سرخط خبرها
خانه / معلمان / حقوق 4 تا 5 میلونی برای معلمان
حقوق 4 تا 5 میلونی برای معلمان

حقوق 4 تا 5 میلونی برای معلمان

علی بهشتی نیا

چند روز پیش اخباری را با این عنوان خواندم:

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش برای تعیین حقوق 4 تا 5 میلیون تومانی خبر داد.

سال آینده سیاست آموزش و پرورش سیاست انقباضی خواهد بود، سیاست وزیر نیز این است که جمعیت معلمان در 800 هزار نفر برسد به این شکل که 80 درصد نیروی آموزشی و 20 درصد نیروی اداری باشد و با این روش حقوق 4 تا 5 میلیون تومانی را برای معلمان پیش‌بینی خواهیم کرد .

ایشان شرط رسیدن حقوق معلمان به رقم فوق را کاهش جمعیت معلمان به 800 هزار نفر اعلام کرده اند.

اولین نکته این که اگر شما هم اکنون توان پرداخت 5 میلیون تومان به 800 هزار معلم را دارید در نتیجه توان پرداخت 5/2 میلیون تومان را برای جمعت 1میلیون و 600 هزار معلم را خواهید داشت. حال که جمعیت معلمان کمتر از 1 میلیون 200 هزار نفر است این گوی و این میدان بسم الله . 5 میلیون تومان هم پیشکش شما .

نکته دوم شرط شماست که ما را به یاد حکایت مولانا «عاشق شدن پادشاه بر کنیزک رنجور» می اندازد که فرمود:

آن یکی خر داشت و پالانش نبود                                             یافت پالان گرگ خر را در ربود

کوزه بودش آب می‌نامد بدست                                               آب را چون یافت خود کوزه شکست

تا آن زمان که شما به جمعیت 800 هزار نفری معلمان برسید، آن سبو بشکسته است و آن پیمانه ها هم ریخته

نکته سوم اینکه بهتر نیست این ایده خوبتان را به کشور دوست و همسایه یعنی چین صادر کنید . اگر مشکلات معلمان هر کشوری را به نسبت معلمان آن بسنجند من که فکر می کنم مشکلات کشور چین با آن جمعیت و تعداد معلمانش به مراتب بیشتر از ایران است.  

اما «با این همه آن رنج شما گنج شما باد» اگر مشکل شما با جمعیت 800 هزار نفری معلمان حل می شود می توانید برای رسیدن به هدف خود از پیشنهاد های زیر استفاده کنید.

1.       از فرهنگیان بخواهید عدد بیاورند و از بین آن ها 800 هزار نفر را  انتخاب کنید و به آن ها حقوق 5 میلیونی بدهید.

2.       بودن یا نبودن معلمان که اهمیتی ندارد می توانید 300 هزار معلم را همین طوری عشقی حذف کنید تا الباقی حقوق 5 میلونی بگیرند.

3.       معلمان مازاد را بفرستید دنبال نخود سیاه هم درآمدش خوب است هم 800 هزار معلم دیگر حقوق 5 میلیونی می گیرند.

4.       تعدادی دانش آموز مثل آن دانش آموز بروجردی یاد تعدادی معاون گمرک خرمشهر اجیر کنید خود به خود جمعیت معلمان به 800 هزار نفر خواهد رسید.

5.       جمعیت معلمان را بسپارید به همان چیزهایی که قبلا می سپردید. مثلا رفاه و معیشت معلمان را به چه چیز سپردید به همان ها بسپارید مطمئن باشید جمعیت معلمان به زیر 800 هزار نفر هم خواهد رسید.

6.       شما که عنوان رئیس مرکز فناوری اطلاعات را به یدک می کشید در این زمینه می توانید از فناوری اطلاعات کمک بگیرید. شما می توانید از فناوری دایورت( Divert ) استفاده کنید. هم خیلی کلاس دارد و علمی است هم سابقه استفاده از این فناوری در آموزش و پرورش به مراتب پاسخ داده است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش بیش از این سلول های خاکستری مغز من پاسخ گو نیست حتما از سایر مشاوران هم کمک بگیرید.

