سرخط خبرها
خانه / معلمان / حمایت معلم زندانی از فراخوان کانون صنفی معلمان
حمایت معلم زندانی از فراخوان کانون صنفی معلمان

حمایت معلم زندانی از فراخوان کانون صنفی معلمان

سید محمود باقری, معلم زندانی و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران در واکنش به درگذشت محسن خشخاشی، دبیر فیزیک بروجردی، ضمن ابراز همدردی با خانواده خشخاشی از معلمان سراسر کشور دعوت کرد که در حمایت از فراخوان کانون صنفی معلمان ایران روز شنبه با لباس سیاه در کلاس های درس حاضر شوند.

به گزارش جرس، باقری دبیر فیزیک و از معلمان نمونه کشور است که 27 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارد. وی از تیرماه 91 در بند 350 دوران محکومیت خود را می گذراند.

متن کامل بیانیه وی به شرح زیر است:

به نام خدا
همکاران محترم, مردم عزیز

خبر شهادت همکار مظلوممان محسن خشخاشی, دبیر زحمتکش فیزیک, تاثر عمیقی در پی داشت و در عین حال به همان میزان بهت آو ر بود.

جای تاسف است که دامنه خشونت های اجتماعی, تا کلاس های درس نیز گسترده شده و معلم و دانش آموز را هر دو قربانی می کند. نمی توان یک نوجوان بی تجربه را که هنوز دریافت روشنی از زندگی ندارد و به هر دلیل دستش به خون یک معلم مظلوم آلوده شده است قربانی ندانست و نسبت به آینده و سرنوشت اندوهبار او بی تفاوت بود.

ما به عنوان آموزگاران فرزندان این سرزمین به روشنی می دانیم که کودکان و نوجوانان چقدر نابهنگام و تاحدود زیادی غیرمنصفانه درگیر بخشی از پیچیدگی های زندگی می شوند که علی الاصول در حد طاقت و تجربه زندگی آن ها نمی گنجد.

اینجانب با تمام وجود خود را در غم خانواده محترم همکار شهیدمان محسن خشخاشی شریک می دانم و ضمن عرض تسلیت حضور تمامی همکاران معلم سراسر کشور, از همه عزیزان دعوت می کنم در فراخوان کانون صنفی معلمان کشور شرکت نموده و روز شنبه هشتم آذرماه با لباس سیاه در کلاس های درس حاضر شوند.

سید محمود باقری
زندان اوین _ بند 350

منبع:

سایت جرس