سرخط خبرها
خانه / کارگران / درد دل های یک کارگر
درد دل های یک کارگر

درد دل های یک کارگر

متن زیر نامه ای است که یک کارگر  ارسال کرده. حقوق معلم و کارگر، بدون تایید و یا رد محتوای این نامه دریافتی، آن را منتشر می نماید:

سلام من علی هستم، کارگر ایران خودرو. 14 سال پیش یه وام  با اجاره نامه به نام وام مسکن دادن تا کمک به ودیعه اجاره مسکن باشه . همین بهانه برای ندادن وام مسکن به پرسنل شده در صورتی که خیلی از ادارات و……….. حدود 100 میلیون وام مسکن دارند.
هر دوسالی با نوبت و تایید مدیریت محترم سالنها حدود یک میلیون وام اضطراری میدن فکر میکنند کار مهمی است.
چندین ساله مدارک تحصیلی پرسنل رو تایید نمیکنند. و از دادن حق و حقوق طفره میروند . فوق لیسانس با رتبه برتر کشوری با تهدید اخراج سالهاست که تو خط تولید نقطه میزنه و صداش به جایی نمیرسه.
15 سال پیش هدایای مناسبتها حدود 20 هزار تومان بود بعد از این همه سال با این تورم و ………. بالا نرفتن حقوق و زدن از سر و ته تمام مزایا . هنوز هدایا به 25 تا حداکثر 35 هزار تومن خلاصه میشه. حتی شان ائمه و انبیاء را هم حفظ نمیکنن.
ولی تا بخوای قوانین ضد بشری و ناعادلانه . هر کدوم که میان از اون یکی بدتر . انگار ملک پدری آقایونه که اومدن تغییر کاربری بدن و ملتم عمله اونهان . شرکتهای تابعه ایرانخودرو که از قبل تولید این شرکت کار میکنن اوضاعی بمراتب بهتر و غیر قابل مقایسه دارند ولی کو گوش شنوا ؟؟
تنها کاری که خوب بلدن برگزاری انتخابات فرمایش و سوء استفاده از پرسنل برای انتخاب در هیئت مدیره شرکتهای اقماری ایرانخودرو.
وام خودرویی که بانکها و لیزینگ ها با 14 درصد سود به همه میدادن تو ایرانخودرو با بیش از 25 دصد اونهم با خودروهای انتخابی عمدتا مورد دار و بالاتر از قیمت حتی شرکت به پرسنل داده میشد. الان هم که تعطیله!!!!
درد دل زیاده از کجا باید گفت که تمامی نداره وقتی برای تایید استعلاجی حتی یک روز بیماری به اداره بیمه میری خود کارشناسان بیمه میگن ایرانخودرو ماشین اسقاط نیروی انسانیه و همه رو ناقص کرده . تماما قابل استعلام و گزارش گیریه.
از همه بدتر اینکه تا کسی حرف میزنه یا به نمایندگی از بقیه میخواد مشکلات رو مطرح کنه به لطف به اصطلاح همکاران حراستی با انواع و اقسام انگ مواجه میشه و در خفا اخراج یا در بهترین شرایط چند ماهی تعلیق و آواره میشه.
شرکت حتی در ارسال لیست بیمه هم در حق پرسنل ظلم میکنه و به عناوین مختلف عنوانهای شغلی را عمدا اشتباه اعمال میکنند . به موقع وجه بیمه واریز نمیشه و مشکلات عدیده ای داره بیمه تکمیلیش علیرغم کسر تمام وجه از پرسنل از پایین ترین سقف بیمه برخورداره و قابل اعتراض هم نیست .
چه بسیار پرسنل بیخانه ای که بعد از 15 سال کار کردن هنوز مستاجرند و حتی توان پرداخت وجوه مسکن مهر رو هم نداشتند و بجای اینکه کمکی به این اقشار بشه مجبور به انصراف از مسکن مهر (هشتگرد ) شدند تا همچنان مشکل مسکنشون بیشتر و بدتر بشه .
به حکم انسانیت خواهش میکنم اینها رو منتشر کنید تا شاید مسئولی یا نماینده ای بدونه که ایران خودرو چگونه عمر و جوونی و کارایی و سلامتی پرسنل متخصص جامعه رو به مفت به نابودی میکشه به خداوندی خدا که اگر امثال من نوعی 20سال پیش بجای ایران خودرو حتی نظامی شده بودن امروز یک سرهنگ تمام بودن و از مزایا و امکانات شغلی تعریف شده برخوردار بودن ولی در ایران خودرو تا روز از کارافتادگی یا باز نشستگی همونی هستی که روز اول اومدی و درجا زدن یک قانونه و باید ممنون هم بود که این جا کار میکنی و پیشرفت و ارتقاء شغلی فقط در انحصار تعداد محدودی نورچشمی فامیل و آشناست .بخدا قسمتون میدم عین واقعیت رو گفتم و تمام گفته هام قابل بررسی و استعلامه چه از همکاران و چه از ادارات و نهادها یا شرکتهای مرتبط . خواهش میکنم منتشر بشه تا شاید یه مومن خداترسی قدم در راه رفع این تبعیض و ظلم عیان برداره و شما هم در ثواب اون سهیم باشید. با تشکر