 

 

 

 

12 نظر

 1. ای رهبر فرزانه حالا امیدمان به توست به مسولان تاکید فرمایید در حق معلمان ظلم نفرمایند بعد از واریز عیدی کارمندان راهی بیمارستان شدم ششصد هزار را خرج بیمارستان کردم حالا من مانده ام به فرزند 4 ساله و اونی که که قراره متولد بشه چی بگم بچه 4 ساله ام میگه تو که پول نداری چرا یه داداش دیگه میخری دیگه جواب ندارم بگم جواب این کودک را از رهبر فرزانه میخواهم سایر مسولین جوابی نیافتند .

 2. به خدا وضع معیشتی معلمان بسیار خرابه کاش مسئولین این رو می فهمیدن

  • برادر عزیزم قسم خوردن نداره.آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.؟؟وزیر بی سروپا 25 بهمن بود فکرکنم که قول داد ه بود مطالبات تا آخربهمن پرداخت می شودو… تازه امروز (شنبه93/12/2)گفته که 5شنبه با سازمان مدیریت در این خصوص جلسه داشتیم وفلان… پس بیخود میکنه از ده روز قبل بوق وکرنال میکنی که مطالبات تا اخر بهمن پرداخت می شود …اون زن وبچه ای هم که پای تلویزیون این چرندیات تو را می شنوند فکر می کنن که اره پولو دادین و ما ازشون پنهون می کنیم ومشاجره و …. البته بنده خداها حق دارن دم عیداست و دست خالی بودن ما هم که مزید برعلت…

 3. تو رو خدا گناه دارد بنده خدا خواسته یه دلخوشی به ما بده و ما را مسرور گرداند…. اخه این وزیر خودش سروته اش چیه که معاونش چی باشه؟؟؟؟ به خدای احد و واحد قسم من یکی دیگه بریده ام. دولت قبلی مسکن مهر را بهانه کرد واین کلید ساز هم بخش سلامت را پس کی به داد ما برسه؟؟ من بعداز18 سال امسال برای اولین بار با دیدن این همه تبعیض دیگه درس دادن را سرسری گرفته ام. چرا که حقوقمو سرسری می گیرند.

 4. سلام بر همکاران عزیزدر اخبار امروز { 25بهمن} جار زدند که وزارت گفته معوقات فرهنگیان تا آخر همین ماه پرداخت خواهدشد.!!!
  اولا این که چرا خبر مربوط به فرهنگیان همیشه باید از طریق رسانه های جمعی به اطلاع تمام مردم ایران و حتی دنیا برسه؟!مگر ما از اتفاقات مالی آنچنانی ادارات و سازمانهای دیگری که آبدارچی شون از مدیر کل ما بیشتر میگیره باخبر میشبم؟!
  دوم این که معوقات، حق فرهنگیان بوده که باید در زمانی جلوتر پرداخت میشد؟نه حالا؟
  سوم این که معوقات فقط شامل تعدادی از همکاران میشود نه همه فرهنگیان!
  چهارم اینکه طوری خبر معوقات فرهنگیان رو اعلام میکنن که انگار میخوان صدقه بدن؟!
  و جالب تر این که تمام مردم فکر میکنن که همیشه به حساب معلمین پول واریز میشه و هر وقت از نابرابری حقوقمان با ادارات و سازمانهای دیگر صحبت میکنیم یا محترمانه قبول نمیکنن و یا به ما اعتراض میکنن!
  لطفا برای تمام همکاران و گروه های فرهنگی ارسال شود که هدف وزارتخانه آموزش و پرورش جز تخریب معلم چیز دیگری نیست و به زعم خودشان میخواهند جلوی اعتراض برحق فرهنگیان نسبت به نابرابری هارو بگیرند!!!
  لطفا کپی…

  • باید اصلاح کنم که:
   هدفِ کل مسئولین(نه فقط وزارت آموزش وپرورش) تخریب معلم هاست .
   چون ما(به زعم خودشون)به دردشون نمیخوریم.
   میگم نکنه فکرمیکنن ما معلمها لائیک هستیم،که اینقدر بدشون از ما میاد.

