سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / خبری “خواندنی” درباره ی آموزش و پرورش لرستان
خبری “خواندنی” درباره ی آموزش و پرورش لرستان

خبری “خواندنی” درباره ی آموزش و پرورش لرستان

مهدی بهلولی،آموزگار و کنشگر صنفی

این روزها شنیدن خبر اختلاس ها و دزدی های باورنکردنی و نجومی،دیگر شگفتی کسی را برنمی انگیزد. در میان مردم هم،دزدان چند سال پیش بیت المال،در برابر دزدان امروزی  به کنایه و نیشخند “آفتابه دزد” نامیده می شوند. اینجا و آنجا هم شنیده می شود که پرونده های دیگری وجود دارد که رقم دزدی و اختلاس در آنها، چندین و چند برابر رقم های میلیاردی است که خبر آنها منتشر شده است. بحث بودجه های کلان برخی نهادها و افزایش پنجاه شصت درصدی آنها در بودجه سال آینده هم هست. حقوق های چندین میلیونی و پاداش های دویست سیصد میلیون تومانی برخی کسان هم مطرح است که فیش های برخی از آنها در فضای مجازی دست به دست می شود. 

در این میان،گاهی خبرهایی شنیده می شود که ژرفای فاجعه ای که دارد رخ می دهد را بهتر نشان می دهد. استان لرستان را در نظر بگیرد با نزدیک به دو میلیون تن جمعیت. چند روز پیش مدیر کل آموزش و پرورش این استان خبر از کتابخانه های کلاسی بدون کتاب داد که نیازمند بودجه برای تآمین کتاب هستند : “به گزارش خبرنگار مهر، گودرز کریمی فر صبح پنج شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه هزار و ۴۷۷ مدرسه استان دارای کتابخانه کلاسی هستند اظهار داشت: این در حالی است که این کتابخانه های کلاسی فاقد کتاب هستند. وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح مدارس استان لرستان عنوان کرد: در این راستا ما نیازمند اعتبارات لازم برای تجهیز کتابخانه های مدارس یاد شده و همچنین خرید کتاب برای آنها هستیم.  مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به میزان اعتبارات مورد نیاز برای تجهیز کتابخانه های کلاسی مدارس لرستان و همچنین خرید کتاب تصریح کرد: در این راستا ما نیازمند ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.  کریمی فر خواستار کمک مدیریت ارشد استان لرستان در رابطه با اختصاص اعتباری از محل منابع استانی برای این امر شد و ادامه داد: امیدواریم با اختصاص این میزان اعتبار از سوی استانداری لرستان زمینه خرید کتاب برای کتابخانه های کلاسی استان فراهم شود.

وی بیان داشت: در این راستا عمده نیاز ما در بحث خرید کتاب برای کتابخانه های کلاسی استان کتابهای آموزشی و کمک آموزشی برای دانش آموزان است. مدیر کل آموزش و پرورش لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بدهی مرکز رفاهی خانه معلم خرم آباد به شهرداری اشاره کرد و خواستار بخشودگی این میزان بدهی از سوی شهرداری خرم آباد شد. کریمی فر با تاکید بر اینکه خانه معلم خرم آباد یک مرکز آموزشی و فرهنگی است عنوان کرد: از شهرداری خرم آباد انتظار داریم ۲۰ میلیون بدهی این مرکز را مدنظر قرار ندهد چرا که این مرکز به طور عمده مورد استفاده آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت بوده و تجاری نیست.”