سرخط خبرها
خانه / کارگران / تهدید کارگران واگن پارس به اخراج پس از خاتمه اعتصاب با وساطت شورای اسلامی کار
تهدید کارگران واگن پارس به اخراج پس از خاتمه اعتصاب با وساطت شورای اسلامی کار

تهدید کارگران واگن پارس به اخراج پس از خاتمه اعتصاب با وساطت شورای اسلامی کار

حقوق معلم و کارگر:

کارگران واگن پارس اراک پانزدهم دی ماه به اعتراض صنفی ده روزه خود خاتمه دادند. این اعتراض صنفی ده روزه که در حمایت از کارگر اخراجی و نماینده کارگران، آقای درخشنده بخت، صورت گرفته بود، با وساطت شورای اسلامی کار این کارخانه خاتمه یافت. پس از پایان اعتصاب اعلام شد که کارگران قصد دارند به کارفرما یعنی قرارگاه خاتم الاوصیا سپاه زمان بدهند تا مصوبه شورای تامین استان مبنی بر بازگشت به کار آقای درخشنده بخت را اجرا کند.

اکنون نزدیک به ده روز از این خاتمه اعتصاب می گذرد. نه تنها در طول این مدت، مصوبه شورای تامین اجرا نشده است، نه تنها هیچ مداکره مستقیمی بین کارفرما و کارگران برگزار نشده است و نه تنها هیچ فشاری از جانب مسئولان بر کارفرمایان جهت اجرای مصوبه شورای تامین وارد نشده ، بلکه اخبار ایلنا خبر می دهد که 4 کارگر رسمی این کارخانه که هرکدام بیش از 25 سال سابقه کار دارند، پس از خاتمه اعتراضات صنفی از کار منفک شده  اند. بر اساس گزارش ایلنا، کارفرما به این چهار کارگر گفته است حقوقشان را پرداخت می کند اما دیگر به کارخانه نیایند!!

باید بپرسیم، وساطت این نهاد کارگری یعنی شورای اسلامی کار در خاتمه بخشیدن به یک اعتصاب کاملا صنفی و مسالمت آمیز، به نفع چه کسی تمام شده است؟ در این مدت ده روزه هیچ نشانه ای از بازگرداندن آقای درخشنده بخت مشاهده نشد، در عوض به نظر می رسد که پس از این خاتمه، کارفرما فرصت بیشتری برای تجدید نیرو و تسویه حساب با کارگران معترض پیدا کرده است. در واقع تمام نیروی خود را تجهیز کرده تا با قدرت بیشتری با هر نوع اعتراض مجدد مقابله کند.

بدیهی است وقتی در جریان مطالبه حقوق صنفی، پیش از هر نوع عقب نشینی از جانب کارفرما، نیروی کار معترض، خودخواسته عقب نشینی کند، کارفرما همیشه از فرصت استفاده می کند و با تهدید به اخراج و ارعاب سازمان دهندگان اصلی اعتراض و با تنگ تر کردن دایره کنش و فعالیت معترضان، خواسته های اولیه اعتراض را کمرنگ کرده و سطح مطالبات را تاجایی که می تواند پایین می آورد.

در واگن پارس، کارگرانی که به خانه فرستاده می شوند و ترس از اخراج گسترده، دغدغه های جدیدی برای معترضان فراهم می کند.  با آمدن این دغدغه های جدید ،  دغدغه  اولیه اعتراض ( اخراج نماینده کارگران) به سایه می رود. در واقع کارفرما سیاست فرار به جلو را انتخاب کرده است. در این فرار به جلو، از طرفی سطح مطالبات ر ا پایین می آورد، به عبارتی کارگران را به مرگ می گیرد تا به تب راضی شوند و از طرف دیگر، احتمال برافروختن مجدد آتشی را که به خیالش خاموش شده، کاهش می دهد. این فرصت فرار به جلو را شورای اسلامی کار در اختیار کارفرما قرار داده است.

شاید بهتر است بگوییم مشکل کارگران واگن پارس  هم همان مشکل تکراری است : نداشتن یک نهاد مستقل کارگری، یک اتحادیه صنفی واقعا کارگری که به جای پادرمیانی و وساطت میان کارگران و کارفرمایان در زمان اعتراضات، نماینده واقعی کارگران باشد و بر مطالبات واقعی و قانونی  آنها تا رسیدن به نتیجه پافشاری کند، حتی از اتحاد به وجود آمده میان کارگران  استفاده کند و در دراز مدت، سطح مطالبات برحق و قانونی را تا جایی که می تواند بالاتر ببرد

نسرین هزاره مقدم

2 نظر

  1. در مملکتی که ندای عدالتخواهیش گوش فلک را پر کرده ،تبعیض بیداد میکند
    اگر شما به میهمانی دعوت شوید و همه با یک غذای
    ساده پذیرایی شوید یقینا ناراحت نمی شوید

  2. اسماعیل احمدی / زرتشت

    درود . کارگران زحمتکش میهن هر کجا جنبش اعتراضی برای حقوق پایمال شده خود براه می اندازند همواره با وعده و وعید کارگزاران حکومت خنثا میشود …….