سرخط خبرها
خانه / معلمان / تغییر اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک و باقی ماندن ابهام برای فرهنگیان
تغییر اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک و باقی ماندن ابهام برای فرهنگیان

تغییر اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک و باقی ماندن ابهام برای فرهنگیان

حقوق معلم و کارگر-بیست و سه بهمن 93

در حالی که دامنه ی اعتراضات به بزرگترین بنگاه اقتصادی کشوری معلمان با بیش از نهصد هزار عضو برای شفاف نبودن عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه در محافل فرهنگی هر روز بیشتر می شود در خبرهای منتشر شده از سوی سایت صندوق ذخیره فرهنگیان آمده بود که :

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک با اشاره به جایگاه والای این شرکت در حوزه صنایع و اقتصاد کشور، گفت: شرکت ماشین سازی یک گنج با ارزش برای کشور و برای مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان و معلمان است که باید با استفاده از روش های صحیح بهره برداری مناسب و حداکثری از ظرفیت های آن در دستور کار تیم جدید نیز قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر شهاب الدین غندالی تصریح کرد: شرکت ماشین سازی اراک یک سرمایه ملی است و همگی وظیفه داریم در راستای پیشرفت و ارتقای جایگاه آن تلاش کنیم.

وی ضمن تشکر از تلاش های مدیرعامل و اعضای هیات مدیره قبلی این شرکت، افزود: اگرچه مالکیت فیزیکی شرکت ماشین سازی اراک متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان و معلمان است اما مالکیت معنوی این شرکت متعلق به تمام کارکنان و مدیرانی است که از ابتدای تاسیس این شرکت در آن فعالیت کرده و افتخار چنین امری در کارنامه فعالیتشان ثبت شده است.

دکتر غندالی همچنین از تایید افزایش سرمایه شرکت ماشین سازی اراک در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور خبر داد و تصریح کرد: این شرکت در یکسال اخیر سود نسبتا قابل قبولی حاصل کرده و انتظار می رود برای سال آینده نیز وضعیت به مراتب بهتری داشته باشد.

در این مراسم همچنین سعید فائقی، سید حسن طیبی، امیر حسین رضایی و علی مظهری به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت ماشین سازی اراک معرفی شدند و از تلاش مدیر عامل و اعضای هیات مدیره سابق این شرکت تقدیر به عمل آمد.

این تغییرات در حالی صورت می گیرد که سئوال تکراری معلمان ایران از این صندوق درباره ی گزارش عملکرد از سوی شرکت ماشین سازی اراک و ارائه ی بیلان شفاف بی پاسخ مانده و مسئولان همچنان به کلی گویی در این باره مشغولند.