناچاری شب آرام گریه میکند تا دلش آرام گیرد.
  زنگ تفریح جز دغدغه و مشکل معیشت چیز دیگری از معلم نمی شنوی چون شب و روز دلش را می آزارد.
  در تمامی ممالک پیشرفته و در حال توسعه معلمان جزو حقوق بگیران بالا دستی هستند چون به ارزش طلایی آموزش و تعلیم این گوهر ناب پی برده اند ولی در کشور ما بی ارزش ترین عنصر محسوب می شود کاملا مشخص است که هیچ گاه پیشرفت نمی کنیم بلکه در عقب ماندگی نیز از همه جلو می زنیم.
  دیگه وضع به جایی رسیده که معلم احساس خجالت و شرمساری میکنه از اینکه بگه معلم هستم!!! به این میگن یک جایگاه اجتماعی شایسته!!!!!
  چرا صدا و سیما در مقابل تحصن فرهنگیان و خواسته های به حقشان سکوت اختیار کرده و هیچ خبری در این رابطه پخش نمی کند. اگر در عراق یا آمریکا و … 10 نفر در خیابانی جمع شوند صدا و سیما به سرعت خبر فوری پخش میکند و جامعه یک میلیونی معلمان عزیز کشور را نمی بیند.

 6. از نمایندگان مجلس عاجزانه استدعا داریم وزیر اموزش و پرورش را استیضاح کنند تا این همه بی عدالتی تمام شود

  • ]چرا عاجزانه
   فقط همت مي خواهد
   اسن اقايان تنشان براي انتخابات بع دي به لرزه در اوريد

 7. چرا صدا و سیما در مقابل تحصن فرهنگیان و خواسته های به حقشان سکوت اختیار کرده و هیچ خبری در این رابطه پخش نمی کند. اگر در عراق یا آمریکا و … 10 نفر در خیابانی جمع شوند صدا و سیما به سرعت خبر فوری پخش میکند و جامعه یک میلیونی معلمان عزیز کشور را نمی بیند.

 8. نمیدانم چرا همه مسئولین به آموزش وپرورش به دیده مصرف کننده نگاه میکنند . یکی به من بگه این همه شخصیتهای که دارن به این کشور خدمت میکنند از کجا آمدند.مگه اینها خروجی آموزش و پرورش نیستند.حالا چرا میگن مصرف کننده من نمیدونم.ما که نمیخواهیم حکومت را تغییر بدیم .پدران ما برای این انقلاب خون داده اند. ما فقط حقمون را میخواهیم.

 9. با سلام
  بنده چندی پیش نامه ایی سرگشاده بنا به نقد فرم های ارزشیابی تهیه کردم که به امضائ معلمین دو مدرسه رسید و قرار شد آنرا به مجلس ، وزارتخانه و چند جای دیگر از جمله به دفتر ریاست جمهوری رونوشت کنیم، خلاصه می کنم ، پس از وارد شدن به دفتر ارتباطات مردمی دفتر ریاست جمهوری و پاس دادن بنده به باجه شماره 5 و بحث از امتناع در گرفتن این نامه ایشان با توپی پر به بنده القا می کردند که این فرم های کارشناسی شده اند و تمام کارمندان از جمله خود من (از زبان متصدی دفتر ارتباطات مردمی ریاست جمهوری) هم می بایست مورد ارز یابی قرار گیرم ..به هر حال بحث بالا گرفت و حرف های توهین آمیزی نسبت به جمیع معلمان به زبان آورد که من را دو سه روز ناراحت کرد ! متاسفانه حدس می زنم که ایشان دیدگاه دولت و یا دولت ها را نسبت به این قشر بیان کرد و زمانی که دیدگاه دولت نسبت به معلم این باشد که جماعت معلم افرادی هستند غیر کارا که حقوق اندک آنها برایشان زیاد هم هست، اوضاع روز به روز بدتر هم خواهد شد مگر به همت جمعی….

 10. بابا ی بی پول

  دوستان همکار تا زمانی که مشارکت حد اکثری صورت نگیرد اثری نخواهد داشت باید همه همکاران برادر و خواهر در تحصن شرکت کنند

 11. شما فقط دنبال مطرح کردن خودتان هستید، معلم دنبال رو یه مشت ادم ماجراجو نخواهد بود واعتراضش را از طریق مجاری قانونی پبگیری می کند تا مشکلی برای شان معلم ایجاد نشود

  • علی یوسفی از ارومیه

   همکار گرامی پیشنهاد عملی خود را نگفتید.

  • با عرض معذرت
   کدام شان
   معلم که شان و جایگاهی در جامعه برایش نمانده.

  • دوست عزیز !
   از کدام شان معلم صحبت می کنید ؟ برای معلمی که به عنوان راننده ی آژانس و توی خیابان ، دانش آموزش و والدینش را سوار می کند و کرایه می گیرد ، کدام شان باقی می ماند ؟ معلمی که دستفروشی می کند ، معلمی که برای گذران امور به در خانه ی دانش آموزش می رود و زنگ در را می زند تا درس خصوصی بدهد کدام شان را دارد که برایش مشکل ایجاد بشود یا نشود ؟ تا کی باید گول این حرف های دهان پرکن و آدم خرکن را خورد ؟

  • جناب حسینی از کدام شان و منزلت حرف می زنید؟ از الطاف واسعه مسولین شان و احترامی برای معلم نمانده است..
   در ثانی تجمع و تحصن و فعالیت صنفی حق قانونی هر قشری است و کاری غیر قانونی نیست

 12. نمی دانم چرا در مورد معلم ها این جمله همیشه یادم می آید.در عجبم از مردمی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می‌کنند اما برای حسینی که آزاده زندگی کرد٬می‌گریند

 13. پيشنهاد من اين است كه از طريق شبكه هاي اجتماعي به صورت گسترده در تمام استان ها اطلاع رساني شود تا همه در جريان كار قرار بگيرند
  از طريق سايت همه در جريان خبرها قرار نميگيرند
  ١٠ اسفند داره مياد…