سرخط خبرها
خانه / کارگران / در خواست کارگران شرکت واحد از وزیر کار برای رفع بی عدالتی و تعیین دستمزد عادلانه
در خواست کارگران شرکت واحد از وزیر کار برای رفع بی عدالتی و تعیین دستمزد عادلانه

در خواست کارگران شرکت واحد از وزیر کار برای رفع بی عدالتی و تعیین دستمزد عادلانه

نامه اعتراض رانندگان و کارکنان شرکت واحد در تاریخ  12 اسفند 1393  در وزارت کار به ثبت رسید.. در ساعت 14  روز 12 اسفند امضاء های جمع آوری شده در این وزارت خانه به ثبت رسید و رسید ثبت این نامه توسط نمایندگان کارگران دریافت گردیده است.

این نامه را نزدیک به 1500 تن از رانندگان شرکت واحد امضاء کرده اند.  در طول جمع آوری امضاها فشار حراست و کارفرما برای متوقف کردن این کار در جریان بوده است. این نامه و امضاهای  پیوست شده به آن در 67 برگ A4 تحویل وزارت کار شده است. متن نامه جمع آوری امضاءشده به شرح زیر می باشد:

 

درخواست افزایش عادلانه دستمزد سال ۱۳۹۴

از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به آگاهی ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌رساند بنابر آمار اقتصادی و اعلام رسمی معاونت آن وزارتخانه در طی ده سال گذشته قدرت خرید کارگران متاسفانه به یک سوم کاهش یافته است. بنابراین ما امضاء کنندگان این نامه هم‌فریاد با میلیون‌ها کارگر ایران با محکوم کردن این تخلف و روند ناعادلانۀ ضدکارگری، آنچنان که متخلفانی مانند سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی و محمد رضا رحیمی معاون رئیس جمهوری پیشین و نظایر دیگر توسط قوه قضائیه محاکمه و محکوم به مجازات زندان شدند خواستار محاکمه و مجازات مدیران و مسئولان متخلف این بی‌عدالتی‌های ضدانسانی هستیم. و از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم به فریاد دادخواهانه کارگران گوش سپرده و برابر ماده ۴۱ قانونکار برای سال ۱۳۹۴ دستمزدی را تعیین نمایند که معیشت یک خانوار کارگری و بازنشستگان کارگری را تامین نماید.

کارگران و بازنشستگان حق خود می‌دانند برای پیشبرد این خواسته عادلانه و تامین رفاه و عدالت اجتماعی به آن وزارتخانه و سازمان تامین اجتماعی و دیگر مراکز مربوط مراجعه و خواسته و اعتراض خود را علیه بی‌ عدالتی‌ ها اعلام کنند.

 

 

به نام آنکه دادگر است

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با سلام

بر پایه اصول جهانی حقوق بنیادین کار و حق چانه زنی کارگران در دفاع از حقوق شان و همچنین منشور حقوق شهروندی که رئیس جمهور و دولت یازدهم خود را وفادار به آن اعلام کرده   داند و بنابراینکه آن وزارتخانه وظیفه ذاتی و فلسفه وجودیش صیانت و دفاع از حقوق کارگران شریف و زحمتکش و بازنشستگان گرامی تامین اجتماعی است.

ما جمعی از کارگران و بازنشستگان کارگری شرکت واحد طبق سنت سالیان گذشته درخواست امضاء شده بیش از هزار تن از کارگران شرکت واحد مبنی بر افزایش عادلانه دستمزد سال ۱۳۹۴ بعنوان نمونه مشت از خروار فریاد دادخواهی میلیونها کارگر به ضمیمه ارائه می نماییم.

باشد که طبق ماده ۴۱ قانونکار، حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۴ تامین کننده زندگی شایسته انسانی خانوار کارگری و بازنشستگان و افزایش قدرت خرید آنها در سال آینده باشد. بدیهی است پیگیری حضوری کارگران و بازنشستگان را در دفاع از عدالت اجتماعی و دستمزد عادلانه حق مسلم خود می دانیم. امیدواریم مقام وزارت و شورای عالی کار فریاد عدالت خواهی کارگران و بازنشستگان را شنیده و به آن رسیدگی و ترتیب اثر بدهند.

زندگی شایسته با مزدی عادلانه حق مسلم ماست

رونوشت:

۱-نهاد ریاست جمهوری

۲-ریاست سازمان تامین اجتماعی