سرخط خبرها
خانه / کارگران / درباره عمل زشت مامور سد معبر با زن دستفروش فومنی
درباره عمل زشت مامور سد معبر با زن دستفروش فومنی

درباره عمل زشت مامور سد معبر با زن دستفروش فومنی

فهیمه فتحی

خداوند عاقبت محرومیت از دستفروشی را هم بخیر کند

عمل زشت مامور سد معبر شهرستان فومن با زن زحمتکش فومنی که در حال دستفروشی و فروش سبزیجات بود مسائل دردناکی را به وجود می‌آورد که می تواند خیلی مهم تر از یک برخورد به ظاهر کوچک با یک زن باشد.
آن چه همیشه بر آن بسیاری تاکید و بسیاری فراموش می کنند این نکته است که دستفروشی معلول است نه علت !وقتی مامور شهرداری دست خود را به روی زنی بلند میکند و سیلی جانانه ای حوالی این بانوی زحمتکش می نوازد هیچوقت باخودش فکر نکرده است که تنبیه دستفروش کار غیر اخلاقی و مهمتر از همه پاک کردن صورت مسئله است و مسئله اصلی چیز دیگریست.
از همین جهت می توان شهردار را در این قضیه مورد بازخواست کرد که اگر وی قبل از این توصیه های خود را نسبت به برخورد با دستفروشان گوشزد می کرد ماموری نمی توانست به همین راحتی به یک زن سیلی بزند. امروز با گسترش شبکه های اجتماعی و دوربین تلفن های همراه در سطح جامعه برخوردهای اینچنینی بیشتر دیده می شود ولی باید قبول کرد که این پدیده های زشت منحصر به همین تصاویر ویدئویی نیست.

همین دیروز بود که همایشی در رشت برگزار شد به نام «نقش شوراها و شهرداری ها در کاهش جرایم کیفری در زندان ها» مساله ای که ظاهرا درباره آن صحبت نشد همین برخورد شدید با دستفروشان توسط ماموران شهرداری بود. شاید خوب است بدانیم یکی از مواردی که منجر به افزایش جرایم کیفری می شود همین برخوردهای نامناسب به ظاهر قانونی با کسانی است که با دستفروشی به دنبال لقمه ای نان هستند. خداوند بخیر کند عاقبت دستفروشی را که از همین شغل خود هم محروم شود.
منبع: پایگاه خبری گیل‌خبر