سرخط خبرها
خانه / معلمان / خانه‌ معلم ایذه متروکه‌ای در حد یک نام
خانه‌ معلم ایذه متروکه‌ای در حد یک نام

خانه‌ معلم ایذه متروکه‌ای در حد یک نام

شهرستان ایذه به‌عنوان یکی از پر رفت و آمدترین شهرهای استان خوزستان با مشکلات نبود خانه معلم مناسب مواجه است.


خانه معلم به‌عنوان مکانی که گاها به‌عنوان مهمانسرای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد نقش اساسی در اسکان فرهنگیان و مردمی را دارد که از راه دور به یک شهر مسافرت کرده و قصد اسکان در یک مکان مطمئن را دارند، از این‌رو خانه‌های معلم نقش اساسی در نهاد مربوطه خود را دارد و هر ساله با آغاز تعطیلات، شهرستان ایذه که با داشتن جاذبه‌های باستانی، تاریخی و تفریحی فراوان یکی از خوش آب‌و هواترین مناطق خوزستان پذیرای هزاران مهمان از نقاط مختلف استان خوزستان و کشور است، همواره برای اسکان این مسافران با مشکلات فراوانی مواجه بوده است.

با آغاز تعطیلات نوروزی و ورود مسافران نوروزی و قشر فرهنگی این مسافران که جویا و پیگیر خانه‌معلم ایذه بوده‌اند وقتی با جواب یکی از مسافران که خانه معلم ایذه را همان بنای نیمه متروکه خطرناک و سنگی خواند هیچ جوابی برای آن حرف در نظر نمی‌آمد و در مقابل این حرف که کاملا واقعیت داشت فقط سکوتی سرد اختیار کردن تنها پاسخ به این صحبت است.

جای این سوال پیش می‌آمد که چرا شهرستان ایذه و اداره آموزش‌و‌پروش این شهرستان نباید پیگیر ساخت و توسعه یک بنای در خور این اداره و شهرستان باشد؟

تنها خانه معلم شهرستان ایذه واقع در ابتدای بلوار کاوه سرقنات نشان‌دهنده صحت و واقعیت امری بود که مسافر نوروزی این شهر آن را توصیف کرده بود.

نداشتن یک خانه‌ معلم با حداقل گنجایش و امکانات رفاهی همواره از مشکلات اسکان مسافران و به ویژه قشر فرهنگی بوده که به‌مقصد این شهر و استفاده از اماکن تفریحی آن مسافرت کرده‌اند.

خانه‌ معلم قدیمی این شهر با مساحتی 300 متری هم به لحاظ پارکینگ و اسکان مسافرین دچار مشکلات فراوان بوده و خانه‌ معلم جدید پیشرفت ساخت در مرحله اسکلت‌سازی باقی مانده است.

در ایذه به‌دلیل نداشتن هتل و مسافرخانه مناسب، اسکان مسافران توسط اداره آموزش و پرورش در مدارس سطح شهرستان انجام می‌گیرد و مردم این شهرستان همواره در انتظار خانه معلم و امکانات رفاهی به‌منظور پذیرایی از مسافران، در شهر خود هستند.

مرجع / خبرگزاری فـارس