سرخط خبرها
خانه / کارگران / تعطیلی نیمی از واحدهای صنعتی بروجرد و بیکاری
تعطیلی نیمی از واحدهای صنعتی بروجرد و بیکاری

تعطیلی نیمی از واحدهای صنعتی بروجرد و بیکاری

موج بیکاری، تعطیلی و نیمه تعطیلی واحدهای صنعتی این روزها افزایش یافته به طوری که واحدهای صنعتی زیادی طی این سالها از روند کار و تولید خارج شده و در لیست واحدهای صنعتی تعطیل شده قرار گرفته اند.

واحدهای صنعتی زیادی که ابتدا نیمه تعطیل می شوند و پس از مدتی مهر تایید تعطیلی را بر واحد صنعتی می زنند و در این میان کارگران زیادی از کار بیکار شده و مشکلات زیادی در پی آن جولان می دهند.

بی توجهی به تولیدات داخلی یکی از مشکلاتی است که گریبانگیر واحد های صنعتی شده به طوری که اگر واحد های تولیدی داخلی مورد حمایت قرار بگیرند و کالاهای تولید شده در این واحدها مورد مصرف باشد ، قطعا این واحد ها با پیشرفت و توسعه همراه خواهند بود.

در پی پیشرفت واحد های صنعتی می توان شاهد توسعه در اقتصاد بود و از مشکلات اقتصادی که این روزها وجود دارد خارج شد.

رکود در بازار یکی از مهمترین مشکلاتی است که سبب شده تا بسیاری از واحد های تولیدی نیز به دلیل نبود بازار فروش نیمه تعطیل و تعطیل شوند.

هر روز خبرهایی در خصوص تعطیلی واحد های صنعتی در کشور شنیده می شود که شهر بروجرد نیز در حال حاضر با تعطیلی بیش از 50 درصد واحد های صنعتی با این مشکل مواجه شده است.

این در حالی است که با تعطیلی این واحدها موجی از بیکاری کارگران دیده می شود و مشکلات عدیده ای که در خانواده های آنها به وجود می آید.

منبع:

بازتاب بروجرد