سرخط خبرها
خانه / کارگران / حمایت کانون نویسندگان ایران از خواست های معلمان، پرستاران و کارگران
حمایت کانون نویسندگان ایران از خواست های معلمان، پرستاران و کارگران

حمایت کانون نویسندگان ایران از خواست های معلمان، پرستاران و کارگران

شرایط زندگی مزدبگیران درایران روز به روز دشوارتر می شود و فاصله میان دریافتی آنها و آهنگ تورم هر دم فزونی می گیرد. معلمان، پرستاران و کارگران از سختی زیستن در چنین موقعیتی به جان آمده و در روزهای اخیر به اعتراض های گسترده تر دست زده اند.
کانون نویسندگان ایران ضمن حمایت از خواست های بحق این زحمت کشان خواهان آزادی فعالیت تشکل های مستقل آن ها برای دست یابی به حقوق صنفی و انسانی شان است.

کانون نویسندگان ایران
۶ اسفند ۱٣۹٣

6 نظر

 1. شاهین باصری از کرج

  تنها رمز پیروزی اتحاد یکپارچه تمام معلمان سراسر کشور است. باید نفر به نفر آگاهی بدهیم و روشنگری کنیم تا برای صدای عدالتخواهی مان گوش شنوایی پیدا کنیم.
  به امید فردای روشن

 2. رشیدیان اسفراین

  فردا را به خاطر بسپار
  عید من آن روزی است که زحمت یک سال معلم شام یک شب پادشاه نباشد

 3. با سلام
  بنده چندی پیش نامه ایی سرگشاده بنا به نقد فرم های ارزشیابی تهیه کردم که به امضائ معلمین دو مدرسه رسید و قرار شد آنرا به مجلس ، وزارتخانه و چند جای دیگر از جمله به دفتر ریاست جمهوری رونوشت کردیم، خلاصه می کنم ، پس از وارد شدن به دفتر ارتباطات مردمی دفتر ریاست جمهوری و پاس دادن بنده به باجه شماره 5 و بحث از امتناع در گرفتن این نامه ایشان با توپی پر به بنده القا می کردند که این فرم های کارشناسی شده اند و تمام کارمندان از جمله خود من (از زبان متصدی دفتر ارتباطات مردمی ریاست جمهوری) هم می بایست مورد ارز یابی قرار گیرم ..به هر حال بحث بالا گرفت و حرف های توهین آمیزی نسبت به جمیع معلمان به زبان آورد که من را دو سه روز ناراحت کرد ! متاسفانه حدس می زنم که ایشان دیدگاه دولت و یا دولت ها را نسبت به این قشر بیان کرد و زمانی که دیدگاه دولت نسبت به معلم این باشد که این جماعت افرادی هستند غیر کارا که حقوق اندکی آنها برایشان زیاد هم هست، اوضاع روز به روز بدتر هم خواهد شد مگر به همت جمعی….

  • متاسفانه ادبیات غلطی بین مردم ما شایع است و آن هم توهین به زیردستان می باشد.
   و تاسف بارتر این که چندی است که فرهنگیان را بدلیل ضعیف بودن بنیه مالی شان به چشم زیردستان خود می نگرند.

 4. علی یوسفی از ارومیه

  درست است که مشکل اصلی ما دستمزد ناچیزی است که می گیریم اما مشکلات عدیده دیگر هم هستند که در شان اموزش و پرورش ما نیستند مثل تبعیضهای آموزشی .مثلا فرزند کدام مسءول در مدرسه دولتی درس می خواند .مدرسه دولتی یعنی جایی که دانش اموزان آن به دلایل نامعلوم بسیار معلوم بازماندگان از قافله وارد شدگان به مدارس شاهد، نمونه مردمی، هیءت امنایی و …هستند شاید یک علتش مستضعف بودن خانواده آن هاست که شهریه این مدارس را ندارند که بپردازند شاید …

 5. خیلی وقت بود معلم ها دور هم جمع نشده بودند سوم اسفند فرصتی شد تا حداقل اینجانب از وضعیت دانش امو.ان باخبر بشوم بدانم معلمی که خودش مشکل تامین جهیزیه دخترش را دارد .مادر دانش اموزی که حتی پول رفتن به دکتر راندارد به مطب پزشک می برد.ما انروز برای دانش امو.ان