سرخط خبرها
خانه / کارگران / حمایت قاطع کارگران از نمایندگان اخراجی شان
حمایت قاطع کارگران از نمایندگان اخراجی شان

حمایت قاطع کارگران از نمایندگان اخراجی شان

همبستگی کارگران در حمایت از نمایندگان قانونی شان و جمع آوری امضا و طومار در شرایط پر از فشار و تهدید فعلی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. هیچ زمان هیچ صدایی بدون پاسخ نمی ماند.

 در خبرها می خوانیم:

صدها تن از کارگران سیمان سپاهان خواستار بازگشت به کار نماینده اخراجی‌شان شدند
«این طومار‌ها در سه نسخه و به ترتیب خطاب به علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم، محمدرضا اسلامی رئیس اداره کار مبارکه و محمدعلی احمدی فرماندار مبارکه نوشته و امضاء شده‌اند.»
کارگران پیمانی سیمان سپاهان در طومارهایی با حدود ۴۰۰ امضاء به همراه ۱۰۰ تن از مردم شهر دیزیچه واقع در شهرستان مبارکه، خواستار بازگشت به کار «محمدصادق نادری» نماینده اخراجی کارگران پیمانی سیمان سپاهان اصفهان شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این طومار‌ها در سه نسخه و به ترتیب خطاب به «علیرضا محجوب» رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم، «محمدرضا اسلامی» رئیس اداره کار مبارکه و «محمدعلی احمدی» فرماندار مبارکه نوشته و امضاء شده‌اند.
کارگران به ایلنا گفته‌اند در حالی ۵۰۰ امضاء در حمایت از نماینده اخراجی خود جمع آوری کرده‌اند که واحد بازرسی کارخانه سیمان سپاهان اجازه کوچک‌ترین تحرک صنفی مانند جمع آوری امضاء یا مکاتبه با مقام‌های محلی را به آن‌ها نمی‌دهند.
بر اساس گزارش‌هایی که به ایلنا رسیده است واحد بازرسی سیمان سپاهان در برخی موارد با سوء استفاده از نام واحد حراست، اقدام به اعمال محدودیت بر کارگران کرده است.
در این طومار‌ها گفته شده که آقای نادری از تاریخ یکم خرداد ماه امسال به مدت سه سال به عنوان نماینده اصلی کارگران برای حل مسائل صنفی در شرکت سیمان سپاهان و شرکت‌های اقماری انتخاب شده است اما عده‌ای در تلاشند با اخراج او به دلیل جدیت‌اش در انجام وظایف قانونی، جو کارگری منطقه را متشنج کنند.
کارگران امضاء کننده این طومار‌ها اخراج نماینده خود را به دلیل پیگیری جدی او در خصوص تنظیم قرارداد مستقیم نیروهای پیمانکاری، اجرای ماده ۳۸ قانون کار و دستورالعمل ۳۶ روابط کار وزارت کار دانسته‌اند.
در بخشی از این طومارها هشدار داده شده که اخراج آقای نادری فضای کارخانه سیمان سپاهان را به شدت ملتهب کرده و به نگرانی کارگران درباره تبدیل وضعیت از پیمانی به قرارداد مستقیم دامن زده است.
این کارگران اخراج نماینده خود را با ماده ۲۸ قانون کار و تبصره‌های این ماده قانونی مغایر دانسته و خواستار بازگشت به کار او شده‌اند.
آقای نادری در این طومار‌ها از خانواده شهدای جنگ هشت ساله ایران و عراق، متعهد به نظام و رهبری و فردی ولایتمدار معرفی شده است که حدود ۹ سال سابقه کار در کارخانه سیمان سپاهان را دارد.
گفتنی است علاوه بر آقای نادری که در پایان آبان ماه اخراج شده است، کارفرما به کارگر دیگری گفته است که از ماه بعد در کارخانه حاضر نشود.

در خبری جداگانه :

«کارگران شرکت معدنی چادرملو با امضای طوماری حمایت خود را از دبیر انجمن صنفی کارگری این معدن که اسفندماه اخراج شده بود، اعلام کردند.»
کارگران شرکت معدنی چادرملو با امضای طوماری حمایت خود را از دبیر انجمن صنفی کارگری این معدن که متعاقب اعتصاب یک ماهه کارگران در سال گذشته اخراج شده بود، اعلام کردند.

در این طومار حمایتی که در اختیار ایلنا قرار گرفته است، ۶۵۶ نفر از کارگران پیمانی معدن چادرملو از هیئت مدیرهٔ این شرکت خواسته‌اند تا ‌‌نهایت سعی و تلاش خود را در جهت ابقاء و زمینه سازی برای ادامهٔ همکاری بهرام حسنی‌نژاد به کار گیرند.

منابع کارگری ایلنا در معدن چادرملو گزارش داده‌اند روز یکشنبه (۲۳ آذر) تجمع اعتراض آمیزی نیز از سوی کارگران این معدن در اعتراض به شایعه انتخاب دبیر جدید انجمن صنفی کارگران این معدن برگزار شده است.

گفته می‌شود صد‌ها نفر از کارگران شرکت معدنی چادرملو در این تجمع اعتراضی شرکت داشتند. به گفتهٔ کارگران، در شرایطی که حکم تبرئهٔ آقای حسنی‌نژاد به تازه گی صادر شده و کارگران از این خبر خوشحال هستند اما به نظر می‌رسد بازگشت آقای حسنی‌نژاد منتفی شده و قرار است دبیر جدیدی برای انجمن صنفی انتخاب شود.
پس از شنیدن این خبر حدود۶۰۰ نفر از کارگران چادرملو در تجمع اعتراض آمیزی خواستار ابقاء بهرام حسنی‌نژاد در سمت دبیری انجمن صنفی کارگران چادرملو شدند.
این منبع آگاه اضافه کرد: به محض اینکه حکم تبرئهٔ آقای حسنی‌نژاد صادر شد آقایان به فکر افتاده‌اند دبیر جدید انتخاب کنند. در حالی که کارگران همواره حمایت قاطع خود را از حسنی‌نژاد به عنوان نماینده‌شان نشان داده‌اند.
شایان ذکر است این طومار در اختیار واحد حراست معدن چادرملو، بازرسان انجمن صنفی کارکنان آسفالت طوس، مدیریت مجتمع صنعتی چادرملو و مدیریت شرکت آسفالت طوس قرار گرفته است.

…………………………………………………..