سرخط خبرها
خانه / معلمان / در اعتراض به بازداشت هاي اخير صورت مي گيرد: حضور معلمان با لباس هاي مشكي در كلاس هاي درس
در اعتراض به بازداشت هاي اخير صورت مي گيرد: حضور معلمان با لباس هاي مشكي در كلاس هاي درس

در اعتراض به بازداشت هاي اخير صورت مي گيرد: حضور معلمان با لباس هاي مشكي در كلاس هاي درس

 
يك عضو كانون صنفي معلمان مي گويد كه در بيانيه شوراي هماهنگي كانون هاي صنفي سراسر كشور از معلمان خواسته شده تا در اعتراض به بازداشت همكاران شان ، هفته اول مهر ماه را با لباس مشكي در كلاس هاي درس حاضر شوند تا توجه جامعه ، اوليا و دانش آموزان را نسبت به اين بازداشت ها جلب كنند.

محمد حبيبي در گفتگو با سایت حقوق معلم وکارگر در مورد بيانيه اخير شوراي هماهنگي كانون هاي صنفي سراسر كشور در خصوص كانون صنفي معلمان در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد گفت : اين شورا بالاترين مرجع تصميم گيري كانون هاي صنفي سراسر كشور است كه در حدود چهل نهاد كانون صنفي در كشور عضو اين نهاد هستند.

وي ادامه داد : بيانيه هايي كه از سوي اين شورا صادر مي شود در سطح كشوري بوده و در بيانيه اي كه در اعتراض به بازداشت هاي معلمان صادر شده است ذكر گرديده كه جهت جلوگيري از اخلال در روند آموزشي كشور ، برپايي تجمع در ابتداي سال تحصيلي مد نظر نيست؛ بدين منظور در سال تحصیلی گذشته نیز تمامي تجمعات در روزهاي تعطيل برگزار شده است تا حقوق دانش اموزان نیز درنظر گرفته شود.

حبيبي افزود : در اين بيانيه از معلمان سراسر كشور خواسته شده كه در اعتراض به بازداشت همكاران شان ، هفته اول مهر ماه را با لباس مشكي در كلاس هاي درس حاضر شوند و از اين طريق يك اعتراض مدني برگزار كنند تا توجه جامعه ، اوليا و دانش آموزان نسبت به اين بازداشت ها جلب شود.

اين عضو كانون صنفي معلمان با بيان اينكه اينگونه اعتراضات مسالمت آميز و مدني است و براي همكاران هزينه اي ندارد و كسي نمي تواند آنان را بخاطر نوع پوشش مورد مواخذه قرار دهد، ، اظهار كرد: اگر اين كار بصورت يكدست و هماهنگ انجام شود مي تواند به نوعي كليت جامعه را تحت تاثير قرار دهد.

وي با اشاره به اينكه شوراي هماهنگي كانون هاي صنفي سراسر كشور اين بيانيه را صادر كرده است ، گفت : اميدوارم كه اين حركت مورد توجه همكاران قرار بگيرد و با توجه به اينكه هزينه اي در پي ندارد بتوانيم جامعه را متوجه مشكل اساسي فعالان صنفي معلمان بكنيم و اوليا و دانش آموزان نيز آگاه باشند كه افرادي در جهت منافع آنان تلاش مي كنند و در زندان هستند.

حبيبي عنوان كرد : مسئله فقط مربوط به معيشت معلمان نيست بلكه بخش مهمي از اين فعاليت ها مربوط به كيفيت آموزش است كه بطور مستقيم به دانش آموز و اولياي آن ها باز مي گردد.

اين عضو كانون صنفي معلمان دليل بخش عمده اي از اين فعاليت ها را اعتراض به روند خصوصي سازي در كشور و همچنين روند پولي شدن آموزش ذكر كرده كه موجب شده است فشار مالی به بخش عمده ای از جامعه به خصوص اقشار ضعیف وارد شود.درنتیجه فعالان صنفی در پیگیری مطالبات خود منافع کلی جامعه وهمه خانوارهای ایرانی را مدنظر دارند وامیدوارم این بخش از فعالیت ها مورد توجه عموم افراد جامعه قرار گیرد.

وي افزود : در عين حال همكاران اعلام كرده اند كه اگر به نتيجه نرسند ، در آينده ممکن است اقدامات عملي دیگری نيز پيش بيني شود.

محمد حبيبي با اشاره به اينكه فعاليت هاي كانون هاي صنفي ، مدني و مسالمت آميز است ، اظهار كرد : همه راه هاي ممكن بايد امتحان شود و پوشيدن لباس مشكي نمي تواند يك عمل خلاف قانون يا شرع باشد.

اين عضو كانون صنفي معلمان ضمن بيان اينكه يك بخش از اعتراضات معلمان به معيشت آنان مربوط است ، گفت : هدف فعالين صنفي اين است كه در عين پيگيري مطالبات معيشتي و آموزشي ، بتوانند دانش آموزان و اوليا را نيز با خود همراه كنند و قطعا حركت هايي كه منجر به تعطيلي كلاس ها در ابتداي سال تحصيلي بشود ممكن است كه اولياي دانش آموزان را در حالت تقابل قرار دهد.

وي در پايان خاطرنشان كرد : منافع بخش عمده آنچه كه معلمان انجام مي دهند به خانواد ها بر مي گردد و اگر اين آگاهي در جامعه ايجاد شود آنان نيز قطعا با معلمان همراهي خواهند كرد.

یک نظر

  1. تشکیل کمپین اعتراض به وضعیت معیشتی معلمان.