سرخط خبرها
خانه / معلمان / دیدار تشکل ها با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش
دیدار تشکل ها با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

دیدار تشکل ها با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

روز یکشنبه بیست و دوم شهریور ماه 94، تعدادی از اعضای تشکل های فرهنگیان، مطابق جلسات دوره ای تشکل ها با مقام های آموزش و پرورش و یا دولت، که توسط آقای ایمان زاده هماهنگ می شود،دیداری را با آقای بطحایی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش انجام دادند.
در این دیدار جناب بطحایی درباره طرح رتبه بندی و مشکلاتی که در زمینه تصویب این طرح تا همین روزها با آن مواجه بوده اند، از شرایطی که کارشناسان سازمان مدیریت برای اجرای این طرح گذاشته بودند،از حمایت آقای نوبخت برای تصویب این طرح در شورای توسعه مدیریت و در دولت، و این که در این طرح شاخص هایی برای سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان در نظر گرفته خواهد شد؛ توضیحاتی ارائه نمود. ضمناً اعلام شد امسال در مرحله ی اول طرح بدون سنجش صلاحیت های حرفه ای و فقط با تطبیق شرایط اجرا خواهد شد.اما در ادامه برای کسب رتبه های بالاتر نیاز به احراز صلاحیت های حرفه ای با تعیین شاخص های کیفی است. بطحایی اعلام نمود هدف رتبه بندی ارتقاء افرادی است که تلاش بیشتری می نمایند. ضمن این که شامل بازنشستگان فعلی نمی شود.
او همچنین از طرح بیمه تکمیلی و مشکلاتی که با آن مواجه بودند و قیمت های بالایی که سایر بیمه ها برای بیمه تکمیلی داده بودند،خبر داد و شرایط بیمه تکمیلی را – با در نظر گرفتن شرایط – نسبتاً خوب ارزیابی کرد. همچنین از طرح قرارداد با بیمارستان های خاص در سراسر کشور برای خدمات دهی ویژه از جمله در مرکز قلب تهران و چند مرکز دیگر در شهرستان ها، طرح ساخت 20 مرکز مجهز دندانپزشکی برای فرهنگیان تا اخر سال و ارایه خدمات به فرهنگیان در آن مراکز و طرح هایی دیگر در این زمینه ها صحبت کرد.
در این دیدار نمایندگان تشکل ها از ضرورت اجرای طرح رتبه بندی برای بازنشستگان، اینکه طرح آیا قادر است مسایل و مشکلات معیشتی را حل کند، برنامه دراز مدت داشتن وزارت برای بیمه تکمیلی و اینکه فرهنگیان نباید نگران تمدید سالیانه قرار دادها باشند، معلمان زندانی، و ….. نکاتی را مطرح کردند.
کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران )

2 نظر

  1. بهتر است خودتان سنجش سلامت و رتبه بندی بشوید.ما می گوییم افزایش حقوق ونظام هماهنگ پرداخت،شما می گی معلمان را رتبه بندی می کنیم!

  2. اگر بیمه معلمان ارتقا پیدا کند دغدغه ی خیلی از همکاران کم می شود