 5. هرگز به اینا اعتماد نکنید هدف فقط فریب و خدعه است

 6. خراسان جنوبی

  متاسفانه در سال 90 تا 92 نیزوهای خدماتی وارد آموزش و پرورش شدند بدون برگزاری آزمون که 99 درصدشان جزو وابستگان کارمندان خود آموزش و پرورش هستند این رقم در خراسان جنوبی بیشترین افزایش را داشت یعنی در قاینات 100 نیرو و در زیرکوه 56 نیرو که من و دوستانم بررسی کردیم دیدیم همه اینها داماد یا پسر خاله باجناق و…و……هستند و جالب اینجاست که همه این آقایون و خانمها در همان روزهای نخستین رسمی شدند و بدتر از اون این که خیلی های دیگه با واسطه از استانهای دیگه به این استان تزریق شدن که رسمی بشن دلیلشم گفتن نقطه مزرزی و محرومه . حالا قانون کجا بود نمیدونیم حتی دوستان تمام این آقازاده ها رو یاداشت نموده با ذکر وابستگی با کارمند اداره مربوطه و جالب اینجاست که اکثرشون با نمره و امتحان فورمالیته از سیکل به دیپلم بعد دانشگاه و حتی سر از کلاس درس در آوردن ولی کسی نیست که اصلا سوال بکنه چرا چرا…. حالا آموزش و پرورش میخاد کم کنه

 7. ای عجب آن عهدوآن سوگند کو؟ وعده های آن لب چون قند کو؟
  آقای رئیس جمهوربه شما رای دادیم چون گل اعتدال ومیانه روی گلی است خوشبو ؟خوشبویی آنرا از مولایمان علی (ع)داریم .چه با تاسی به آن انسان کامل عمل کنید ویا بی اعتنا باشید که هستید. نمونه بی توجهی شما نسبت به حقوق معلمان دربودجه 94 است .اولا خودت تورم را 17/5درصد اعلام می کنید اما طبق مر قانون حقوق را متناسب تورم افزایش نمی دهید .ثانیاً درکجای اعتدال وعدالت حضرت علی (ع) مشاهده شد که حقوق دونفرمعلم هم سابقه وهم مدرک با یک نفرقاضی ؛به 50%حقوق قاضی نرسد ؟نمونه اش من وخانمم هستیم من بامدرک کارشناسی بازنشسه ام اما خانمم شاغل می باشد حقوق دونفرمان 29/200/000ریال درماه است؛حقوق دوستمان بامدرک کارشناسی که قاضی بازنشسته است 63/000/000ریال درماه است .یعنی ما دونفر 46%یک قاضی بازنشسته حقوق می گیریم.این یعنی تبعیض محض چه درحکومت جمهوری اسلامی باشیم یا نوع دیگر .

 8. آن غریبی خانه می‌جست از شتاب

  دوستی بردش سوی خانهٔ خراب

  گفت او این را اگر سقفی بدی

  پهلوی من مر ترا مسکن شدی

  هم عیال تو بیاسودی اگر

  در میانه داشتی حجرهٔ دگر

  گفت آری پهلوی یاران بهست

  لیک ای جان در اگر نتوان نشست
  مولوي

  ما گوشمان از اين اگرها و مگرها پره

 9. درودبرحاجی بابائی وزیربالیاقت آموزش وپرورش.آقای فانی لطفااستعفاکن والبته بروگم شو

 10. رحمان راستگو تهران

  وعده ما 10 اسفند در تجمع اعتراضی کانون صنفی معلمان ایران در سراسر کشور