سرخط خبرها
خانه / خانه / تنبیه بدنی، دانش آموز شیروانی را راهی بیمارستان کرد
تنبیه بدنی، دانش آموز شیروانی را راهی بیمارستان کرد

تنبیه بدنی، دانش آموز شیروانی را راهی بیمارستان کرد

روزنامه خراسان نوشت:​ مدیر آموزش و پرورش شیروان گفت: سرایدار مدرسه‌ای در شیروان یکی از دانش‌آموزان را مورد ضرب و جرح قرار داد. خلیل چاره‌ساز افزود: دانش‌آموز مجروح به بیمارستان شیروان انتقال داده و برای انجام آزمایش‌های تکمیلی به بجنورد منتقل شد. وی با بیان اینکه در حال حاضر این دانش‌آموز از بیمارستان ترخیص شده و طی عیادتی که کارکنان آموزش و پرورش داشتند حال عمومی وی را خوب گزارش داده‌اند، خاطرنشان کرد: از مسئولان می‌خواهم تا اشد مجازات برای خدمتکار مدرسه در نظر گرفته شود تا درس عبرتی برای سایر کارکنان آموزش و پرورش باشد و تحت هیچ شرایطی در مدرسه دانش‌آموزان را تنبیه بدنی نکنند.

به گفته شاهدان عینی، خدمتکار مدرسه برای تنبیه دانش‌آموز به شدت وی را مورد ضرب و جرح قرار داد و سایر دانش‌آموزان نیز نتوانستند مانع زد و خورد شوند. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: چون پنجشنبه در استان حضور نداشتم از ماجرا بی‌اطلاع هستم اما این مورد به شکل خاص پیگیری خواهد شد.

………………………………………………………

در حالیکه بر طبق کنوانسیون حقوق کودک،  وارد کردن  هرگونه آسیب روانی و بدنی  به دانش آموزتوسط والدین  و یا افراد دیگر به شدت منع شده است ، هنوز در گوشه و کنار ایران  به علت فقدان قوانین بازدارنده کافی و ابزارهای نظارتی  وکیفری مناسب، موارد اینچنینی اتفاق می افتد که بسیار باعث تاسف است.

یک نظر

  1. متاسفم برای مملکتی که معلمش در کلاس درس کارد آجین می شود و آه از هیچ مقام مسئولی بر نمی آید صدا و سیمایش کمترین اهمیتی نمی دهد حال اگر در آمریکا لاستیک یک ماشین بترکد در صدر اخبار می نشیند وااااااااأسفااااء.